13 maja, 2024

Shohei Ohtani plasuje się na 36. miejscu lidera MLB w zwycięstwie Aniołów

ANAHIME — Po tym, jak Angels odpadli dopiero po raz czwarty w tym sezonie przez rozczarowującą porażkę w sobotę, duet gwiazd Shuhei Ohtani szybko upewnił się, że to się nie stanie w drugim meczu z rzędu.

Otani, który zajmuje 36. miejsce w rankingu, zmiażdżył rozgrywającego MLB w pierwszej połowie w niedzielę, aby ponownie rozpocząć wielki dzień w ataku, ponieważ Luis Renjevo również dwa razy głęboko się trzymał, a Andrew Velasquez miał swój pierwszy wybuch sezonu w wygranym 7: 5 meczu z Buccaneers na Angel Stadium. Ukończył solidny bieg do domu dla Aniołów, którzy przeszli 6-3, aby rozwinąć się do 51-49.

„Z pewnością było to miłe rozciągnięcie w domu” – powiedział menedżer Angels, Phil Nevin. „Chłopaki dobrze reagują. Rozumieją, że wszystko jest jeszcze przed nimi.”

Wygrali serie jeden po drugim nad Yankees i Pirates po przegranej dwóch z trzech z Astros poza przerwą All-Star. Anioły będą teraz starały się wykorzystać ten impet podczas swojej trójmiejskiej podróży do Detroit, Toronto i Atlanty, gdy zbliża się termin handlu 1 sierpnia. Halo są cztery mecze za Blue Jays o trzecie i ostatnie miejsce w AL Wild Card, co sprawia, że ​​ich trzy mecze w Toronto są kluczowe dla zespołu, który chce uniknąć wyprzedaży, a tym samym nie ruszać Ohtaniego.

„Teraz to dla nas jak play-offy” – powiedział Velasquez. „Dlatego tak ważna była ta szalona przejażdżka i wygrana w tej serii”.

Ohtani, który był przedmiotem plotek handlowych, gdyby Anioły wypadły z rywalizacji, miał rozpocząć otwieranie tej serii w Toronto. Popisał się swoją potężną mocą w niedzielę niskim liniowcem, który w pierwszej połowie solo wystrzelił z praworęcznego Pirates, Mitcha Keelera. Otani wykonał pełne obliczenia, zanim uderzył nożem przez środkowe ogrodzenie pola dla swojego pierwszego homera od poniedziałku. Według Statcast pozostawił nietoperza pod niskim kątem strzału 19 stopni i przebył 410 stóp. Jest na dobrej drodze do zdobycia 58 home runów w tym sezonie.

READ  NFL: Brady przeklina kolegów z drużyny za przegraną Steelersa; Zestawy amortyzatorów lotniczych | NFL

„Nie wiem, czy kiedykolwiek widziałeś piłkę uderzoną w ten sposób – może piłeczkę golfową” – powiedział Nevin. „Myślałem, że ustawił się pośrodku. Naprawdę. A może po prostu podskoczył głową lub uderzył w ścianę. Ale to po prostu zniknęło między drzewami. Każdego dnia robi coś innego, żeby ci zaimponować”.

Jego solowe uderzenie nadało ton zbiórce z ataku i zremisowało po tym, jak lewy obrońca Tyler Anderson oddał solowego homera Brianowi Reynoldsowi w pierwszej klatce. Aniołowie objęli prowadzenie w drugim singlu RBI Eduardo Escobara i odeszli od piątego o cztery biegi.

Nevin powiedział: „To był dla nas duży bieg i był to dla nas rodzaj zeszłego tygodnia, ponieważ gramy tak dobrze. Dlatego ostatniej nocy, kiedy zostawiliśmy ich z nikim, to była wielka gra. Ale odpowiedzieliśmy naprawdę dobrze.

Velazquez i Rengifo połączyli się w kolejnych wybuchach, aby otworzyć rundę, zanim Taylor Ward dodał singiel RBI, a Matt Thaiss wykonał lot ofiarny. Rengifo zapewnił Aniołom bieg asekuracyjny po solowym strzale leworęcznego Angela Perdomo w szóstym meczu. To był trzeci mecz w karierze Renjevo i drugi raz, kiedy strzelił z każdej strony talerza.

Był ostatnim Aniołem, który dokonał tego wyczynu, kiedy zrobił to 16 września 2022 roku przeciwko Marynarzom. Podobnie jak w zeszłym sezonie, Renjevo rozgrzało się w drugiej połowie. 302/.388/.674 z pięcioma homerami i ośmioma RBI w 15 meczach w lipcu.

„Najważniejszą rzeczą jest teraz pomóc zespołowi wygrać i wykonać swoją pracę” – powiedział Rengifo. „Czujemy się naprawdę dobrze jako zespół. Musimy po prostu trzymać się razem. Musimy tylko wygrywać mecze. Naszym celem jest awans do playoffów. „

Te dodatkowe biegi okazały się kluczowe, ponieważ Anderson wrócił na siódme miejsce z 86 rzutami i prowadził sześcioma biegami, ale zrezygnował z pojedynczego, podwójnego i stępa, zanim został zwolniony z zastępcą Jacobem Webbem. Run zdobyty po błędnym rzucie do Webba z Thaiss, zanim Carlos Santana trafił dublet w dwóch runach, co czyni grę dwubiegową. Ale Aniołowie zamknęli go do końca, a Carlos Estevez z numerem 23 trafił bezbramkowo na dziewiątym miejscu.

READ  Michael Jordan sprzedaje swoje większościowe udziały w Charlotte Hornets

„To wiele znaczyło, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób, w jaki zakończyliśmy pierwszą połowę” – powiedział Estevez. „Znaleźliśmy sposób, aby to zadziałało podczas pobytu u rodziny. Czujemy się naprawdę dobrze.”