14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rodziny izraelskich zakładników publikują nagrania wideo z porwania, aby zwiększyć presję na Netanjahu

Rodziny izraelskich zakładników publikują nagrania wideo z porwania, aby zwiększyć presję na Netanjahu

Forum rodzin zakładników i osób zaginionych

Zrzut ekranu z filmu Hamasu przedstawiającego porwanie izraelskich żołnierek 7 października 2023 r.CNN

Zwiększając presję na rząd Hamasu, rodziny siedmiu izraelskich żołnierek schwytanych przez Hamas podczas ataków z 7 października opublikowały materiał wideo z ich porwania. premier Benjamina Netanjahu, aby zapewnić ich uwolnienie.

Na nagraniu widać kobiety – wszystkie członkinie izraelskiej armii – ustawione w szeregu przed ścianą ze związanymi rękami. Niektóre twarze kobiet są posiniaczone i zakrwawione.

Według Forum Rodzin Zakładników Hamas opublikował wcześniej ten materiał filmowy. Grupa prowadząca kampanię uzyskała wideo od izraelskiego wojska, które wcześniej zmontowało wideo, aby wykluczyć najbardziej niepokojące sceny.

„Każde nowe zeznanie na temat tego, co stało się z zakładnikami, odzwierciedla tę samą tragiczną prawdę – musimy teraz sprowadzić ich wszystkich do domu” – stwierdziło w środowym komunikacie prasowym Forum Rodzin Zakładników.

Kobiety zostały porwane podczas nalotu Hamasu na izraelską bazę wojskową Nahal Oz, w pobliżu północnej Strefy Gazy, w ramach ataków grupy zbrojnej na Izrael, w wyniku których zginęło około 1200 osób, a ponad 250 zostało schwytanych i przetrzymywanych w Strefie jako zakładników.

Po ataku Izrael rozpoczął wojnę w Gazie, która doprowadziła do ofiar śmiertelnych Ponad 35 tysięcy Palestyńczyków Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia w Gazie w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

Porwany Kobiety pracowały jako obserwatorki w Siłach Obronnych Izraela, a ich rola obejmowała monitorowanie bezpieczeństwa granic Izraela.

Film z tej męki został opublikowany w związku z rosnącą presją na Netanjahu, aby zapewnić uwolnienie Izraelczyków nadal przetrzymywanych przez Hamas, którego rząd stał się głównym celem ofensywy w Gazie. Liczne próby osiągnięcia porozumienia w sprawie zakładników w zamian za zawieszenie broni z Hamasem nie powiodły się w ostatnich miesiącach, co rozgniewało tych w Izraelu, którzy walczą o powrót więźniów.

READ  Chiny rozpoczęły „chirurgiczny” odwet na zagranicznych firmach po amerykańskiej blokadzie technologicznej

„Państwo Izrael nie może zaakceptować rzeczywistości, w której jego obywatele stale czują, że ich życie jest zagrożone i cierpią z powodu nieustannego strachu i niepokoju” – stwierdziło Forum Rodzin Zakładników, publikując wideo w środę.

„Z każdym dniem coraz trudniej jest zawrócić zakładników do domów – żywych należy zrehabilitować, a zmarłym zapewnić godny pochówek Rząd izraelski nie może marnować ani chwili i musi dziś powrócić do stołu negocjacyjnego .”

Netanjahu powiedział w środę, że jest „przerażony filmem przedstawiającym porwanie naszych drogich obserwatorów terenowych”. Powiedział, że Izrael „będzie w dalszym ciągu robić wszystko, co w jego mocy, aby sprowadzić ich do domu” i że „okrucieństwo terrorystów Hamasu tylko wzmacnia moją determinację do ciężkiej walki aż do zniszczenia Hamasu, aby zapewnić, że to, co widzieliśmy dzisiejszego wieczoru, nigdy się nie powtórzy .”

Minister gabinetu obrony Benny Gantz powiedział, że kiedy po raz pierwszy zobaczył wideo, „poczuł nudności w brzuchu”. Jednak Gantz powiedział: „Odpowiedzialność liderów nie polega tylko na patrzeniu na rzeczywistość własnymi oczami, ale na tworzeniu innej rzeczywistości, nawet jeśli chodzi o trudne decyzje”. To jest nasza odpowiedzialność.”

Jedna z kobiet pokazanych na filmie, Uri Magedish, została uratowana przez armię izraelską w ramach operacji specjalnej 23 dni po niewoli.

Była tam także Noa Marciano, kapral IDF Poniósł śmierć męczeńską podczas pobytu w Gazie Jej ciało sprowadzono do Izraela w listopadzie.

Jednak pięciu z siedmiu osób – Liri Albag, Karina Arif, Agam Berger, Daniela Gilboa i Naama Levy – pozostaje w niewoli ponad siedem miesięcy po przewiezieniu ich przez granicę.

Matka Naamy Levy powiedziała w środę CNN, że sprowadzenie ich do domu nie jest najważniejszym priorytetem izraelskiego rządu, twierdząc, że niektórzy członkowie rządu nawet nie obejrzeli nagrania.

READ  Globalne rynki potykają się, a ceny ropy gwałtownie rosną po rosyjskim ataku na Ukrainę

Ayelet Levy-Shahar powiedziała: „Ministrowie i członkowie rządu zostali poproszeni o obejrzenie kopii tego filmu podczas swoich posiedzeń, a niektórzy z nich odmówili i powiedzieli: «Chcemy dobrze spać w nocy»”, dodając: „Jeśli to taka jest reakcja, gdy ich obowiązkiem jest monitorowanie tych materiałów, to jest to ich praca”. Wierzymy, że aby mogli podejmować właściwe decyzje, musimy przedstawić je naszym obywatelom, aby świat mógł je zobaczyć.

W listopadzie na mocy porozumienia o uwolnieniu uwolniono ponad 100 zakładników, ale izraelskie wojsko uważa, że ​​w Gazie nadal przetrzymuje się około 130 zakładników.

Wysiłki mające na celu osiągnięcie porozumienia, które przerwałoby wojnę w Gazie i umożliwiło uwolnienie zakładników, wielokrotnie kończyły się fiaskiem. Na początku tego miesiąca Hamas powiedział, że odrzucenie przez Izrael planu zawieszenia broni przedstawionego przez mediatorów podczas negocjacji w Kairze sprawiło, że rozmowy w sprawie uwolnienia zakładników wróciły do ​​punktu wyjścia.

Oświadczenie nadeszło dzień po ostatniej rundzie rozmów o rozejmie w Gazie i porozumieniu w sprawie zakładników w Kairze, które zakończyło się bez osiągnięcia porozumienia.