16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kobieta z Utah opisuje „przerażenie” widząc, jak jej pasierb zostaje zatrzymany i pobity po próbie zamachu stanu w DRK

Kobieta z Utah opisuje „przerażenie” widząc, jak jej pasierb zostaje zatrzymany i pobity po próbie zamachu stanu w DRK

Władze podały, że Tyler Thompson z Utah został aresztowany w związku z próbą zamachu stanu.

Rodzina obywatela USA aresztowanego w Demokratycznej Republice Konga po nieudanej próbie zamachu stanu wyraziła w niedzielę zdziwienie, gdy usłyszała o jego aresztowaniu w związku z atakiem w pobliżu pałacu prezydenckiego w Kinszasie.

Miranda Thompson powiedziała ABC News, że jej pasierb Tyler Thompson, który dorastał w zachodniej Jordanii w stanie Utah, wybrał się w zeszłym miesiącu do Republiki Południowej Afryki na – jak powiedział – wakacje z rodziną jego bliskiego przyjaciela Marcela Malangi.

Thompson stwierdziła, że ​​kiedy zobaczyła zdjęcia jej pasierba przetrzymywanego i bitego przez kongijskich żołnierzy, była „całkowicie zszokowana”.

„To nie wydaje się realne” – powiedziała.

Thompson opisała swojego pasierba jako szczęśliwego, kochającego młodego mężczyznę, który dorastał grając w piłkę nożną i marzył o tym, by pewnego dnia budować i przewracać domy. Dodała, że ​​przed tym wyjazdem 21-latka nigdy nie podróżowała sama samolotem.

„To dziecko” – powiedziała. „Jest w miejscu, gdzie nikogo nie zna i nie zna języka. Powinien się bać”.

Tyler Thompson został we wtorek wymieniony przez rzecznika wojskowego Demokratycznej Republiki Konga, który błędnie nazwał go Taylor Thompson. Według kongijskich urzędników został aresztowany wraz z Marcelem Malangą i innym obywatelem amerykańskim, Benjaminem Rubinem Zalmanem Boulonem. Według doniesień Christian Malanga, ojciec Marcela, który rzekomo dowodził próbą zamachu stanu w zeszły weekend, zginął w strzelaninie z władzami kongijskimi.

Inny obywatel amerykański został niesłusznie oskarżony o udział w próbie zamachu stanu. Cole Patrick Ducey, inżynier mieszkający w Eswatini, powiedział w poniedziałek ABC News, że nie był w to zamieszany, pomimo doniesień w Internecie i mediach. Urzędnicy rządowi DRK potwierdzili także ABC News, że Ducey nie był zamieszany w weekendową próbę zamachu stanu.

READ  Pierwszy premier Putina, a później jego przeciwnik, zostali wciągnięci na rosyjską listę „zagranicznych agentów”.

Miranda Thompson powiedziała, że ​​po tym, jak Tyler udał się do Johannesburga w połowie kwietnia, udał się z Marcelem i jego ojcem, Christianem Malangą, do Eswatini, dawniej znanego jako Suazi.

„Według nas, podróż miała na celu odwiedzenie rodziny i to wszystko, co wiemy” – powiedziała.

Thompson powiedział, że Tyler poinformował tam swoją rodzinę, że jego wakacje z rodziną Malanga zostały przerwane przez atak malarii, ale Christian Malanga zaoferował sfinansowanie przedłużenia podróży, aby nadrobić stracony czas.

Miranda Thompson powiedziała jednak, że rodzina Tylera nie była świadoma żadnych planów podróży do Demokratycznej Republiki Konga i że wydarzenia z 19 maja wydawały się całkowicie oderwane od historii młodego mężczyzny, którego wychowywała przez dziesięć lat wraz z mężem i córką Tylera. matka i ojczym.

„To wspaniały dzieciak. Jest taki kochający i miły. Jest najlepszym starszym bratem na świecie” – powiedziała.

Zapytana, czy ma wiadomość dla Tylera, Miranda Thompson odpowiedziała: „Kochamy cię. Jesteśmy tu, aby pomóc, jak tylko możemy. Chcemy tylko, żebyś wrócił do domu”.