14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple zapowiedział RCS z skomleniem, gdy miało to być sensacją

Apple zapowiedział RCS z skomleniem, gdy miało to być sensacją

Apple w końcu wdroży RCS w iOS 18, skutecznie kończąc wieloletnią walkę o parytet funkcji między iMessage i Androidem. Ale ogłoszenie to nie było świętem; mogłeś mrugnąć i przegapić to. Zamiast pokazywać, jak RCS poprawi sytuację, Apple po cichu ogłosił wsparcie dla tego standardu i skupił się na wszystkich wspaniałych funkcjach dostępnych dla użytkowników iMessage – a nie na funkcjach RCS.

Apple nie wyjaśnił, w jaki sposób przyjęcie RCS umożliwi wreszcie użytkownikom iPhone’a i Androida wysyłanie sobie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości. Nie wspomniał nawet, w jaki sposób RCS umożliwi wieloplatformową obsługę potwierdzeń odczytu i wskaźników zapisu. Firma Apple właśnie podkreśliła atrakcyjne funkcje dostępne w iMessage, w tym sposoby wpisywania tekstu pogrubieniem i kursywą, ulepszenia Tapbacków oraz możliwość planowania tekstu.

To wszystko świetne zmiany, ale użytkownicy iPhone’a nie będą mogli korzystać z tych funkcji podczas czatowania z kimś na Androidzie. Nie wiemy nawet, w jaki sposób emoji utworzone za pomocą Genmoji, nowego narzędzia Apple do tworzenia emoji AI, pojawią się również w SMS-ach wysyłanych do użytkowników Androida.

Użytkownicy Androida nadal tkwią w zielonych bańkach.
Obraz: Jabłko

Firma zakopała na nim RCS Strona podglądu systemu iOS 18, Również. Nie wspomina nawet o użytkownikach Androida: „Wiadomości RCS (Rich Communication Services) zapewniają bogatsze multimedia, potwierdzenia dostarczenia i przeczytania tym, którzy nie korzystają z iMessage”. Osadzony obraz przedstawia czat RCS na iPhonie, na którym znajdują się zielone bąbelki wskazujące, że osoby, z którą wysyłasz wiadomość, nie ma na iPhonie.

Apple po raz pierwszy potwierdził, że obsługa RCS pojawi się w zeszłym roku. „Będzie to działać razem z iMessage, który w dalszym ciągu pozostanie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka Apple, Jacqueline Roy. krawędź na czas. Ale niekoniecznie było to hojne posunięcie. Apple był w dużej mierze zmuszony do wsparcia RCS w odpowiedzi na rosnącą presję ze strony światowych organów regulacyjnych i konkurencyjnych firm. To może pomóc wyjaśnić nieco zniechęcone podejście do ogłoszenia wdrożenia systemu iOS 18.

READ  2021 BMW M2 vs. 2023 BMW M2: M Car Showdown

Jednak prace nad przyjęciem RCS przez Apple trwały od lat. Wszyscy główni przewoźnicy przeszli już na RCS. Apple było jedyną osobą, która się sprzeciwiała, a organy regulacyjne i zła prasa (pamiętacie, jak Tim Cook poprosił faceta, żeby kupił jego matce iPhone’a?), sprawiły, że firma coraz bardziej musiała zająć się tym problemem.

Czy widzisz, że Apple wspomina o RCS?
Obraz: Jabłko

Fakt, że Apple pominął RCS podczas swojego przemówienia, sprawia wrażenie, jakby Apple nie uważał, że wystarczy się przechwalać, co jest głupie. Wszyscy użytkownicy Androida, w tym ja, utknęli w pobieraniu zdjęć i filmów od użytkowników iPhone’a, którzy potrzebują szkła powiększającego, aby je uchwycić (Próbując ich również przekonać, aby pobrali komunikator innej firmy, który faktycznie obsługuje multimedia HD).

To ogromna poprawa zarówno dla Androida I Użytkownicy iPhone’a! Szkoda, że ​​długo oczekiwane ujednolicenie systemów przesyłania wiadomości w iPhone’ie i systemie Android zostało zagłuszone przez irytujące emoji generowane przez sztuczną inteligencję i drżące bąbelki iMessage. Nawet bez potwierdzenia ze strony Apple jestem zdumiony, że w końcu będę mógł dzielić się zdjęciami i filmami XXI wieku z przyjaciółmi i rodziną, którzy choć raz korzystają z iPhone’ów.