28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Reuters twierdzi, że Nintendo Switch 2 ma zostać wydany jeszcze w tym roku

Reuters twierdzi, że Nintendo Switch 2 ma zostać wydany jeszcze w tym roku

Nowy raport twierdzi, że Nintendo Switch 2 ma zostać wydany jeszcze w tym roku i będzie wyposażony w specjalnie zaprojektowany chip Nvidia.

według ReuteraNvidia buduje zupełnie nową jednostkę biznesową, aby skupić się na projektowaniu niestandardowych chipów dla firm produkujących sprzęt, a także zaprojektowała niestandardowy projekt dla następnej iteracji przenośnego systemu Nintendo.

Wiadomości: Omówiono dema technologiczne Nintendo Switch 2 i potencjalne tytuły premierowe.Obejrzyj na YouTube

„Obecna przenośna konsola Switch firmy Nintendo zawiera już chip Tegra X1 firmy Nvidia. Nowa wersja konsoli Switch, której spodziewamy się w tym roku, prawdopodobnie będzie zawierać niestandardowy projekt Nvidii” – podało źródło Reuters.

Co ciekawe, raport uwiarygodnia pogłoski, że Nvidia również ostatnio zabiegała o względy Microsoftu w celu podpisania kontraktu na konsolę Xbox nowej generacji.

Być może nie jest zaskoczeniem, że Nintendo odmówiło komentarza Reutersowi.

W zeszłym miesiącu EA, producent Apex Legends, stwierdziło, że nie może „uznać” Switcha 2, ale „nowe platformy są dla nas dobre” po raporcie, że Switch 2 będzie wyposażony w większy 8-calowy ekran LCD.

Na początku tygodnia prezes Nintendo Shuntaro Furukawa powiedział, że firma przedstawi swój plan na nadchodzący rok finansowy podczas następnej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych, która odbędzie się w maju.

READ  Znawcy twierdzą, że bezpośredni obrót usług PlayStation może nie pójść dobrze