29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wygląda na to, że aktualizacja PS5 zakazuje kontrowersyjnego urządzenia Cronus Zen

Wygląda na to, że aktualizacja PS5 zakazuje kontrowersyjnego urządzenia Cronus Zen

Wygląda na to, że aktualizacja oprogramowania sprzętowego PlayStation 5 z tego tygodnia zablokowała urządzenie Cronus Zen, które umożliwia graczom korzystanie z makr i dostosowywanie kontrolerów.

To produkt kontrowersyjny, a niektórzy twierdzą, że daje graczom nieuczciwą przewagę. Chociaż Zen był używany w wielu konkurencyjnych grach wieloosobowych, jest chyba najbardziej widoczny w Call of Duty, które umożliwia grę typu cross-play pomiędzy komputerem PC i konsolami. Według jej strony internetowej z Zen korzysta ponad pół miliona osób.

Gracze Call of Duty od lat korzystają z nieautoryzowanych urządzeń innych firm, takich jak XIM i Cronus Zen, aby korzystać z takich funkcji, jak wspomaganie celowania i redukcja odrzutu podczas korzystania z myszy i klawiatury. Activision oświadczyło w 2023 r., że opracowana przez nią technologia przeciwdziałająca oszustwom Ricochet wykryje jej użycie i nastąpi zakaz nakładania na recydywistów.

Teraz, po wydaniu aktualizacji oprogramowania układowego PS5 24.01-08.60.00, firma Cronus wydała oświadczenie dotyczące zakazu, ostrzegając użytkowników, aby aktualizowali konsolę do czasu, gdy będzie ona pracować nad poprawką.

„Jesteśmy świadomi problemu z Zen i PS5” – czytamy w oświadczeniu. „Od 24 stycznia konsola prosi wszystkich o aktualizację do wersji: 24.01-08.60.00, a jeśli to zrobisz, Zen nie będzie już łączyć się z Twoim PS5 bez rozłączenia. Jednak ta aktualizacja nie jest obowiązkowa. Po prostu ją pomiń i wszystko pozostanie.” Działa z aktualizacją Zen 2.2.2 zgodnie z oczekiwaniami.

„Obecnie nie ma określonego harmonogramu naprawy, więc nie zrażaj się, jeśli zostaniesz poproszony o sprawdzenie tego powiadomienia, gdy pytasz o jakikolwiek rodzaj ETA. Może to być 24 godziny, 24 dni lub 24 miesiące, a my nie będziemy tego robić” Nie wiemy, dopóki nie zaczniemy kopać. – Sprawa.

Chociaż Sony nie wspomniało o Cronusie Zen w notatkach o aktualizacji, wydaje się jasne, że oprogramowanie układowe było przeznaczone dla tego produktu. To posunięcie zostało szeroko przyjęte przez społeczność graczy. the Najwyższy post w subreddicie Modern Warfare 3 Sony pochwaliło: „Do wszystkich użytkowników Cronus, co za zła inwestycja, prawda?” Napisał SnooTigers8974. „Do wszystkich, choć raz cieszcie się grą z legalnymi graczami!” „Krok we właściwym kierunku” – dodał Individual_Plant_843.

READ  Valve nie zatwierdzi gier Steam, które wykorzystują grafikę AI naruszającą prawa autorskie

W październiku 2023 r. Xbox zakazał używania „nieautoryzowanych” konsol i akcesoriów. Twórca Fortnite Epic, twórca Destiny Bungie i twórca Rainbow Six Seige Ubisoft zrobili to samo.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].