26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier Korei Południowej Han Tak-soo przebywa w Polsce, aby wziąć udział w rozmowach na temat bezpieczeństwa regionalnego w związku z wojną na Ukrainie

Premier Korei Południowej Han Tak-soo przebywa w Polsce, aby wziąć udział w rozmowach na temat bezpieczeństwa regionalnego w związku z wojną na Ukrainie

Premier Korei Południowej Han Tak-soo przebywał w środę w Polsce, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa regionalnego w czasie wojny na sąsiedniej Ukrainie oraz omówić współpracę wojskową i nuklearną w kontekście dalszego wzmacniania swoich więzi.

Hahn i jego polski odpowiednik Mateusz Morawiecki odwiedzili bazę lotniczą w Mińsku Mazowieckim we wschodniej Polsce, gdzie obejrzeli zakupione niedawno przez Polskę koreańskie myśliwce FA-50 wraz z innym sprzętem wojskowym.

Rozmawiali o dalszej współpracy w zakresie broni i sprzętu wojskowego, gdyż Polska także chce pomóc Korei Południowej w produkcji broni. Korea Południowa do udziału w rozwoju nuklearnym Polski.

Polska dostarczyła sąsiedniej Ukrainie szereg sprzętu wojskowego do wsparcia wojny z Rosją i kupuje poważną broń, aby ulepszyć własne zdolności odstraszania i obrony.

Warszawa kupuje wartą miliardy dolarów broń, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, w tym czołgi K2 z haubicami samobieżnymi K9 Thunder i systemami artyleryjskimi K239 Chunmoo. Do 2024 roku Polska planuje wydać na obronność ponad 4% swojego PKB.

W środę Hahn udał się do Krynicy-Zdroju, uzdrowiska na południu kraju, aby spotkać się z prezydentami Polski Andrzejem Dudą i prezydentami Litwy Gitanasem Nausedą oraz wziąć udział w trzydniowym regionalnym forum gospodarczym. Jak twierdzą organizatorzy, współpraca polsko-południowokoreańska będzie ważnym elementem programu forum.

Do 2022 r. dwustronny handel gospodarczy między obydwoma krajami przekroczy kwotę 10 miliardów dolarów na zakupy broni.

Polska i Korea Południowa mają wspólne poglądy na temat bezpieczeństwa w obliczu wojny Rosji z Ukrainą.

(Zastrzeżenie: ta historia została wygenerowana automatycznie z syndykowanego kanału; tylko obraz i tytuł mogły zostać przerobione przez www.republicworld.com)


Wysłane przez: