19 maja, 2024

Polska rozstała się z trenerem Santosem

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) poinformował w środę (13 września), że trener Portugalii Fernando Santos został zwolniony przez Polskę po porażce 2:0 z Albanią i nie zakwalifikował się do Euro 2024.

Santos, który z Portugalią wygrał Euro 2016, rządzi klubem od stycznia, po zwolnieniu Czesława Micniewicza po odpadnięciu Polski z mundialu w Katarze po 16 ostatnich porażkach z Francją.

Polska zajmuje czwarte miejsce w kwalifikacjach grupy E z sześcioma punktami po pięciu meczach. Do liderującej Albanii tracą cztery punkty i dwa punkty do drugich w tabeli Czech i Mołdawii.

Po niedzielnej porażce w Tiranie Santos oświadczył, że nie rozważa rezygnacji.

„Wybór nowego menadżera jest obecnie priorytetem Zarządu PZPN, dlatego już wkrótce poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera” – powiedział w oświadczeniu prezes PZPN Cesary Kulesza.

Polska przegrała 3:1 z Czechami w pierwszym meczu eliminacyjnym Santosa do Euro 2024, a następnie pokonała Albanię 1:0.

W czerwcowym towarzyskim meczu pokonali Niemcy, po czym przegrali 3:2 z Mołdawią, prowadząc 2:0 do przerwy. Odrobili straty i w 73. minucie pokonali Wyspy Owcze 2:0 po rzucie karnym Roberta Lewandowskiego przeciwko 129. drużynie na świecie.

W październiku Polska uda się na Wyspy Owcze, po czym rozegra mecz u siebie z Mołdawią.

READ  „Mój syn nie mógł odejść”: Ukraińcy wchodzą na teren wojny | Polska