22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Charlene Mawdsley imponującą wygraną w Polsce wygrała kwalifikacje olimpijskie

Charlene Mawdsley imponującą wygraną w Polsce wygrała kwalifikacje olimpijskie

Charlene Maudsley automatycznie uzyskała czas kwalifikacji olimpijskich na mityngu Memoriał Janusza Kusocińskiego w Sorso w Polsce.

Gwiazda Tipperary Było 50,72 Niewiele zabrakło jej do poprzedniego rekordu olimpijskiego, który wynosił 50,95, tracąc 0,37 i zwyciężając w eliminacjach w Polsce.

Bieg zajmuje drugie miejsce na irlandzkiej liście wszechczasów, za czasem 49,20 innego pretendenta do medalu z Paryża, Rashidata Adeleke.

Charlene Maudsley. Zdjęcie: Sam Barnes/Sportsfile

Po raz pierwszy 25-latka uzyskała czas w automatycznych kwalifikacjach do Igrzysk w Paryżu, dołączając do Adeleke jako druga Irlandka, która ustanowiła rekord na 400 m.

Jest to kolejny pozytywny znak dla drużyny Irlandii w obliczu zbliżających się igrzysk olimpijskich.

Na początku miesiąca Mawdsley i Adeleke wystąpili razem z Cillianem Greenem i Thomasem Barrem, gdy Irlandia zdobyła brązowy medal w sztafecie 4×400 m stylem zmiennym na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce na Bahamach.

Irlandka Charlene Mawdsley rywalizuje z Femke Pohl z Holandii w finale biegu 4x400 m stylem zmiennym w Thomas A. Robinson National Sports Arena w Nassau na Bahamach podczas dwóch Mistrzostw Świata w lekkoatletyce.  Zdjęcie: Eric Van Leeuwen/Sportsfile
Irlandka Charlene Mawdsley rywalizuje z Femke Pohl z Holandii w finale biegu 4×400 m stylem zmiennym w Thomas A. Robinson National Sports Arena w Nassau na Bahamach podczas dwóch Mistrzostw Świata w lekkoatletyce. Zdjęcie: Eric Van Leeuwen/Sportsfile

Zespół wrócił do domu z czasem 3:11:53, a drugie miejsce zajęła Holandia, a zwycięzcami wyścigu były Stany Zjednoczone.

W finale Adeleke przejął pałeczkę od Greena i przesunął swój zespół z czwartego na drugie miejsce.

Barr i Mawdsley zajęli trzecie miejsce, tuż za rekordzistką świata w biegu na 400 m przez płotki Femke Bol z Holandii.

READ  JPB System zwiększa biznes w Polsce