20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prawnik Amandy Knox twierdzi, że jest „ofiarą” podczas nowego procesu we Włoszech o zniesławienie po tym, jak fałszywie oskarżyła właściciela baru Patricka Lumumbę, ojca dwójki dzieci, o zamordowanie jej współlokatorki Meredith Kercher.

Prawnik Amandy Knox twierdzi, że jest „ofiarą” podczas nowego procesu we Włoszech o zniesławienie po tym, jak fałszywie oskarżyła właściciela baru Patricka Lumumbę, ojca dwójki dzieci, o zamordowanie jej współlokatorki Meredith Kercher.

Prawnik Amandy Knox powiedział dziś przed sądem, że wsadziła do więzienia „niewinnego mężczyznę i ojca dwójki dzieci” po tym, jak fałszywie twierdziła, że ​​był on zamieszany w morderstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher.

Carlo Pacelli wydał dramatyczne oświadczenie w sprawie swojego klienta, Patricka Lumumby, po ponownym otwarciu procesu Knoxa o zniesławienie we Florencji we Włoszech, prawie 20 lat po morderstwie Meredith.

Tak brzmi odpowiedź jednego z prawników Knox, który dziś upiera się, że „była ofiarą”, której prawa zostały naruszone.

Meredith została znaleziona półnaga z poderżniętym gardłem w sypialni domu, który dzieliła z Knoxem w listopadzie 2007 roku w Perugii, a wkrótce potem twierdziła, że ​​pan Lumumba ją „zabił”.

Jej fałszywe zeznania doprowadziły do ​​tego, że kongijska właścicielka baru została uwięziona na dwa tygodnie do czasu, aż szwajcarski profesor zadzwonił na policję i powiedział, że obsługiwał ją w noc morderstwa i że nie był on w to zamieszany.

Prawnik Amandy Knox twierdzi, że jest „ofiarą” podczas nowego procesu o zniesławienie we Włoszech po tym, jak fałszywie oskarżyła właściciela baru Patricka Lumumbę, ojca dwójki dzieci, o zamordowanie jej współlokatorki Meredith Kercher (Knox sfotografowano w czerwcu 2018 r.).
Prawnik Carlo Pacelli powiedział, że komentarze Knoxa posłały jego klienta Patricka Lumumbę (na zdjęciu), „niewinnego człowieka i ojca dwójki dzieci, do więzienia”.
Knox fałszywie twierdził, że Lumumba był zamieszany w morderstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher (na zdjęciu)

Podczas kolejnego procesu Knox – początkowo skazany za morderstwo Meredith, ale został uniewinniony – został uznany za winnego zniesławienia, skazany na trzy lata więzienia i nakazał wypłacenie panu Lumumbie odszkodowania.

Jednak w 2019 r. z sukcesem wygrała proces przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, argumentując, że policja naruszyła jej prawo do obrony podczas przesłuchania pana Lumumby.

W rezultacie włoski Sąd Najwyższy nakazał w październiku ponowne rozpatrzenie sprawy w związku z zarzutem zniesławienia, a proces rozpoczął się w środę, ale bez Knox, która pozostała w rodzinnym Seattle.

Prokurator Ettore Squillas Greco zwrócił się o ponowne skazanie, ponieważ wybrał tę sprawę, argumentując, że Knox „wiedział o niewinności Lumumby i wiedział, że podając jego nazwisko, nie ma on nic wspólnego z morderstwem”.

Dodał: „To dzięki Szwajcarowi, tak dokładnemu jak zegarki produkowane w tym kraju, został uniewinniony, gdy przypomniał sobie, że poszedł do baru i był w stanie udowodnić, że pan Lumumba nie miał nic wspólnego z morderstwem”.

READ  Biden mówi, że nie ma F-16 dla Ukrainy, ponieważ Rosja twierdzi, że zyskała

Pan Lumumba również nie był obecny na początku sprawy, chociaż oczekuje się, że on i Knox będą obecni w późniejszych terminach.

W odpowiedzi Pacelli powiedział: Wysłaliście do więzienia niewinnego człowieka i ojca dwójki dzieci. W rezultacie stracił pracę, a Knox nigdy nie przeprosił za to, co powiedziała, ani nie zapłacił mu żadnego odszkodowania.

„Dopóki nie wymieniłem jego nazwiska, nikt nie słyszał o moim kliencie, a oszczerstwo było wyraźnie widoczne w dokumentach sądowych”.

Podczas kolejnego procesu Knox – początkowo skazany za morderstwo Meredith, ale został uniewinniony – został uznany za winnego zniesławienia, skazany na trzy lata więzienia i nakazał zapłacić panu Lumumbie odszkodowanie (Knox został sfotografowany w 2008 r.).
Jednak w 2019 r. pomyślnie wygrała proces przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, argumentując, że policja naruszyła jej prawo do obrony podczas przesłuchania pana Lumumby (na zdjęciu po lewej w maju 2015 r.).

Kluczem do sprawy jest czterostronicowa notatka napisana przez Knox – która pracowała w barze pana Lumumby – w areszcie, w której stwierdziła, że ​​„pamięta zabicie Patricka Mereditha”, twierdząc jednak, że została napisana pod przymusem.

Twierdzi, że zna jedynie podstawowy język włoski i podczas przesłuchania nie pozwolono jej skorzystać z pomocy prawnika ani tłumacza, a także twierdzi, że została pobita przez policję.

„Przebywa w Stanach Zjednoczonych i jest zajęta wychowywaniem dwójki swoich dzieci, z których jedno niedawno się urodziło” – powiedziała o Knox Carlo Della Vedova, prawnik Knoxa.

Kiedy ogłoszono szczegóły sprzedaży detalicznej, Knox powiedział: „Nie boję się wrócić do Włoch, aby się bronić. Nie byłem gotowy 20 lat temu, ale po tych wszystkich latach jestem gotowy”.

„I chcę, żeby moje dzieci zobaczyły, co to znaczy walczyć o prawdę”.

Knox, obecnie 36-letnia, została uniewinniona od zamordowania 21-letniej Meredith w 2015 r. wraz z jej chłopakiem od 2007 r., Rafaelem Sollecito, a jedyną osobą skazaną był Rudy Guede.

Knox, obecnie 36-letnia, została uniewinniona od zamordowania 21-letniej Meredith w 2015 r. wraz z jej chłopakiem od 2007 r., Rafaelem Sollecito, a jedyną osobą skazaną był Rudy Guede.

Został zwolniony w listopadzie 2011 r. po odbyciu 13 z 16 lat wyroku, ale obecnie toczy się przeciwko nim śledztwo w sprawie napaści na tle seksualnym na byłą dziewczynę.

W swoich uwagach wstępnych jeden z prawników Knoxa, Luca Lubaria Donati, powiedział: Amanda Knox jest ofiarą, od naruszenia jej praw po proces przed mediami.

READ  Rishi Sunak twierdzi, że Keir Starmer jest smutny i nie ma racji, łącząc kpiny z osób trans ze sprawą Brianny Guy

„Została uznana za niewinną w sprawie morderstwa Meredith Kercher, z którym zawsze twierdziła, że ​​nie ma nic wspólnego, i to samo należy zrobić w sprawie o zniesławienie, zapewniając jej sprawiedliwość za niesłuszne skazanie”.

Dodał: „Popełniono bardzo poważny błąd i naruszono jej prawo do obrony, a to ma fundamentalne znaczenie.

„Włochy zostały skazane przez Europejski Trybunał Praw Człowieka za tortury psychiczne, a moją klientką jest młoda żona i matka, która chciała tu być, ale została z dziećmi.

„Naszym celem jest przywrócenie jej spokoju”.

Sprawę odroczono do 5 czerwca.