20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Park Narodowy Taroko na Tajwanie został zamknięty na czas nieokreślony po trzęsieniu ziemi

Park Narodowy Taroko na Tajwanie został zamknięty na czas nieokreślony po trzęsieniu ziemi

Wiadomości Kyodo/Getty Images

Zdjęcie zrobione 5 kwietnia 2024 r. w Hualien we wschodnim Tajwanie przedstawia opadłe skały na drodze prowadzącej do Parku Narodowego Taroko po silnym trzęsieniu ziemi, które miało miejsce 3 kwietnia.


Tajpej
CNN

the Park Narodowy Taroko We wschodnim Tajwanie, popularnym kierunku turystycznym zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym, zostanie on zamknięty do odwołania po uderzeniu w wyspę… Najsilniejsze trzęsienie ziemi od 25 lat zeszły tydzień.

„Wszystkie poziomy szlaków i obiektów na obszarze Parku Narodowego Taroko zostały uszkodzone. Aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzających, park będzie w dalszym ciągu zamykał wszystkie szlaki i punkty obsługi gości na terenie parku ze skutkiem od dzisiaj oraz zawieszał usługi” – oznajmił park w oświadczenie.

„W okresie zamknięcia park będzie kontynuował prace naprawcze dróg i szlaków oraz oceniał bezpieczeństwo parku. Godzina ponownego otwarcia po zamknięciu zostanie ogłoszona osobno” – stwierdził park.

W oświadczeniu dodano, że pozwolenia na dostęp do chronionych obszarów ekologicznych w parkach narodowych Yushan, Taroko i Chiba zostały obecnie anulowane, a turyści będą musieli ponownie złożyć wniosek, gdy trzęsienie ziemi ustąpi.

Ze strony internetowej parku wynika, że ​​wszystkie 32 szlaki w parku są zamknięte.

Obszar 920 kilometrów kwadratowych (9990 stóp kwadratowych) został uznany za park narodowy Tajwanu w 1986 roku.

Wiele części doliny Taroko, znanej z nierównego terenu, stromych zboczy i wspaniałych widoków, zostało poważnie uszkodzonych – w tym tunel Dziewięciu Zakrętów i tor Shakadang – przez osuwiska skał i osuwiska po trzęsieniu ziemi o sile 7,4 w skali Richtera.

W wywiadzie dla oficjalnej tajwańskiej Central News Agency zastępca dyrektora centrali Parku Narodowego Taroko Lin Zhongshan powiedział, że obszar Mount Hehuan, który częściowo znajduje się na terenie parku, został stosunkowo mniej dotknięty i będzie stopniowo ponownie otwierany.

READ  Przypadki COVID w Chinach przytłaczają szpitale

Według statystyk dostarczonych przez Administrację Turystyki Hualien Park Narodowy Taroko przyciągnął w 2023 roku 3,45 miliona gości.