25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pozew mówi, że ostatni żyjący członek Monkees chce zobaczyć FBI oddziału

Pozew mówi, że ostatni żyjący członek Monkees chce zobaczyć FBI oddziału

Zawieszenie

The Monkees nie byli dokładnie dziećmi z plakatu ruchu przeciwko wojnie w Wietnamie pod koniec lat 60., ale zespół pop-rockowy nadal był przedmiotem akt FBI. W nim jeden z klientów zgłosił, że na jednym z ich koncertów zobaczył „podprogowe wiadomości” na ekranie, przedstawiające protesty przeciwko równości rasowej i „antyamerykańskie wiadomości o wojnie w Wietnamie”.

ten który poważnie zmieniony plik Od 1967 roku został odtajniony około dekadę temu. Ale teraz ostatni żyjący członek amerykańskiej grupy rockowej, Mickey Dolenz, chce wiedzieć więcej. wtorek, Dolenz, 77 lat, Pozwał Departament Sprawiedliwości za opublikowanie informacji zebranych przez FBI na temat zespołu i jego członków z tamtego okresu.

„Jeśli dokumenty nadal tam są, w pełni spodziewam się, że dowiemy się więcej o tym, co skłoniło FBI do namierzenia Mnichów lub osób wokół nich” – powiedział The Washington Post mecenas Mark Zeid, który reprezentuje Dolenza.

Departament Sprawiedliwości nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz z The Post na temat pozwu Dolenza, który był Pierwsza wspomniana przez Rolling Stone.

The Monkees został skompilowany w 1966 roku przez producentów telewizyjnych w sitcom, który trwał dwa sezony. Ich styl w dużej mierze naśladował brytyjskie zespoły inwazyjne, takie jak The Beatles, a The Monkees mieli kilka hitów, w tym „I’m a Believer” i „The Last Train to Clarksville”. Zespół rozpadł się w 1970 roku.

W latach 60. FBI J. Edgar Hoover cenzurował i nękał osoby zajmujące się prawami obywatelskimi i kontrkultury, takie jak The Post i inne serwisy informacyjne ujawnione w tym czasie. Ta obserwacja czasami skupiała się na ikonach kultury popularnej, które wypowiadały się przeciwko wojnie w Wietnamie, takich jak John Lennon i Jimi Hendrix.

Monkees zostali również złapani na inwigilacji rządowej. w Wywiad 2016 z Rolling StoneDolenz powiedział, że piosenka jego zespołu z 1966 roku „Last Train to Clarksville” była antywojenną piosenką o człowieku, który idzie do bazy wojskowej i nie wie, kiedy wróci ze swoją dziewczyną. Ale co dokładnie zwróciło uwagę FBI na zespół – poza tym, co agent nazwał „lewicowymi” zdjęciami podczas imprezy w 1967 roku – jest niejasne.

READ  „To ja się żegnałem” – ostateczny termin

Wiele z siedmiostronicowych notatek wydanych przez agencję zostało zredagowanych, chociaż Zeid powiedział The Post, że prawdopodobnie istnieją inne pliki oparte na tym, co pokazano w odtajnionym dokumencie.

„Oczywiście są połączone inne pliki” – powiedział. „Teraz może nie być bezpośrednio w Monkees – może być marginalny – ale te pliki są połączone z innymi plikami”.

To Zedd zasugerował, że Dolenz, którego poznał przez wspólnego przyjaciela w kwietniu, zażądał więcej informacji o aktach FBI jego oddziału, powiedział gazecie. Prawnik z siedzibą w Waszyngtonie reprezentował rządowych sygnalistów, w tym Osoba, która złożyła skargę Co ostatecznie doprowadziło do pierwszego procesu o impeachment prezydenta Donalda Trumpa.

Ale 55-letni adwokat ma osobisty interes w sprawie Monkees. Kiedy był dzieckiem, jego opiekunka po drugiej stronie ulicy dała mu wszystkie ich albumy Monkees, a kiedy zespół wyruszył w trasę koncertową w 1986 roku, był tam Zedd. Powiedział The Post, że widział ich na żywo jeszcze około ośmiu razy.

„To znaczy, dosłownie, to jest dla mnie zabawne”, powiedział Zedd, który pracuje nad sprawą pro bono, o wniesieniu pozwu do akt FBI.

Z pomocą Zeda, Dolenz złożył w czerwcu wniosek do FBI na podstawie Ustawy o Wolności Informacji. Zażądał od agencji przeglądu poprawionego dokumentu i dostarczenia innych potencjalnych akt związanych z zespołem i jego członkami, zgodnie z pozwem.

Rząd ma 20 dni roboczych na odpowiedź na wnioski FOIA, z wyjątkiem „niezwykłe okoliczności. Pozew mówi, że Dolenz jak dotąd otrzymał tylko potwierdzenia jego próśb.

„Każde okno, które patrzy na to, co zamierza zrobić FBI, może otworzyć inne okno” – powiedział Zeid. „Na tym polega piękno dostępu do tego typu plików – ponieważ w środku znajduje się kilka samorodków i fragmentów, które mogą prowadzić do szerszego zrozumienia tego, co działo się w tym czasie w FBI”.

READ  Trzy znaki zodiaku z przybliżonymi horoskopami tygodniowymi, 2-8 maja 2022 r.