19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Moda Met Gala 2024: Najpiękniejsze stylizacje na czerwonym dywanie

Moda Met Gala 2024: Najpiękniejsze stylizacje na czerwonym dywanie

W poniedziałkowy wieczór gwiazdy przybyły do ​​Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku na coroczną Galę Met. Podczas tej ekstrawaganckiej imprezy zbierane są pieniądze dla Instytutu Kostiumów muzeum. Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny i Chris Hemsworth byli współprzewodniczącymi wraz z Anną Wintour.

Tegorocznym dress codem był „Ogród czasu”, zainspirowany opowiadaniem J. J. Ballarda z 1962 roku pod tym samym tytułem. Gwiazdy z listy A przybyły ubrane w mnóstwo motywów kwiatowych i kwiatowych, a także w kreatywne style nawiązujące do dekadencji i ruiny.

Projektant Harris Reid poprowadził Demi Moore po dywanie, ujawniając, że jej suknia wymagała 11 000 godzin haftowania na jedwabiu i została uszyta z tapety w stylu vintage. „Ten wiktoriański pomysł kwitnącego na dywanie i pokrytego cierniami… ten wspaniały kwiat w idealnym momencie kwitnienia”.

Tymczasem szyta na zamówienie Lana Del Rey sukienka Alexandra McQueena nawiązywała do zarośli ogrodowych, ręcznie haftowana kolczastymi gałązkami w kolorze brązu – inspirowanymi rzeźbami artysty Alberto Giacomettiego – które pełzały, tworząc tiulowy nakrycie głowy zwinięte jak pajęczyna.

Rękawy przezroczystej sukni Balmain Elle Fanning sprawiają wrażenie pomalowanych przez ptaki i są wykonane z żywicy, co daje efekt szkła. Cekinowa sukienka Janelle Monáe i przezroczysta koronkowa sukienka Grety Lee również nawiązywały do ​​delikatnej natury kwiatów w tej historii.

Wśród mężczyzn preferujących bardziej odważne wieczorowe zdjęcia byli modelka Wisdom Kay, której czerwony strój w kwiaty od stóp do głów wyglądał tlący się na brzegach, oraz Bad Bunny w szytym na miarę stroju Maison Margiela i dramatycznym kapeluszu. Tymczasem Jeff Goldblum włączył się w tę historię, dodając odrobinę krainy Oz (jeszcze w tym roku wystąpi w „Wicked”), nosząc ciemnozielone okulary przeciwsłoneczne.

Zobaczcie poniżej, co nosiły gwiazdy.