20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Subtelny, ale seksowny – pasuje nawet do dywanu… dlaczego elegancki szampan był toastem podczas gali rozdania Oscarów

Subtelny, ale seksowny – pasuje nawet do dywanu… dlaczego elegancki szampan był toastem podczas gali rozdania Oscarów

Jamie Lee Curtis mogła pracować w Hollywood przez ponad 45 lat, ale wczorajsza ceremonia rozdania Oscarów była zdecydowanie największą nocą w jej życiu.

To był pierwszy raz, kiedy 64-latka była nominowana do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Everything Everywhere Every Time. Wiedząc, że światło reflektorów będzie skierowane na nią, gwiazda wybrała suknię, która krzyczała: „Spójrz na mnie, jestem cudowna”?

nie dokładnie. Chętnie się mieszała. Jej ozdobiona kryształkami suknia Dolce & Gabbana miała stonowany odcień szampana i idealnie do niej pasowała. . . dywan! Po raz pierwszy Oscary wybrały „miękki” odcień szampana zamiast zwykłej czerwieni.

Lśniąca chwała: Jamie Lee Curtis w Dolce & Gabbana
Nowoczesność: Florence Beau w sukience Valentino Haute Couture
Naomi Campbell w Schiaparelli
Cara Delevingne w sukience Del Core na after party Vanity Fair

Pokusa, by gwiazdy pojawiły się na tym pogodnym tle w jasnych i wesołych kolorach, musiała być wielka. Na szczęście największe gwiazdy wieczoru tego nie zrobiły (przynajmniej większość). Co zaskakujące, Jamie Lee nie był sam. Od Florence Beau w Valentino po Naomi Watts w Givenchy, scena była zalana tym odcieniem.

Choć może się to wydawać łatwe — czy ktoś ubierał się prościej lub bardziej elegancko niż aktorka Rooney Mara w klasycznym filmie Alexandra McQueena? — Szampan jako kolor wymagający dużej konserwacji. Pomyśl o tym jak o skromnym wydatku, ponieważ kolor szampana dosłownie wymaga żywego stylu życia – wolnego od brudu, małych dzieci i plam po alkoholu.

Zwraca również uwagę na sylwetkę noszącego. Ale dodając fakturę i ozdoby, takie jak metaliczne cekiny noszone przez Naomi Campbell ze Schiaparelli lub zaciągnięcia materiału, jak widać na Helenie Christensen, zawsze można to obejść.

Szampan pozwala właścicielce być seksowną bez konieczności balansowania na śmietniku, zapewniając niejako miękkie tło do przebrania się z Zoe Saldaną i Carą Delevingne, z których wszystkie dobrze to potwierdzają.

Olivii Wilde w Gabrieli Hearst
Emily Ratajkowski w VIPN
Cara Delevingne przybywa na imprezę w Elie Saab
Lady Gaga w Versace

Oczywiście nie jest to kolor, który olśniewa fotografa podczas oglądania, więc istnieje ryzyko, że osoby noszące ten stonowany odcień mogą pozostać niezauważone – co może wyjaśniać, dlaczego jest to wybór największych gwiazd Oscarów. To były kobiety, które rozumiały moc mniej niż więcej; Kto może pozwolić, by ich talent zabłysnął.

READ  ZOBACZ: Alabama oszałamia publiczność festiwalu CMA niezapomnianym występem i emocjonalnym przyjęciem nagrody

Kolor ten umożliwia również użytkownikowi mówienie. Jak powiedziała zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki, Michelle Yeoh: „Panie, nie pozwólcie nikomu mówić, że jesteście już za świetności”.

Teraz jest coś, za co wszyscy możemy wznieść kieliszki.