16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cate Blanchett dostała owacje na stojąco w Cannes z powodu plotek

Cate Blanchett dostała owacje na stojąco w Cannes z powodu plotek

Cate Blanchett przesłała całusy publiczności Festiwalu Filmowego w Cannes, gdy jej nowy film „Plotki” otrzymał w sobotni wieczór czterominutową owację na stojąco.

Widzowie z zadowoleniem przyjęli czarny humor filmu, śmiejąc się podczas nocnego pokazu. Choć niektóre sale opustoszały po napisach końcowych, większość widzów cierpliwie czekała, aby złożyć hołd gwiazdom filmu. Koleżanka Blanchett z „Plotek”, Alicia Vikander, była zauważalnie nieobecna.

Trio reżyserów filmu – Jay Madden, Evan Johnson i Galen Johnson – wydawało się zaskoczone stosunkowo nową tradycją panującą w Cannes, polegającą na wręczaniu reżyserowi(-om) mikrofonu w celu wygłaszania uwag po projekcji. Po zakończeniu oklasków wygłosili wspólne przemówienie, dziękując publiczności i cytując własny film, mówiąc: „Lepiej się wypalić, niż przeminąć”.

Czarna komedia opowiada o grupie światowych przywódców, którzy spotykają się w ramach G7 – politycznego i gospodarczego spotkania Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – ale gubią się w lesie, próbując . Sformułowanie wspólnego oświadczenia.

Oprócz Blanchett i Vikandera w Rumours występują także Charles Dance, Roy Dupuy, Denis Minoucher, Nikki Amoka-Bird, Rolando Ravelo, Takehiro Hira i Zlatko Buric. Jest pokazywany poza konkursem w Cannes.

Współreżyser Madden jest jednym z najbardziej znanych kanadyjskich twórców filmowych i jest znany ze swojego eksperymentalnego stylu. Jego poprzednie filmy to „Najsmutniejsza muzyka świata” (2003) i „Winnipeg” (2007). Wraz z Evanem Johnsonem i Galenem Johnsonem Madden wyreżyserował film „Zielona mgła” z 2017 r., który na podstawie znalezionych materiałów powrócił do „Zawrotu głowy” Alfreda Hitchcocka.

Blanchett pojawiła się wcześniej w filmie Croisette w filmie Todda Hine’a Carol (2015), za który otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki. W 2018 roku Blanchett pełnił funkcję przewodniczącego jury festiwalu. Vikander był ostatni w Cannes przy filmie Karima Aïnouza „Firebrand”, który walczył o Złotą Palmę.

Producentami „Rumours” są Square Peg, Buffalo Gal Pictures i Maze Pictures.

READ  Cotygodniowe odczyty horoskopów dla każdego znaku zodiaku: 11-17 lutego