8 maja, 2024

Podsumowanie baraży Euro 2024: Polska i Gruzja wygrywają w rzutach karnych, a Ukraina wygrywa z Islandią, pełny skład na Euro – The Home of Irish Football

Podczas nocy pełnej dramatyzmu ostatnie trzy miejsca na EURO 2024 zostały zajęte. W dwóch z trzech finałów barażowych odbyły się rzuty karne, a Ukraina pokonała Islandię.

W pierwszym meczu – finale Path C – Gruzja wygrała rzut karny 4: 2 z Gruzją, a mecz zakończył się bezbramkowo po 120 minutach, co było ich pierwszą porażką w dużym turnieju.

Podopieczni Willy'ego Sagnola zagrają tego lata w grupie F w Niemczech wraz z Portugalią, Turcją i Czechami.

W finale ścieżki A w Cardiff drużyn nie udało się rozdzielić po 30 minutach dogrywki po bezbramkowym wyniku 90.

W kolejnej serii rzutów karnych Polska wygrała 5:4, a decydujący rzut karny Daniela Jamesa obronił Wojciech Szczęsny. W turnieju Polska zagra w grupie D z Holandią, Francją i Austrią.

Ukraina miała grać u siebie w finale Bath B z Islandią, ale mecz odbył się we Wrocławiu ze względu na rosyjską inwazję.

Po pół godzinie stracili prowadzenie, a Albert Kudunsson strzelił czwartego gola w dwóch meczach. Viktor Tsygankov wyrównał sześć minut, a zwycięzcę objął Mykhailo Mudrić.

Ukraińcy zagrają w grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.

READ  Mercedes-Benz wykorzystuje nastrojowe oświetlenie modelu Klasy D do zbadania nastrojów Polaków