22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba uchwycił przerażający widok Filarów Stworzenia

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba uchwycił przerażający widok Filarów Stworzenia

ona ma Opublikowano kolejne zdjęcie Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba uchwycił Filary Stworzenia. Podczas gdy Przedstawił szczegółowe spojrzenie na gwiazdy tworzące się w regionie, z których ostatni jest przerażającym i bardziej eterycznym obrazem.

Skąpane w kolorze pomarańczowym i czarnym, obraz, który sieć Instrument średniej podczerwieni (MIRI) został na pewno złapany we właściwym czasie, biorąc pod uwagę, że Halloween jest już za kilka dni. Mówi, że program zapewnia nowe spojrzenie na filary stworzenia, skupiając się na gazie i pyle regionu.

Zdjęcie zostało wykonane w zeszłym tygodniu za pomocą kamery bliskiej podczerwieni Webba (NIRCam), która była w stanie zajrzeć przez pióropusze pyłu, aby dostrzec tysiące nowych gwiazd w tym regionie z większą szczegółowością niż wcześniej. Jednak wiele gwiazd nie jest wystarczająco jasnych, aby świecić na długościach fal, na których skupia się MIRI.

NASA twierdzi, że dzięki temu zdjęciu astronomowie mają dane dotyczące światła w średniej podczerwieni o wyższej rozdzielczości, niż było to dostępne w przeszłości. Agencja twierdzi, że naukowcy przyjrzą się drobniejszym ruchom pyłu, aby utworzyć trójwymiarowy krajobraz Filarów Stworzenia. Pomoże to w głębszym zrozumieniu powstawania gwiazd.

Filary Stworzenia znajdują się w Mgławicy Orzeł, 6500 lat świetlnych stąd. Jeśli zastanawiasz się, jak to wszystko jest szerokie, spójrz na jasnoczerwoną gwiazdę, która wystaje z prawej strony górnej kolumny, mniej więcej w połowie. NASA twierdzi, że gwiazda i jej pyłowy całun są większe niż cały nasz Układ Słoneczny, co może, ale nie musi, prowadzić do kryzysu egzystencjalnego lub dwóch. Życzę wspaniałego weekendu Halloween.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.