20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Katarzyna, księżna Walii, odkrywa, że ​​ma raka

Katarzyna, księżna Walii, odkrywa, że ​​ma raka

W piątkowe popołudnie panował ponury nastrój w części West Village na Manhattanie, którą niektórzy nazywają „Małą Brytanią” na cześć Katarzyny, księżnej Walii, która ogłosiła, że ​​jest leczona na raka.

Właścicielka Jennifer Myers-Poulidor, sklepu Myers of Keswick przy Hudson Street, sprzedającego brytyjskie towary, takie jak ciastka Hobnobs, dżem Wilkin & Sons i paszteciki, powiedziała, że ​​widziała reklamę na żywo, otrzymując niepokojące SMS-y od swojego ojca, Petera Myersa. Otworzył sklep 39 lat temu, a obecnie jest na emeryturze i mieszka w Keswick w Anglii.

„Współczuję jej” – powiedziała 45-letnia pani Myers-Polydor, która urodziła się w Nowym Jorku, a wakacje spędzała w Keswick. Powiedziała, że ​​mając trójkę własnych dzieci, rozumie chęć księżniczki, aby poruszyć tę kwestię z rodziną, zanim zacznie ona omawiać ją publicznie.

„Rozumiem potrzebę ochrony dzieci” – powiedziała pani Myers-Polidor. „Nie wyobrażam sobie życia w centrum uwagi tak jak oni”.

Powiedziała, że ​​nie nadąża za ostatnią falą internetowych spekulacji na temat tego, dlaczego Catherine tak rzadko widywana jest publicznie od czasu, gdy na początku tego roku przeszła operację brzucha. Pani Myers-Polydor nie miała nic dobrego do powiedzenia na temat tych, którzy rozpowszechniają dzikie plotki.

„Okropne. To żałosne, że nie mogła nawet spędzić czasu sama” – powiedziała. „To niemal sprawia, że ​​myślę, że nie miała innego wyjścia, jak tylko się oczyścić”.

W przypadku pani Myers-Polydor wiadomość ta wywołała bolesne wspomnienia Diany, byłej księżnej Walii, którą właścicielka sklepu uważa Katarzynę za duchową spadkobierczynię.

Pani Myers-Polydore powiedziała o Catherine: „Jest kochana w Anglii”. „Ludzie uważają ją za księżniczkę ludu”.

Po śmierci Diany; Śmierć królowej Elżbiety II; Diagnoza raka króla Karola. A w związku z separacją między Williamem, księciem Walii i jego bratem, księciem Harrym, księciem Sussex, pani Myers-Polydor wyraziła zaniepokojenie przyszłością brytyjskiej rodziny królewskiej.

READ  William leci samotnie! Prince odwiedza farmę ostryg w Nowym Jorku podczas swojej pierwszej od dziesięciu lat podróży do Wielkiego Jabłka, aby poznać finalistów nagrody Earthshot

„Mam nadzieję, że tak” – powiedziała.

Przed sklepem Richard Barnett skrzywił się, omawiając wiadomości.

„Całość jest bardzo smutna” – powiedział pan Barnett, mieszkaniec Londynu, który od 35 lat mieszka w Nowym Jorku. Dodał, że ma nadzieję, że leczenie Katarzyny zakończy się sukcesem, a jej powrót do zdrowia będzie szybki i komfortowy.

„Życzę jej wszystkiego najlepszego” – powiedział. „I cisza i spokój.”

Zapytany, czy śledził niedawne plotki i spekulacje na temat Catherine, które potępiła pani Myers-Polydore, Barnett skinął głową.

„Dobrze, że to uciszyło plotki” – powiedział.

Przed brytyjską restauracją Tea & Sympathy, kilka przecznic dalej, przy Greenwich Street, Dave Heenan potrząsnął głową, zapytany o wiadomości.

„Okropne. Jestem zdruzgotany, cała rodzina królewska jest przeklęta!” – powiedział 81-letni Heenan, który przeprowadził się do Nowego Jorku z Newcastle w Anglii w 1963 roku. Powiedział, że podobnie jak inni Brytyjczycy pokochał Katarzynę i była podekscytowana swoją przyszłością.

„Jest jedyną członkinią rodziny królewskiej, która naprawdę może dzierżyć tę koronę” – powiedział.

Jedną pozytywną rzeczą, jaką mógł powiedzieć, było to, że mógł podzielić się swoimi uczuciami z innymi Anglikami i kobietami: „To jednoczy Anglików”.

Dyrektor Tea & Sympathy, Ian Anderson, powiedział, że ostatnio zaczął się niepokoić o Catherine, ponieważ pozostawała poza zasięgiem opinii publicznej i krążyły na jej temat plotki. Powiedział, że piątkowe oświadczenie wydawało mu się wymuszone.

„Być może musieli coś powiedzieć pod presją opinii publicznej” – powiedział pan Anderson pochodzący z Gloucestershire w Anglii. „Jeśli muszą o tym otwarcie rozmawiać, a nie chcą, to jest to niefortunne”.

Podobnie jak pani Myers-Polydor stwierdził, że ma ponure przeczucie, że widział już coś takiego.

„Przechodziliśmy przez to już wcześniej w przypadku Lady Diany” – powiedział.

.

Michael West, Brytyjczyk mieszkający na Manhattanie, powiedział, że przypomniała mu się śmierć królowej Elżbiety II dwa lata temu, a także diagnoza raka u króla Karola.

READ  Beyoncé świętuje 10. rocznicę wydania swojego niespodziewanego albumu

„To tak, jakby problem występował potrójnie” – powiedział, mijając Konsulat Brytyjski na Second Avenue. „I wygląda na to, że w przypadku tej rodziny obecnie problemów są prawdopodobnie dziesiątki”.

Pan West pochodzi z wioski Higham, słynącej z miejsca śmierci Charlesa Dickensa. Powiedział, że chociaż Katarzyna nie urodziła się w rodzinie królewskiej, dobrze pasowała do swojej roli członka rodziny Windsor.

O rodzinie powiedział: „Wśród mojej rodziny i znajomych ludzie byli z nich zadowoleni” i dodał: „Wykonują swoją pracę z wdziękiem”.

Seana Piccoli Przyczynił się do raportów.