29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Holendrzy tworzą polski PRS

Holendrzy tworzą polski PRS

Holenderski fundusz inwestycyjny van der Vorm kupił od polskiego dewelopera około 120 mieszkań na warszawskiej Pradze Południowej. Gotowe mieszkania przy Ul. Siennicka przeznaczona jest na wynajem długoterminowy.

Transakcja stanowi kolejny krok w ekspansji VDV w polskim sektorze PRS i wzbogaca jej portfel nieruchomości w Warszawie i Krakowie, składający się głównie z nieruchomości mieszkalnych na wynajem oraz nieruchomości hotelowych. Van der Worm działa w pięciu krajach europejskich – Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Belgii i Francji – i oferuje łącznie 1500 domów i mieszkań do wynajęcia. W Polsce grupa posiada około 1000 apartamentów na wynajem oraz dwa hotele.

Rynek wynajmu mieszkań komercyjnych (PRS) w Polsce jest niewielki w porównaniu do innych miast europejskich, w których działamy. Rozpoznajemy rynek, na którym możemy połączyć nasze krajowe i międzynarodowe doświadczenie, aby wprowadzić piękny i dochodowy produkt mieszkaniowy. W Polsce widzimy bardzo perspektywiczny rynek z dużą, młodą, dobrze wykształconą grupą docelową.
Margaret van der Worm nadzoruje zagraniczne inwestycje Grupy Van der Worm

Nadal inwestujemy i rozwijamy się: widzimy o wiele więcej możliwości. Koncentrujemy się na strategicznych lokalizacjach w pobliżu dworca, uniwersytetu i centrum miasta. Stale poszukujemy i rozmawiamy z firmami partnerskimi i partnerami kapitałowymi, którzy podzielają nasze ambicje dalszego poszerzania naszego portfolio.
René Voortmeijer, CCO Grupy Van der Vorm

W transakcji pośredniczyli Ilona Stanic i Sebastian Materko z Hamilton May, a nadzór prawny sprawowali eksperci z kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Wspólnicy Marcin Wierzbicki i Łukasz Łanoszka. Inwestycja Pragi Południe jest piątą transakcją PRS van der Worm z udziałem Hamilton May i trzecią transakcją w Warszawie reprezentowaną przez Ilonę Stanik.

Nieruchomość przy ul. Sienica to jedna z niewielu nieruchomości na warszawskim rynku mieszkaniowym, która będzie dostępna do wynajęcia już za kilka miesięcy, pod warunkiem zakończenia prac. Większość transakcji PRS przeprowadzana jest na wczesnych etapach projektu i trwa od dwóch do trzech lat.
Robert Watkins, dyrektor generalny Hamilton May