21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giełdy w USA były podzielone w związku ze spadkiem preferowanej przez Fed miary inflacji

Giełdy w USA były podzielone w związku ze spadkiem preferowanej przez Fed miary inflacji

Liczba oczekujących sprzedaży domów jest najniższa od 20 lat

W obliczu wyższych stóp procentowych kredytów hipotecznych, które są głównym tematem zainteresowania kupujących domy, mniej osób kupuje domy.

Danny Romero z Yahoo Finance raportuje:

W październiku podpisywanie umów na istniejące domy osiągnęło najwolniejsze tempo od ponad dwudziestu lat.

Według Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, sprzedaż domów objętych umowami spadła w czwartek o 1,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Odczyt indeksu na poziomie 71,4 jest najniższym od czasu jego powstania w 2001 roku. Poziom indeksu na poziomie 100 odpowiada tempu działalności kontraktowej w 2001 roku.

Wyniki były jednak lepsze niż oczekiwany przez ekonomistów Bloomberga spadek o 2,0% i nastąpiły po większym spadku sprzedaży nowych domów w tym samym miesiącu.

Spadek indeksu, głównego miernika oceny kondycji rynku mieszkaniowego, w dalszym ciągu odzwierciedla sposób, w jaki podwyżka stóp procentowych w październiku ponownie wytrąciła z równowagi nabywców dbających o budżet i spowodowała spadek niezakończonych sprzedaży na rynku odsprzedaży o 8,5% rocznie.

„W październiku stopy procentowe oscylowały wokół 8%. „Były najwyższe od 23 lat, co doprowadziło do rekordowo niskiego poziomu przystępności cenowej” – powiedziała przed publikacją Yahoo Finance Crystal Sunbury, starszy analityk nieruchomości w RSM US. „Zobaczymy w związku z tym w październiku oczekuje się spadku sprzedaży domów.”

READ  Oferty domów spadły w grudniu, gdy sprzedawcy z Lehigh Valley próbowali przeczekać falę kredytów hipotecznych typu subprime