19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow spadł o 150 punktów w związku z komentarzami Powella dotyczącymi podwyżki stóp procentowych;  Akcje Tesli spadają po obniżce

Dow spadł o 150 punktów w związku z komentarzami Powella dotyczącymi podwyżki stóp procentowych; Akcje Tesli spadają po obniżce

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła na krótko o ponad 150 punktów w środę rano, gdy inwestorzy przetrawili komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na temat polityki pieniężnej przed jego przemówieniem w Izbie Reprezentantów ds. Usług Finansowych. Barclays obniżył rating akcji Tesli.
XW przygotowanych uwagach środaPowell powtórzył, że dalsze podwyżki stóp procentowych prawdopodobnie obniżą inflację, mówiąc: „Prawie wszyscy uczestnicy FOMC spodziewają się, że do końca roku właściwe będzie dość umiarkowane podniesienie stóp procentowych”.

Powell ma przemawiać przed Izbą Reprezentantów o godzinie 10:00 czasu wschodniego. Podobny Powell pojawił się następnego dnia w Senackiej Komisji Bankowej. Inwestorzy mogą aktualizować oczekiwania dotyczące podwyżek stóp w związku z nadchodzącymi komentarzami.

Oczekiwania inwestorów przewidują blisko 77% szansę na podwyżkę o ćwierć punktu na lipcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej o godz. Narzędzie CME FedWatch. To o 60% więcej niż tydzień temu.

na froncie zarobkowym, fedex (FDX) zgłoszone po zamknięciu we wtorek. Gigant żeglugowy opublikował we wtorek mieszane wyniki w swoim raporcie z końca czwartego kwartału, podsumowującym rok podatkowy 2023. Firma podała, że ​​jej zyski spadły o 28% w czwartym kwartale, w porównaniu ze średnią o 27% w poprzednich trzech kwartałach. Spadki sprzedaży firmy przyspieszyły trzeci kwartał z rzędu i trzeci okres z rzędu nie było jej w poglądach na Wall Street.

Akcje FDX zmniejszyły straty do zaledwie 0,3% w porannym handlu. Przed wynikami zarobków, akcje próbowały przebić punkt kupna 235,81 stałej bazy.

giełda dzisiaj

Gigantyczny EV Tesli (TSLA) odwrócił się w środę rano o 2% w ślad za obniżeniem ratingu kredytowego przez analityka. Dow Jones Tech Giganci jabłko (AAPL) I Microsoftu (MSFT) spadły po dzisiejszym otwarciu giełdy.

dexcom (DXCM), Grill meksykański Chipotle (CMG), Makison (MCK) I Rocco (ROKU) – a także akcje Dow Jones Boeinga (Licencjat), C. B. Morgana Chase’a (JPM) I siły sprzedaży (CRM) – wśród najlepszych akcji do kupienia lub obserwowania w trendzie wzrostowym na giełdzie.

READ  Oferty domów spadły w grudniu, gdy sprzedawcy z Lehigh Valley próbowali przeczekać falę kredytów hipotecznych typu subprime

Tesla jest liderem giełdowym IBD. Giant Dow Jones, Boeing jest akcjami IBD SwingTrader i pojawił się na akcjach przez tydzień w pobliżu kolumny Buy Zone.


Najnowsza usługa IBD MarketDiem zapewnia praktyczne pomysły na akcje, opcje i kryptowaluty bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej.


Dow Jones dzisiaj: ceny ropy i rentowności obligacji skarbowych

Po otwarciu w środę, Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2%, podczas gdy S&P 500 stracił 0,4%. Nasdaq Composite spadł o 0,9% w handlu porannym.

Wśród amerykańskich funduszy ETF, indeks Nasdaq 100 Invesco QQQ Trust (QQQ(spadek o 0,7% podczas notowań SPDR S&P 500 ETF)szpieg) spadł o 0,45% na początku środy.

W środę rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 3,78%. Rentowność odbijała się ostatnio w przedziale od 3,57% do 3,85%, osiągając we wtorek nieco niższy poziom 3,72%.

W środę rano ceny ropy nadal nieco się stabilizowały, blisko niedawnych minimów. Kontrakty futures na ropę West Texas Intermediate wzrosły o blisko 72 USD za baryłkę, wyprzedzając czwartkowy cotygodniowy raport o zapasach ropy z Energy Information Administration.

Akcja giełdy

We wtorek Nasdaq Composite spadł poniżej 0,2% – pozytywny wynik po spadku aż o 0,9% wcześniej w ciągu dnia. S&P 500 obniżył stratę do 0,5%. Dow Jones Industrial Average spadł o 0,7%.

Kolumna Big Picture ostrzegała we wtorek: „Po wzroście o 5,8% w maju i prawie 6% do tej pory w czerwcu, Nasdaq wydaje się być rozciągnięty. Indeks przekroczył 9% powyżej 50-dniowej średniej kroczącej, aw czwartek różnica przekroczyła 10 %. To największa rozbieżność, odkąd znalazł się na szczycie indeksu na początku lutego.

Teraz jest ważny czas, aby przeczytać kolumnę Big Picture IBD w obliczu utrzymującego się byczego trendu na giełdzie.


Pięć najlepszych akcji Dow do kupienia i obejrzenia już teraz


Akcje Dow Jones do kupienia i obejrzenia: Boeing, JPMorgan i Salesforce

Gigant lotniczy Dow Jones i IBD SwingTrader Boeinga odnotowali, że próba wybicia się załamała we wtorek, przy spadku o 3,5%. Akcje BA spadły w środę o 0,4%.

READ  Setki pracowników Amazona protestują przeciwko wpływowi firmy na klimat, nakazując powrót do biura

Akcje Dow Jones JPMorgan spadły nieznacznie z 143,37 punktów do kupna na płaskiej podstawie po wtorkowym spadku o 0,5%. Akcje JPM wzrosły o 0,2% na początku środy.

Salesforce zdołał się ustabilizować po kolejnym spadku zysków. Obecnie testuje wsparcie na 21-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Według analizy IBD Leaderboard technologia megacap wcześniej przekroczyła parę nowych wpisów alt na poziomie 194,01 i 200,10.

W ostatnich tygodniach akcje osiągnęły 20% strefę wzrostu 178,94 kubków wejścia na uchwyt i teraz próbują odbić się od wsparcia na linii 10-tygodniowej. Akcje CRM wzrosły w środę rano.


4 akcje wzrostowe do kupienia i obejrzenia Wzrost na giełdzie


Najlepsze akcje do kupowania i oglądania: Dexcom, Chipotle, McKesson i Roku

Dexcom pozostaje w przedziale kupna po 126,44 punktu od płaskiej podstawy, chociaż we wtorek spadł o 0,1%, zgodnie z rozpoznawaniem wzorców IBD MarketSmith. Strefa kupna wzrosła o 5% do poziomu 132,76. Akcje DXCM wzrosły w środę.

Notowania giełdowe IBD Leaderboard Chipotle notowane są na niskim poziomie po dużym wzroście, tworząc kolejny wpis na poziomie 2139,88. Tymczasem akcje również spadają do linii 10-tygodniowej. Zdecydowane odbicie od tego poziomu również stworzy okazję do zakupu. Akcje CMG wzrosły o 0,3% w środę rano.

Akcje McKessona w IBD SwingTrader znajdują się w przedziale kupna po wejściu do uchwytu kubka 401,53 w wyniku trzydniowej passy. Akcje wzrosły o 0,2% na początku środy.

Streamingowy gigant Roku buduje bazę pucharową z 76,62 punktami zakupu. Akcje prawdopodobnie dodadzą uchwyt, który pokaże niższy wpis na poziomie 75,45. Akcje Roku zyskały 0,1% na początku środy.


Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Najlepsze akcje do kupienia i obserwowania wzrostów na giełdzie

Oto cztery najlepsze akcje do kupowania i obserwowania na dzisiejszej giełdzie, w tym lider Dow Jones.

Nazwa firmy Kod Właściwy punkt zakupu Rodzaj punktu zakupu
ASML (ASML) 683.18 kubek z rączką
siły sprzedaży (CRM) 200,00 łączyć
Chmura (sieć) 66.20 Podwójne dno
Rocco (ROKU) 76,62 podstawa kubka
READ  SEC sugeruje możliwość odwołania się od orzeczenia XRP od pozwu Ripple Labs
Źródło: Dane IBD na dzień 20 czerwca 2023 r

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje z obecnego rajdu giełdowego na IBD Live


Akcje Tesli

Akcje Tesli w Tabeli Liderów IBD wzrosły we wtorek o 5,4%, osiągając nowe maksima z 2023 r. Akcje gwałtownie wzrosły powyżej punktu kupna 207,79 z podwójnego dna. We wtorek zamknęli 13% z 52-tygodniowego maksimum.

Akcje TSLA groziły utratą części wtorkowych zysków i spadły o 2,2% w środę rano po Barclays obniża rekomendację z kupuj do trzymajz ceną docelową rosnącą z 220 do 260.

Liderzy Dow Jones: Apple i Microsoft

Wśród akcji Dow Jones, akcje Apple pozostały we wtorek poza swoimi maksimami wszechczasów, po zamknięciu nieco wyżej. W piątek akcje osiągnęły poziom 186,99. Akcje nadal gwałtownie spadają powyżej 157,38 punktów kupna. We wczesną środę akcje AAPL spadły o 0,1%.

Akcje Microsoftu spadły we wtorek o kolejne 1,25%, gwałtownie spadając drugą sesję z rzędu. W zeszłym tygodniu akcje osiągnęły najwyższy poziom 351,47. Akcje MSFT znajdują się w strefie 20%-25% zysku z 276,76 punktów kupna z płaską bazą, więc inwestorzy uzyskują przynajmniej pewien zysk. W środę rano akcje Microsoftu spadły o 0,6%.

Pamiętaj, aby śledzić Scotta Lehtonena na Twitterze pod adresem @pracownik Dowiedz się więcej o akcjach rozwijających się i indeksie Dow Jones Industrial Average.

Może Ci się spodobać:

Akcje o największym wzroście do kupowania i monitorowania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak znaleźć akcje wzrostowe: dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji