25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Valkyrie dołącza do pośpiechu z aplikacją BTC spot ETF, aby dostosować się do kontraktów futures ETF górników

Valkyrie dołącza do pośpiechu z aplikacją BTC spot ETF, aby dostosować się do kontraktów futures ETF górników

Zarządzający funduszem kryptowalut, Valkyrie, ubiega się o utworzenie funduszu giełdowego Bitcoin spot (ETF), dołączając do kilku innych firm finansowych, które złożyły podobne wnioski w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zeszłym tygodniu. Walkiria stopa Bitcoin spot ETF składa formularz S-1 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 21 czerwca. Spółka zaznaczyła w nim, że będzie dążyć do notowania swojego funduszu na giełdzie Nasdaq pod symbolem BRRR.

Valkyrie jest długoletnim graczem w ETF futures na Bitcoin (BTC). W październiku 2021 roku uruchomił swój drugi ETF typu futures na BTC z siedzibą w USA, Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF), a w grudniu tego roku uruchomił Valkyrie Balance Sheet Opportunities (VBB). VBB zostało zlikwidowane w październiku 2022 r. Valkyrie obsługuje również fundusz ETF Valkyrie Bitcoin Miners (WGMI), który śledzi papiery wartościowe firm, które czerpią dochody lub zyski z wydobywania BTC.

16 maja firma złożyła wniosek o nadanie funduszowi ETF kontraktów terminowych BTC nazwy Valkyrie Bitcoin Futures Leveraged Strategy ETF (BTFD). BTFD będzie funduszem, a nie funduszem powierniczym, jak ma to miejsce w przypadku proponowanego przez firmę funduszu kasowego BTC.

Wygląda na to, że Valkyrie została zainspirowana do działania przez ostatnią aktywność swoich konkurentów. Stephen McClurg, dyrektor inwestycyjny Valkyrie Investments, powiedział Cointelegraph w oświadczeniu skrót polecenia podcast w marcu, że wierzy, że ETF BTC będzie możliwy tylko „w przyszłej administracji po następnych wyborach lub w drodze działań legislacyjnych”.

Powiązane: Grayscale Bitcoin Trust zbliża się do szczytów w 2023 r. w BlackRock ETF wprowadza się, gdy kupujący stają się coraz lepsi

Jednak BlackRock złożył wniosek o notowanie BTC Spot ETF na giełdzie Nasdaq jako fundusz powierniczy 15 czerwca. WisdomTree i Invesco złożyły podobne wnioski 20 czerwca. Istnieją również niepotwierdzone doniesienia, że ​​Fidelity złoży wniosek o BTC Spot ETF. Tymczasem bitcoin szybko rośnie, w momencie pisania o 6,41%.

READ  Klient twierdzi, że wie, dlaczego jakość Panery jest tak niska

Dziennik: ETF Samsung Bitcoin, statuetka 700 mln USD, Coinbase wychodzi z Japonii: Asia Express