21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dolar skoczył przed zeznaniami Powella, a funt szterling wzrósł w obliczu silnej inflacji

Dolar skoczył przed zeznaniami Powella, a funt szterling wzrósł w obliczu silnej inflacji

  • Dolar dryfuje w górę
  • Handlowcy czekają na zeznania Powella

SINGAPUR (Reuters) – Dolar wzrósł w środę, co skłoniło prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella do stawienia się przed Kongresem, gdzie oczekuje się, że przyjmie jastrzębie stanowisko, podczas gdy funt szterling nieco się umocnił po wyższych niż oczekiwano brytyjskich danych o inflacji.

Roczne tempo wzrostu cen konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii utrzymywało się w maju na stałym poziomie 8,7%, wbrew nadziejom, że spadło od kwietnia. Funt wzrósł na krótko aż o 0,3% w stosunku do dolara do 1,2803 USD, po czym wrócił do poziomu 1,2765 USD.

Wzrósł również nieznacznie w stosunku do euro i jena, ponieważ inwestorzy obstawiali, że Bank Anglii będzie musiał podnieść stopy procentowe. Rynki wyceniają teraz kolejne 150 punktów bazowych, które osiągną szczytowy poziom 6% za rok.

Euro ustabilizowało się na poziomie 1,0914 USD w handlu azjatyckim, podczas gdy jen spadł nieznacznie do 141,80 w stosunku do dolara, ponieważ protokół z posiedzenia BoJ i urzędnicy trzymali się gołębiego stanowiska, a inwestorzy skupili się na Rezerwie Federalnej.

Powell ma rozpocząć swoje zeznania przed Kongresem o godzinie 14:00 GMT.

„Pomimo pauzy w zeszłym tygodniu, przedstawiciele Fed… nadal agresywnie oczekują wzrostu o kolejne 50 punktów bazowych do końca 2023 roku” – stwierdzili analitycy walutowi z Maybank.

„Kluczowe będzie sprawdzenie, czy on (Powell) powróci z większą siłą do punktu, w którym Fed poważnie myśli o kolejnej podwyżce o 50 punktów bazowych, czy też sprawia wrażenie, że są one napędzane danymi” – napisali. „Ten pierwszy może zrobić więcej, aby zapewnić dodatkowe wsparcie, aby wysłać indeks dolara i zwiększyć rentowność”.

Gdzie indziej nie było apetytu na odbicie juana czy dolara australijskiego, które ucierpiały z powodu kruchego ożywienia gospodarczego w Chinach i braku większych bodźców.

READ  Tesla dostarcza rekordowe samochody w pierwszym kwartale; Produkcja spada podczas blokady w Chinach

Chiny ustaliły w środę słabszy niż oczekiwano punkt środkowy juana, a waluta spadła do nowego siedmiomiesięcznego minimum na poziomie 7,1987 w handlu lądowym, podczas gdy juan za granicą osłabił się, przekraczając 7,2 w stosunku do dolara.

Dolar australijski poniósł dalsze straty dzięki mniej jastrzębim protokołom posiedzenia banku centralnego, niż oczekiwano we wtorek po podwyżce stóp procentowych w tym miesiącu. W ciągu nocy spadł o 0,9 procent, a ostatnio kupił 0,6786 USD.

„Ścieżką najmniejszego oporu są dalsze spadki” – powiedział Joe Capurso, strateg z Commonwealth Bank of Australia.

„Dolar australijski może spaść poniżej 0,6700 w tym tygodniu, zwłaszcza jeśli Powell będzie jastrzębi” – powiedział.

Dolar nowozelandzki spadł w sympatii, przebijając się poniżej 50-dniowej średniej kroczącej, po czym ustabilizował się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie 0,6178 USD.

Indeks dolara amerykańskiego był nieznacznie mocniejszy na poziomie 102,60. Bitcoin rozszerzył zyski z dnia na dzień, przekraczając 29 000 USD po raz pierwszy od końca maja, dzięki uruchomieniu nowej giełdy kryptowalut wspieranej przez Fidelity, Citadel Securities i Charles Schwab.

================================================== == ======

Wyświetlane ceny walut są o godzinie 0609 GMT

Wszystkie miejsca

lokalizacjach w Tokio

Miejsca w Europie

zwroty akcji

Informacje o rynku forex w Tokio z Banku Japonii

Reportaż Toma Westbrooka. Montaż przez Sama Holmesa i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.