6 maja, 2024

Dla Wisconsin podróż do stanu Waszyngton jest po części okazją do zemsty, a po części miarką

MADISON, Wisconsin — W najtrudniejszych momentach poza sezonem, wypełnionych sztucznymi przeciwnościami, trener Wisconsin Luke Fickell ciągle wracał do przyczyny tego wszystkiego. Wyjaśnił swoim zawodnikom, że chce maksymalnie utrudnić treningi z jednego ważnego powodu.

„W zeszłym roku w meczach rozstrzyganych w czwartej kwarcie mieliśmy 1-4” – powiedział zespołowi, gdy gracze klękali w McLean Center po treningu pod koniec lutego, na nagraniu wideo zarejestrowanym przez zespół mediów społecznościowych programu. „To jest różnica w sezonie.

„Mamy dużo pracy do wykonania. Mamy dużo pracy, aby przetrwać, gdy zostaniesz uderzony w twarz, gdy przegrywasz do 10, gdy przegrywasz do 14. O to właśnie chodzi. Chcemy zobaczyć, kim oni są.” Psy, gdy sytuacja staje się naprawdę trudna.

Na każdym kroku ten przekaz był zakorzeniony w zawodnikach – od styczniowych treningów na macie, przez wiosenne treningi, czerwcowy trening Squatfest prowadzony przez trenera siły i kondycji Brady’ego Collinsa, po bieganie po schodach stadionu Camp Randall w lipcowych upałach.

„To właśnie pomogło mi przetrwać te ćwiczenia” – powiedział narożnik Badgers, Ricardo Holman.

Wszystko to prowadzi nas do tego, co ten tydzień oznacza dla zespołu. Spotkanie nr 19 Wisconsin (1:0) zaplanowano na mecz ze stanem Waszyngton (1:0) o 18:30 czasu polskiego w sobotę na stadionie Jessa Field w Pullman w stanie Waszyngton. To mecz na początek sezonu, który powinien najlepiej pokazać, jak daleko zaszły Badgers. Zaakceptować. Bo to był zeszłoroczny mecz, który zapoczątkował spiralę, która doprowadziła do zwolnienia trenera Paula Chrysta.

Rok temu w tym tygodniu stan Wisconsin przystąpił do meczu u siebie ze stanem Waszyngton 1:0 i zajmował 19. miejsce w kraju. Następnie Badgers zaliczyli jeden ze swoich najsłabszych występów w swojej historii, wykonując 11 rzutów karnych na 106 jardów, trzykrotnie obracając piłkę, oddając punt z 73 jardów i tracąc dwa gole z gry. Wisconsin, które do przerwy prowadziło 14:7, w drugiej połowie nie zdobyło punktów i przegrało 17:14, mimo że miało 17 punktów przewagi.

READ  Bryce Harper ma łzę w UCL i nie uroni przez cztery tygodnie

„Zdecydowanie pamiętam, jak wróciłem do szatni i rozejrzałem się, mówiąc: «Wow». Co się tutaj stało?”, powiedział Tight End Hayden Rucci. „Zdecydowanie nie było to coś, czego się spodziewaliśmy”.

Trzy tygodnie później, po dwóch żenujących porażkach z Ohio State i Illinois, Chryst został zwolniony. Badgers potykali się przez resztę drogi, gdy tymczasowy trener Jim Leonhard w godny podziwu sposób próbował naprawić zepsuty sezon. Wisconsin przegrał podwójną dogrywkę z Michigan State, nie zdobył żadnych punktów w drugiej połowie porażki z Iowa, a następnie obserwował, jak Minnesota odrabia straty w czwartej kwarcie finału sezonu zasadniczego i zdejmuje topór Paulowi Bunyanowi.

Głębiej

Informacje o obaleniu Paula Crista: Jak błędy w rekrutacji i coachingu doprowadziły do ​​szokującego zwolnienia

Przez wiele lat Wisconsin było drużyną, która szczyciła się niszczeniem przeciwników przez cztery kwarty meczu. Ale Borsuki wydają się zmęczone, brakuje im pilności i dyscypliny.

„Wiem dla siebie i zawodników, którzy tu byli przez ostatni rok, że będziemy mieli trudne momenty w meczach i trudno będzie od tego uciec” – powiedział Rucci. „Będziesz miał wrażenie: «O cholera». „Podobnie jak wyniki drugiej drużyny, straty itp. W zeszłym roku wydawało się to nie do pokonania, niezależnie od tego, czy był to sztab trenerski, czy tylko gracze.

Pierwszym zadaniem Fickella było upewnienie się, że zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zmienić sposób, w jaki stan Wisconsin radzi sobie w takich sytuacjach. To wiadomość, która zdaniem graczy do nich przemawia. Biegacz Borsuków Braelon Allen powiedział, że swoje osobiste treningi poza sezonem oparł na idei dobrego zakończenia zawodów. W ubiegłą sobotę do przerwy Wisconsin prowadziło z Buffalo zaledwie 14:10, po czym Badgers wygrali 38:17.

„Myślę, że w zeszłym tygodniu widzieliśmy, jak to się opłaciło” – powiedział Allen, który w pierwszym meczu przebiegł 141 jardów i miał dwa przyłożenia. „Te fizyczne uderzenia, te mocne biegi w pierwszej połowie, wychodzisz w drugiej połowie i obrona gra z tobą w inny sposób. Nie chcą tak dużo atakować. Nie są tak chętni do wtykania nosa pudełko. Myślę więc, że tak naprawdę wszystko zatoczyło koło.

READ  Rankingi siły: Brak idealnych 10 punktów w Hiszpanii - ale kto jest na szczycie listy po Barcelonie?

Wisconsin wie, że wyzwanie w pierwszym meczu wyjazdowym Fickella będzie znacznie większe. Rozgrywający stanu Waszyngton, Cameron Ward, rzucił na odległość 451 jardów i zdobył trzy przyłożenia w otwierającym sezon zwycięstwie 50-24 przeciwko Colorado State.

Chociaż obrona Wisconsin w zeszłym sezonie w dużej mierze trzymała stan Waszyngton pod kontrolą, Badgers również poddawali się na odległość 31, 38 i 43 jardów. Nokautujący cios nastąpił, gdy obrońca stanu Wisconsin, Nakia Watson, w trzeciej kwarcie złapał zielone światło po przyłożeniu na odległość 31 jardów, co stanowiło jego drugi wynik dnia w trzeciej kwarcie i zdobyło ostatnie punkty. Wisconsin, który posiadał piłkę przez 38 minut czasu gry, stracił bramkę po niecelnym rzucie z gry i dwóch stratach, w tym funtowaniu Claya Cundiffa z linii 12 jardów Cougars, co przypieczętowało mecz.

„To jeden z tych meczów, podczas których rozmawialiśmy o tym, jak go zakończyć” – powiedział Fickell. „Więc skupienie się na zakończeniu sezonu będzie kontynuowane przez cały tydzień i powiedziałbym, że prawdopodobnie będzie to trudne przez cały sezon”.

Wisconsin nie potrzebuje dodatkowej motywacji przed meczem w tym tygodniu. Allen określił porażkę ze stanem Waszyngton w zeszłym sezonie jako „najbardziej bolesny dla mnie mecz od zeszłego roku”. Powiedział, że gracze założyli, że rozpoczną sezon 3:0, aby w czwartym tygodniu przygotować się do wielkiego pojedynku wyjazdowego z Ohio State. Zamiast tego stan Waszyngton ujawnił główne wady programu Wisconsin i świętował przełomowe zwycięstwo trenera Cougars i pochodzącego z Wisconsin Jake’a Dickerta.

„Pamiętam, jak szturmowali boisko i wskakiwali na West End” – powiedział pomocnik Badgers Maima Ngongmeta. „Pamiętam, że ich media społecznościowe były dokładnie tym samym, co media społecznościowe. To coś w rodzaju historii o powrocie Kikiego (Nakia Watson) i pokonaniu swojej byłej drużyny. Ta cała narracja. Jestem bardzo podekscytowany możliwością odwiedzenia ich domu i ponownego naprawienia wszystkiego .”

READ  Niemieckie reprezentacje kończą długą współpracę Adidasa z Nike

Harmonogram Wisconsin obejmuje mecze z pięcioma z sześciu przeciwników, z którymi Badgers przegrali w zeszłym sezonie: stanem Waszyngton, Iowa, Illinois, stan Ohio i Minnesota. Rucci powiedział, że wierzy, że zespół odzyskał pewność siebie niezbędną do przetrwania trudnych momentów w tych meczach dzięki okresowi poza sezonem, który wymagał odpowiedzialności pod wodzą Fickella. Wisconsin przekona się, jak pewny jest siebie w sobotę.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​jeśli chcesz mieć wyjątkowy sezon, będziesz musiał wygrać te trudne mecze” – powiedział skrzydłowy Badgers Chemir Dike. „Sposób, w jaki przygotowywaliśmy się poza sezonem i sposób, w jaki sobie radziliśmy, sprawia, że ​​jesteśmy do tego przygotowani”.

(Zdjęcie: Dan Powers/USA Today)