19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy ścieżka zaćmienia uległa zmianie?  Co to oznacza dla Kentucky

Czy ścieżka zaćmienia uległa zmianie? Co to oznacza dla Kentucky

Całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia, którego trasa przecina części Indiany i Kentucky, już za kilka dni, a nowe badania sugerują, że mniej mieszkańców Kentucky może doświadczyć całości, ponieważ poprzednie mapy zaćmień z 2024 r. są błędne – ale nie w dużym stopniu.

Pomimo tych wyników, NASA Poinformował o tym IndyStar w e-mailu Jej oczekiwania Ponieważ zaćmienie się nie zmieniło – i dodało Uniwersytetu Butlera Nowa mapa nie zrobi dużej różnicy dla milionów Hoosierów obserwujących zaćmienie, mówi profesor fizyki i astronomii Brian Murphy.

„Ogólna trasa mogła się zawęzić, może w sumie o milę, ale mówimy o skróceniu ze 185 km do 200 km” – powiedział Murphy. „Jeśli jesteś blisko krawędzi tego szlaku, przejdź przynajmniej kilka kilometrów do centrum, aby mieć pewność, że wszystko zobaczysz.”

Oglądanie całkowitego zaćmienia słońca: W 2017 roku były prezydent Trump pokazał dokładnie, czego nie należy robić podczas całkowitego zaćmienia słońca

On gra

Kiedy będzie następne całkowite zaćmienie? Całkowity utwór zaplanowano na 8 kwietnia

Całkowite zaćmienie Słońca ma pojawić się na niebie 8 kwietnia, rozpoczynając się w Teksasie o 13:27 EST i kończąc w Maine o 15:35 EST. Ostatnie zaćmienie słońca widoczne nad Stanami Zjednoczonymi miało miejsce w 2017 roku i w tak przystępny sposób powtórzy się ono dopiero w 2024 roku.

Warty opublikowania

Oto, co wiemy o ścieżce nowego zaćmienia i dlaczego jest ona ważna:

Czy w 2024 roku zmieni się trasa całkowitego zaćmienia Słońca?

W kilku doniesieniach medialnych z wtorku i środy zakwestionowano przewidywania dotyczące trasy zaćmienia słońca w 2024 r. lub miejsca, w którym cień Księżyca przejdzie nad Ziemią, gdy Księżyc częściowo zasłoni Słońce. Według Johna Irwina przewidywana trasa może znajdować się w odległości nawet mili.

Irwin, który oblicza dane dotyczące zaćmień słońca na potrzeby bloga Elementy Becilianawydany Nowo zaktualizowana prognoza Na ścieżkę zaćmienia. Jako pierwszy Forbes o tym wspomniałOdkrycia Irwina pokazują, że setki miast w Meksyku, Ameryce Północnej i Kanadzie nie widziało zaćmienia słońca.

READ  Odkryto egzoplanetę „superziemię” czterokrotnie większą od naszej planety

Do miast Kentucky, na które odkryto wyniki Irwina, należy Louisville, którego na przerysowanej mapie znajduje się w sumie prawie pół mili. Oznacza to, że mieszkańcy okolicy nie będą już mieli wspólnoty w Wiedniu w stanie Indiana, położonym około 30 mil na północ od centrum miasta. Jednak mieszkańcy Henderson, Morganfield i Paducah nadal będą mogli zobaczyć to wszystko w zaciszu swoich domów.

Dlaczego mapa zaćmień uległa zmianie?

Mapa uległa zmianie ze względu na sposób, w jaki Irwin i inni obliczyli rozmiar Słońca, które może być nieco większe, niż sądzili naukowcy.

Aleks Młody Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda NASA poinformowało niedawno publikację astronomiczną Ziemia Niebo On i inni badacze zaobserwowali różnice pomiędzy rzeczywistą i przewidywaną ścieżką całkowitego zaćmienia słońca, które przetoczyło się przez Amerykę Północną w 2017 roku, co doprowadziło do zmiany w tworzeniu nowej mapy zaćmień na rok 2024.

Zaktualizowano Mapa zaćmień Słońca Według Forbesa Irwin i Besselian Elements uwzględniają dokładną topografię zarówno Księżyca, jak i Ziemi, aby stworzyć „dokładniejszą mapę zaćmienia” przy użyciu nowych informacji o Słońcu.

Jak dokładna jest nowa mapa zaćmień?

Członkowie elementów Becilian na Oficjalna strona na Facebooku Sami siebie określają jako „zespół oddanych astronomów-amatorów i entuzjastów zaćmień słońca”. Według najnowszych ustaleń ich ustaleń Artykuł na Space.comNie został on jeszcze poddany recenzji, dlatego należy traktować go ostrożnie.

Co to oznacza dla Kentucky?

NASA powiedziała IndyStar, że nowa mapa zaćmień będzie miała wpływ na miasta położone na skraju całkowitej ścieżki, ponieważ trudno przewidzieć, jak długo będzie trwało zaćmienie, niezależnie od przyczyny. NASA twierdzi, że różnica między kilkoma budynkami w mieście w ten czy inny sposób może oznaczać 20, 10 lub 0 sekund całości.

Eksperci są Namawianie ludzi Żyją na skraju ścieżki zaćmienia, aby zachować ostrożność, jeśli chcą zobaczyć całość, zbliżając się do centrum całości.

READ  Jak czas się zmienił (i czego nie zmienił) Fizycy kwantowi

„Nie stój na krawędzi” – powiedział Murphy. „Przejedź kilka mil, aby zmniejszyć sumę o co najmniej 10 do 30 sekund”.

Mapa zaćmienia Słońca: Zaktualizowana trasa całkowitego zaćmienia dla Kentucky

Jak interpretować zaktualizowaną mapę zaćmień słońca w 2024 roku

Żółta linia na mapie to środek nerki. Czerwona linia to pierwotna ścieżka zaćmienia, natomiast trzy pomarańczowe linie, zdaniem Irwina, pokazują zewnętrzne granice miejsc, w których widzowie mogą spodziewać się 100% ciemności. Ci, którzy chcą doświadczyć 100% ciemności, powinni zobaczyć zaćmienie gdzieś w głębszych pomarańczowych liniach.

Czas oglądania całkowitego zaćmienia słońca w Kentucky