29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy Bucks to najbardziej „imponujący” zespół, który wymieniłby Billa Belichicka?

Czy Bucks to najbardziej „imponujący” zespół, który wymieniłby Billa Belichicka?

TAMPA — Nikt tak naprawdę nie wie, co dzieje się pod maską. Ale to w dużej mierze prawda: Bucks już wcześniej dokonali poważnej transakcji za trenera AFC.

Sprowadzili także sześciokrotnego zwycięzcę Super Bowl z Nowej Anglii w wieku, w którym ludzie mówili, że jego najlepsza świetność ma już za sobą i wygrał Super Bowl.

Czy uda im się to powtórzyć i zawrzeć umowę z trenerem Patriots, Billem Belichickiem?

Wydaje się to niewiarygodne. Poza tym trochę rozsądnie.

Postawmy sprawę jasno: ławka trenerska Todda Bowlesa może stanąć w płomieniach. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Glazerowie nie zwalniają trenerów w trakcie sezonu, prawdopodobnie będzie korzystał z każdej okazji, aby uratować swój zespół na początku 4-7.

Niedzielna porażka z Carolina Panthers 10:1, która właśnie zwolniła z obowiązków trenera Franka Reicha, może być zupełnie inną rozmową.

Tak uważa Mike Florio z Pro Football Talk „Najfajniejszą” drużyną, którą można obejrzeć w potencjalnych loteriach Belichick, są Bucs.

Odkąd Tom Brady opuścił Patriots, aby podpisać kontrakt z Bucs w 2020 roku i poprowadził ich do mistrzostw Super Bowl i trzech występów w play-offach z rzędu, trener NFL, który zdobył najwięcej zwycięstw, nie nazwiskiem Don Shula, zmagał się z trzema z ostatnich czterech przegranych sezonów.

Spekulacje od Bridgeport do Bangor są takie, że Belichick zakończy karierę po tym sezonie w Nowej Anglii.

W kwietniu kończy 72 lata. Z Bradym w środku pola Belichick spędził w drużynie Patriots 18 z 19 dwucyfrowych zwycięstw. Bez Brady’ego przez ostatnie trzy sezony miał 27-34 lata.

Belichick kontroluje wszystkie decyzje personalne Patriotów, ale nie może znaleźć odpowiedniego następcy dla Brady’ego. Na liście znajdują się Cam Newton, Mac Jones i Billy Zappe. Wygląda na to, że Steve Grogan był niedostępny.

Florio spodziewa się jednak, że Nowa Anglia po cichu pośredniczy w transakcji i rozstanie się pod koniec sezonu 2023.

READ  Nieobecność Phila Mickelsona w konkurencyjnym golfie trwa, gdy obrońca tytułu wycofuje się z przyszłotygodniowego PGA Championship

„Myślę, że to, co wydarzy się za kulisami w ciągu najbliższych sześciu do siedmiu tygodni, będzie wymagało osiągnięcia porozumienia” – powiedział Florio. „Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, zostanie ono osiągnięte po cichu między Patriotami, gdziekolwiek on i Belichick znajdą się, a po sezonie wszystkie kostki domina zostaną ułożone w rzędzie i wystarczy kliknąć pierwszy domino we właściwym czasie i wszystko ułoży się w całość w taki sposób, że nie dowiemy się tego, dopóki to się nie stanie.

„Więc zespoły, na które warto zwrócić uwagę… Buccaneers, Panthers, Commanders, Chargers, to cztery, na które zwracam baczną uwagę. Myślę, że najbardziej fascynujący z nich to Buccaneers”.

Zanim odrzucisz pomysł wymiany za Belichicka, pamiętaj, że w 2002 roku Bucs oddali Raiders dwa wybory w pierwszej rundzie, dwa wybory w drugiej rundzie i 8 milionów dolarów dla Raiders za Jona Grudena.

To zadziałało dobrze.

Glazerowie mają także historię pracy za kulisami, aby osiągnąć to, czego chcą. Są świetnymi myśliwymi

Mieli tajną umowę z Billem Parcellsem, że będą trenować Bucs, zanim Tony Dungy będzie trenował swój ostatni mecz w Tampie. Parcells zmarzła i po raz drugi została uciekającą panną młodą. Były właściciel Hugh Culverhouse uważał, że po sezonie 1991 podpisał kontrakt z Parcells.

Bądź na bieżąco ze sceną sportową Tampa Bay

Zapisz się na nasz bezpłatny biuletyn Sports Today

Codziennie będziemy przesyłać Ci wiadomości i analizy dotyczące drużyn piłkarskich z college’u Bucks, Lightning, Rays i Florida.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszych bezpłatnych cotygodniowych biuletynów w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie opcje

Ale Glazerowie często uciekali za płoty. Próbowali zatrudnić Steve’a Spurriera i Jimmy’ego Johnsona po tym, jak kupili zespół w 1995 roku, zanim dali tę pracę Dungy’emu.

READ  Asy nie doceniają eksplozji Liberty w pierwszym starciu Supertimes

Myśleli, że doszli do porozumienia z Chipem Kellym w sprawie opuszczenia Oregonu po zwolnieniu Raheema Morrisa po sezonie 2011. Wycofał się w ostatniej chwili i z Gregiem Schiano wszystko się skończyło. Gruden przybył po tym, jak Bucksowi nie udało się wylądować 49ers Steve’owi Mariucciemu.

Glazers ściągnęli Bruce’a Arians z emerytury przed sezonem 2019 i wygrali Super Bowl 55 w swoim drugim sezonie.

Marka Belichicka może zostać nieco nadszarpnięta, ale ma on na swoim koncie 300 zwycięstw, a zaledwie 47 brakuje mu do osiągnięcia przez Shulę najwięcej zwycięstw w historii NFL.

Glazerowie wiedzą, że dzięki sprowadzeniu Belichicka do Tampa Bay mogą natychmiast ponownie zyskać znaczenie w krajowych mediach.

Istnieją oczywiste powiązania z dyrektorem generalnym Bucs, Jasonem Lichtem, który pracował dla Belichicka w latach 2009–2011 jako dyrektor personalny Patriots.

Licht prawdopodobnie zrzeknie się części swojej osobistej władzy na rzecz Belichicka, ale wszystko jest do negocjacji. Wydaje się to jednak nieco naciągane z kilku powodów.

Zacznijmy od tego, że Brady opuścił Nową Anglię i Belichick, wygrywając Super Bowl w Tampa Bay. Czy Belichick zaryzykuje dalsze zszarganie swojej marki, jeśli nie będzie mógł zrobić tego samego?

W przeciwieństwie do sytuacji, gdy Gruden został sprzedany z Raiders, a Brady opuścił Patriots jako wolny agent, Bucs nie są zespołem gotowym na Super Bowl. Teraz bardziej niż kiedykolwiek muszą utrzymać swoje wybory w drafcie w nadziei na odnowienie słabnącego składu.

Ponadto, chociaż Baker Mayfield przez większość czasu spisał się dobrze, występuje w swojej czwartej drużynie i gra na podstawie rocznego kontraktu wartego 4,5 miliona dolarów. Kto będzie rozgrywającym drużyny Bucs w 2024 roku, jeśli zrezygnuje z wyborów w drafcie na rzecz Patriots na rzecz Belichicka?

Niestety jest to pora roku, w której pojawiają się spekulacje na temat słabych wyników trenerów. Florio ma rację w jednym. To wspaniałe.

READ  Międzynarodowi gracze w składzie Opening Day 2023

• • •

Zapisz się do newslettera Sports Today, aby otrzymywać codzienne aktualizacje na temat drużyn Bucs, Rays, Lightning i futbolu uniwersyteckiego na Florydzie.

Nigdy nie przegap najświeższych wiadomości na temat swoich ulubionych drużyn sportowych z Tampa Bay. Śledź naszą relację na Instagrama, X I Facebook.