15 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chris Gauthier, aktor „Pewnego razu” i filmowy Hallmark, umiera w wieku 48 lat

Chris Gauthier, aktor „Pewnego razu” i filmowy Hallmark, umiera w wieku 48 lat

W piątek zmarł Chris Gauthier, urodzony w Wielkiej Brytanii kanadyjski aktor znany z ról w serialach „Pewnego razu” i „Eureka”. Miał 48 lat.

Firma Tristar Appearances/Event Horizon Talent, która reprezentowała pana Gauthiera, podała w oświadczeniu, że zmarł on „po krótkiej chorobie”. Jego przedstawiciele nie podali, gdzie zmarł.

Pan Gauthier zagrał w ponad 20 filmach, w tym „40 dni i 40 nocy” w 2002 r., „Freddy kontra Jason” w 2003 r. i „Watchmen” w 2009 r. Wystąpił także w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, w tym w „Supernatural według IMDb, „Smallville”, „Czarodziejki” i „Seria niefortunnych zdarzeń” oraz w kilku filmach krótkometrażowych.

Najbardziej znany jest z roli Williama Smee w Pewnego razu, serialu łączącym prawdziwe życie z fantazją w fikcyjnym miasteczku Storybrooke w stanie Maine, gdzie bohaterowie bajek żyją pod oblężeniem złej królowej. Pan Gauthier pojawił się w 14 odcinkach jako Smee, w oparciu o postać z „Piotrusia Pana”, pana Smee, pierwszego oficera Kapitana Haka.

Gaultier zagrał także Vincenta, właściciela kawiarni, w serialu telewizyjnym science fiction „Eureka”. Według IMDb pojawił się w 67 odcinkach serialu, od odcinka pilotażowego do piątego sezonu.

W Wywiad w 2021 rokuPan Gauthier powiedział, że zaczął grać w szkolnych przedstawieniach, a w szkole średniej występował w teatrach amatorskich i zawodowych.

„Zawsze byłem głupcem i starałem się być zabawnym facetem” – powiedział.

Chris Gauthier urodził się 27 stycznia 1976 roku w Luton w Anglii. W wieku pięciu lat przeprowadził się do Kanady i dorastał w małym miasteczku w Kolumbii Brytyjskiej. W Wywiad z 2010 rokuPowiedział, że w szkole podstawowej widział lokalną inscenizację teatralną „Śpiewaj pieśni o sześciu pensach”, co zainspirowało go do zastanowienia się nad zostaniem aktorem.

„Nie działo się tam zbyt wiele, jeśli chodzi o film i telewizję” – powiedział w wywiadzie. Wywiad w 2020 roku. „A dla mnie chodziło po prostu o miłość do aktorstwa. Nie chodziło o pieniądze. Nie chodziło o nic innego, jak tylko o absolutną miłość do aktorstwa”.

READ  Scenarzyści strajkują, gdy członkowie WGA ratyfikują nowy kontrakt ze studiem – ostateczny termin

Po przeprowadzce do Vancouver w wieku około 20 lat jego ekranowa kariera aktorska rozpoczęła się w 2000 roku występem w jednym z odcinków serialu telewizyjnego „Cold Squad”. Jego pierwsze dwa filmy powstały w 2002 roku z małymi rolami w „40 dniach i 40 nocach” oraz „Bezsenności”.

Jego role telewizyjne ograniczały się w dużej mierze do jednego lub kilku odcinków w programach takich jak „The L Word” i „Dead Like Me”, aż do premiery „Eureki” na kanale Syfy w 2006 roku. Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku na północ od Western Pacyfik. Miasto Eureka, gdzie wiele najwybitniejszych umysłów świata żyje w dziwnej grupie produkującej wynalazki technologiczne nieznane reszcie świata.

powiedział pan Gauthier W 2010 że podczas przesłuchania do roli Vincenta, opisanej w castingu jako „rozmowa”, dał występ kontrastujący z innymi aktorami, którymi byli „w zasadzie grupa facetów ubranych w półkoszule i obcisłe dżinsy”.

Powiedział: „Kiedy każdy aktor wychodził z sali przesłuchań, komentował: «Zdejmij to» ​​lub «Na przykład nie bądź taki dziwny»”. „Kiedy nadeszła moja kolej, wykonałem swoją pracę, a oni byli jak „Doskonałe”. Podobało im się to, myślę, że może było to zestawienie mojego burleskowego ciała z pewnym androgynicznym podtekstem.

Wśród jego najnowszych dzieł pan Gauthier pojawił się w siedmiu odcinkach zachodniego dramatu „Joe Pickett”.

Nie było od razu żadnych informacji o ocalałych.

W wywiadach mówił, że żona zachęcała go do przeniesienia się do Vancouver i kontynuowania kariery aktorskiej w telewizji i filmie.

„Nie byłem zbyt zmotywowany, ponieważ lubiłem grać” – powiedział o przeprowadzce. „Ale powiedziałem OK i wszystko się udało”.