20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bliźniaki rozdzielone po urodzeniu i mieszkają w tym samym mieście.  Spotkali się ponownie po 19 latach

Bliźniaki rozdzielone po urodzeniu i mieszkają w tym samym mieście. Spotkali się ponownie po 19 latach

Podróż odkrywcza Amy i Anu rozpoczęła się, gdy mieli zaledwie 12 lat.

Nowe Delhi:

W czymś, co można uznać za realistyczne spojrzenie na słynny bollywoodzki film Ramesha Sippy'ego z 1972 roku.Sita aur Geetaniezwykle podobna historia separacji i ponownego zjednoczenia wyłoniła się ze wschodnioeuropejskiego kraju Gruzji.

Amy Khvitia i Anu Sartania, identyczne bliźniaki rozdzielone po urodzeniu i nieświadomie mieszkające kilka mil od siebie w Gruzji, odnalazły się dzięki wirusowemu filmowi na TikToku i pokazowi talentów.

Ich historia, przekazana BBCuwypukla znacznie szerszy problem nękający Gruzję — alarmującą liczbę dzieci kradzionych ze szpitali i sprzedawanych na przestrzeni dziesięcioleci, co stanowi skandal, który w dużej mierze pozostaje nierozwiązany.

Podróż odkrywcza Amy i Anu rozpoczęła się, gdy mieli zaledwie 12 lat. Amy, pochłonięta swoim ulubionym programem telewizyjnym „Georgia's Got Talent”, spotyka tańczącą dziewczynę, która jest do niej niesamowicie podobna. Nie wiedziała, że ​​tańcząca kobieta to jej dawno zaginiona siostra.

Najnowsze wiadomości w NDTV

Źródło obrazu: facebook.com/ana.sartania.16

Z drugiej strony Anu otrzymała na TikToku film przedstawiający niebieskowłosą kobietę, która była do niej niezwykle podobna. Kobieta na nagraniu okazała się jej bliźniaczką, Amy.

Aza Shoni, matka bliźniaczek, zapadła w śpiączkę z powodu nieujawnionych powikłań poporodowych w 2002 roku. Jej mąż, Gosha Gakharia, podjął druzgocącą decyzję – sprzedał Anu i Amy rozdzielonym rodzinom.

Anu dorastała w Tbilisi, a Emi w Zugdidi, oboje zupełnie nieświadomi swojego istnienia. Choć gdy miała 11 lat, wzięli udział w tym samym konkursie tańca, gdzie widzowie zauważyli uderzające podobieństwo, prawda pozostała nieuchwytna.

Ich życie toczyło się równoległymi ścieżkami aż do niefortunnego filmu na TikToku i późniejszego ponownego spotkania. Jednak gdy bliźniacy szukali odpowiedzi na pytanie o swoją separację, ujawnili szokującą prawdę – byli zaledwie dwoma z tysięcy dzieci skradzionych z gruzińskich szpitali i sprzedanych, a przypadki zgłoszono już w 2005 roku.

READ  Ukraina zarządza śledztwo po rosyjskim ataku na ceremonię generała dywizji Wiadomość o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Według raportu BBC do zdarzenia doszło dwa lata temu na moście Rustaveli w Tbilisi, stolicy Gruzji, gdzie Amy i Anu spotkali się po raz pierwszy od czasu ich rozstania 19 lat temu.