26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ATP Cup: Hiszpania, Polska, Argentyna wygrywają drugi mecz z rzędu

Źródło obrazu: GETTY IMAGES

Zdjęcie aktowe Roberta Batisty Agutina.

Hiszpania, Polska i Argentyna kontynuowały dobrą grę, pokonując w poniedziałek swoich rywali 3:0 i odnosząc drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju drużynowym.

Po tym, jak Pablo Carreo Busta pokonał Viktora Duraோovica 6-3, 6-3, Robert Batista Aguirre pokonał Norwega Caspara Roota 6-4, 7-6 (4) w meczu dla Hiszpanii. Batista Aguirre awansował do turnieju singlowego 9-2 w turnieju drużynowym.

„Caspar gra niesamowitą grę w tenisa, (on) pokazał niesamowitą grę w zeszłym roku, a dziś grałem bardzo dobrze” – powiedział Bautista Agut w wywiadzie na boisku. „Wróciłem dobrze, popełniłem bardzo mało istotnych błędów i grałem agresywnie.”

Alexandre Bakshi pokonał Gruzję 6-1, 6-1, a Hubert Harcaux pokonał Alexandre Medraveli 6-7 (5), 6-3, 6-1.

„On (Medraveli) grał dobrze w pierwszym secie i sprawy nie poszły po mojej myśli. Ale byłem lepszy w każdym secie i cieszę się, że wygraliśmy” – powiedział Harrocks.

Argentyna pokonała Grecję 7-6 (5), 6-1, a Federico Delphonis pokonał Michaela Pervoloracisa 7-6 (5), 6-1, 6-3, 6-3, 6-1, 6-3, 6-3 , 6-3.

Następnie wszystkie trzy drużyny wygrały swoje mecze deblowe i odniosły zwycięstwa. Polska i Argentyna spotkają się w półfinale, kiedy w środę zmierzą się w finałowym meczu grupowym. Majchrzakowi pokonanie ptaka zajęło tylko 53 minuty.

– Ja (Bakshi) próbowałem się obejść i myślę, że to jest klucz do rywalizacji – powiedział Majjrsak, były siódmy trener świata Joachim Nistrom. „On (Nistrom) daje mi dużo pewności siebie i dużo pewności siebie. Jest bardzo spokojny w moim tenisie, więc czuję, jak robi postępy.

„Rozwijamy grę na wszystkich kortach, ale pracujemy nad tym, aby moja podstawowa gra nie została zakłócona. Będziemy ją przenosić z treningu na mecze, ale to zajmie trochę czasu”.

Chile pokonało Serbię 2:1 i awansowało do półfinału. Philip Krajinov, w trzecim secie meczu z Christianem Karinem, dał Serbii prowadzenie 6:0, 3-6, 7-6 (5), gdy Dusan Lajovic przeszedł na emeryturę, ale Chile pokonało Alejandro Dabilo.

READ  2022 Brązowy medalista świata Xavier Masiuk z Polski zobowiązuje się do NC State

To zapoczątkowało decydujący mecz deblowy, w którym Tabilo i Thomas Barius Vera pokonali Nikolę Kasik i Madage Sabanov 6:4, 3-6, 10-7.

„To wspaniały mecz z Krajinoviciem. Kiedy Christian wygra swój mecz, muszę ponownie znaleźć motywację” – powiedział Dabilo po swoim zwycięstwie w deblu.

W rezultacie obie drużyny przeszły do ​​ostatniej fazy grupowej w środę 1:1, gdzie Chile zmierzy się z Norwegią, a Serbia z Hiszpanią. Cztery drużyny, które wygrają turniej z 16 drużynami, awansują do półfinału w piątek i sobotę, a zwycięzcy spotkają się w finale w niedzielę.

(Zgłoszone przez AP)