25 kwietnia, 2024

Polska pokonała Argentynę w półfinale Pucharu ATP

Hubert Hurkacz pokonał Diego Schwartzmana 6:1, 6:4 w secie, by zapewnić Polsce zwycięstwo nad Argentyną i awans do półfinału Pucharu ATP. W meczu o szczyty tabeli z Gruzją, Grecją i Argentyną, Polska zakończyła fazę round-robin 3:0 w grupie D.

Kamil Majjarsak w drugim secie dwa razy maszerował z przerw serwisowych, pokonując Federico Delphine 6:3, 7:6 (3) w pierwszym meczu singlowym, a dziewiąty Herzog w drugim secie przegrał z Swartzmanem, by awansować do półfinału. Spotkanie singli. Polska wygrała sekcję deblową i zmieciła się.

„Jestem bardzo podekscytowany naszym zespołem. Jesteśmy w półfinale i jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Harrocks.

– Mamy wspaniałego ducha zespołowego. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że środowisko, które wnosimy, pomaga nam grać lepiej. Polska zmierzy się następnie w finale z mistrzami Hiszpanii lub Serbii z 2020 roku.

Po wygranym 2:1 przez Chile z Norwegią Serbia musi awansować na szczyt grupy A i awansować do półfinału, pokonując w środę Hiszpanię. Alejandro Tabillo pokonał Victora Durasovicia 6:1, 6-7 (5), 6:1 i dał Chile prowadzenie, a ósmy w tabeli Caspar Root wyrównał dla Norwegii, pokonując Christiana Karina 6:4, 6:1.

Dabilo i Thomas Barrios Vera wygrali debel 6:0, 6:4, Chile ustanowiło rekord 2:1 i przegrali z Norwegią 0:3 po przegranej z Hiszpanią i Serbią.

READ  Alice Lyons rezydentuje w Polsce, a na festiwalu Classics Now szczyci się Mary Beard