21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Żużlowe GP Polski – Brytyjczyk Don Bewley na żywo po piątkowym zwycięstwie sprinterskim

Żużlowe GP Polski – Brytyjczyk Don Bewley na żywo po piątkowym zwycięstwie sprinterskim

FIM Speedway GB | Warszawa | Rennen

Bieg 20 – Madsen, Lindgreen, Holder, Vagulik

Lindgreen potrzebuje zwycięstwa, aby awansować do półfinału. Vaculik ma szybkość i kontrolę z zewnątrz. Holder również zakwalifikuje się po nim. Jednak trzecie miejsce nie wystarczyło Lindgreenowi i odpadł.

BIEG 19 – Doyle, Zmarzlik, Bewley, Kvech

Doyle widzi szybki start i ucieka z nim. Zmarzlik jest jednak na dobrej drodze i kilka razy próbuje wyprzedzić, ale Australijczyk dorównuje jego wysiłkom. Doyle utrzymał zwycięstwo, a Zmarzlik i Bewley byli trzeci.

Bieg 18 – Woffinton, Hackenbeck, Michelson, Woźniak

Hackenbeck szybko zaczyna od bramki numer dwa. Za nim plasuje się Woźniak i obaj są bliscy dotarcia do półfinału.

Hackenbeck wygrywa i pomimo błędu Woźniaka Woffinden nie jest w stanie wykorzystać rywalizacji i jego wieczór dobiegł końca po zajęciu trzeciego miejsca.

Bieg 17 – Lebiediew, Lambert, Kubera, Sierniak

Imponująca jazda Cierniaka, która udowadnia, że ​​Cat Four to właściwy wybór. W wyścigu nie ma o co grać, ale zwycięstwo na własnym stadionie daje kibicom ekscytację.

Lebedevs odrobił straty i zajął drugie miejsce, przed Lambertem, o którym sądzono, że zakwalifikował się do półfinału.

Ostatnie przejażdżki

Po zajęciu miejsca w pierwszej ósemce w rundzie półfinałowej, o wszystko trzeba walczyć w finale z Raiders.

Bieg 16 – Woffinton, Gwech, Vagulik, Kubera

Wydawało się, że Woffinton szybko wystartował, ale pulsujący upał zepchnął Brytyjczyka do tyłu. Vakulik ostatecznie kontrolował bardzo zacięty wyścig, wyprzedzając Kuberana na drugim miejscu i Kvecha na trzecim.

Nadzieje Woffintona na półfinał zostały poważnie zniszczone po zajęciu czwartego miejsca.

Bieg 15 – Woźniak, Doyle, Cierniak, Madsen

Po bliskim rozpoczęciu Wozniak i Doyle idą ramię w ramię w otwierających się zakrętach. To jednak wystarczyło, aby Australijczyk w końcówce zajął pierwsze miejsce i odniósł zwycięstwo.

Doyle, były mistrz świata, prowadzi w Grand Prix i odniósł kolejne zwycięstwo – Woźniak zajął drugie miejsce, a Madsen trzeci.

Bieg 14 – Hackenbeck, Bewley, Lambert, Holder

Bieg 13 – Michelson, Smarslik, Lindgreen, Lebedevs

Rower Lindgreena nie chciał odpalić, ponieważ jego silnik zgasł i pozostawił taśmy. Michelson objął prowadzenie na początku wyścigu, a następnie powiększał je z każdym okrążeniem. Lebiediew został wypchnięty do samego końca przez Zmarzlika, ale utrzymał drugie miejsce.

Jak stoimy

Jason Doyle nadal prowadzi punktowo po trzech wyścigach. Tabela wyników wygląda następująco:

 • 1Jason Doyle 8 pkt
 • 2 Bartoś Zmarzlik 7 punktów
 • 3 Don Bewley 7 pkt
 • 4 Fredrik Lindgreen 6 pkt
 • 5 Martin Vagulik 6 pkt
 • 6 Robert Lambert 6 pkt
 • 7 Tai Woffinden 5 pkt
 • 8 Szymon Woźniak 5 punktów
 • 9 Uchwyt Jacka 5 pkt
 • 10 Michael Michaelson 5 pkt
 • 11 Kai Hackenbeck 5 pkt
 • 12 stycznia Kvech 4 punkty
 • 13 Andzejs Lebedevs 2 punkty
 • 14 Leon Madsen 1 punkt
 • 15 Dominik Kubera 0

Bieg 12 – Bevley, Vagulik, Cierniak, Michelson

Znajdujący się w środku Bewley bardzo szybko odchodzi, zostawiając niewielką przerwę na resztę etapów. Bewley jest zdecydowanym zwycięzcą, drugie miejsce zajmuje Vagulik, a trzecie Michelson.

Bieg 11 – Lambert, Woffinton, Doyle, Lindgreen

Doyle ostatni oddalił się od bramki, ale znalazł przewagę na odcinku i objął prowadzenie. Lindgreen nabiera tempa i wyprzedza Doyle’a na prowadzenie. Doyle zostaje całkowicie wypchnięty przez Lamberta, ale pozostaje na drugim miejscu, a Woffinden bez punktów na czwartym miejscu.

HEAT 10 – Zmarzlik, Madsen, Kubera, Huckenback

Madsen uderzył w przód, a potem Hackenbeck prawie się rozbił, ale jakoś trzymał się roweru. Broniący tytułu Zmarzlik wygrał drugą serię wieczoru, ale został zepchnięty do Hackenbecka.

Zdjęcie

– Nie wiem, jak on wygląda! – Zmarzlik popłynął po zwycięstwo w Battle Royale Heat 10 Hackenbeck

BIEG 9 – Kvech, Woźniak, Lebedevs, Holder

Lider mistrzostw Holder stawia czoła trudnemu wyzwaniu rzuconemu przez Woźniaka i stara się objąć prowadzenie. Po ukończeniu dwóch trzecich zawodów Holder odniósł wspaniałe zwycięstwo, co wzmocniło jego nadzieje na półfinał. Woźniak znalazł się pod presją Lebiediewa, ale zajął drugie miejsce.

Jak stoimy

Oto jak wyglądamy po dwóch rundach wyścigów:

Bieg 8 – Vaculik, Lambert, Zmarzlik, Woźniak

To była wielka upał po tym, jak trzech z czterech zawodników wygrało wyścigi w pierwszej rundzie. Vagulik dobrze zaczął, zamykając drzwi Woźniakowi i już na pierwszym zakręcie zajął pierwsze miejsce. Vaculik jest wyraźnym zwycięzcą, ale za Lambertem szykuje się zacięta walka, która zajmie drugie miejsce przed Zmarzlikiem.

HEAT 7 – Holder, Kubera, Mickelson, Doyle

Doyle dobrze zaczyna od zewnętrznej, gdy para walczy w pierwszym zakręcie, strzelając sobie przed Holderem. Holder nie zrezygnował ze zwycięstwa w eliminacjach. Jednak Mickelson szybko wyprzedził Holdera na końcowych etapach i zajął drugie miejsce za Doylem.

Seria 6 – Lindgren, Cierniak, Hackenbeck, Kwech

Kvech jest poza stawką i po wyeliminowaniu Lindgrena walczy o czołową pozycję. Nowicjusz chwycił jednak przód i wygrał swoją pierwszą eliminację Grand Prix. Lindgren był drugi, a Hackenbeck trzeci.

Bieg 5 – Bewley, Lebedevs, Madsen, Woffinton

Madsen wychodzi, po czym wraca do boksów po założeniu kasku w złym kolorze. Gdy na zegarze pozostały sekundy, odwraca się i biegnie do taśmy startowej. Madsen zostaje zdyskwalifikowany i poproszony o opuszczenie toru po ominięciu startu. Madsena zastępuje Kowalski.

Woffinden powrócił i ma wyraźną przewagę nad resztą punktów. Brytyjski kolarz zajął drugie miejsce, przed Bewleyem i Lebiediewem trzecim.

Zdjęcie

Madsen zdyskwalifikowany z serii 5… za noszenie kasku w złym kolorze!

Forma wyścigu

W każdej rundzie FIM Speedway Grand Prix bierze udział 16 zawodników, którzy ścigają się ze sobą w 20 seriach.

Zwycięzca każdej serii otrzymuje trzy punkty za wyścig, dwa za drugie miejsce, jeden za trzecie i zero punktów za ostatnie miejsce, dyskwalifikację lub nieukończenie wyścigu.

Do półfinału awansuje ośmiu zawodników z największą liczbą punktów w wyścigu.

Do finału awansują zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w każdym półfinale.

Gdzie mogę obejrzeć Grand Prix na żużlu 2024?

Eurosport i Discovery+ będą transmitować na żywo każdą rundę zawodów Speedway Grand Prix 2024.

Eurosport.com zapewni relację na żywo, reakcje i skróty wideo z każdego meczu.

Bieg 4 – Kubera, Lindgreen, Woźniak, Bewley

Bewley zaczyna szybko na zewnętrznej stronie, a Woźniak przyspiesza z tyłu i wyprzedza Bewleya na pierwszym okrążeniu. Kibice gospodarzy szaleją, gdy Woźniak pokonuje Bewleya na drugim miejscu i Lindgreena na trzecim.

Zdjęcie

„Poetry in Motion” – Woźniak zachwyca kibiców czterorundową walką z Bewleyem w biegu 4

HEAT 3 – Cierniak, Holder, Woffinden, Zmarzlik

Kilka wielkich nazwisk w trzeciej serii. Mistrz świata Zmarzlik nurkuje niczym rakieta z zewnętrznej bramki na resztę pola, aby objąć wyraźne prowadzenie. Woffinden przyspiesza wraz ze wzrostem temperatury, ale nic nie jest w stanie zatrzymać Zmarzlika, a Holder zajmuje trzecie miejsce.

Bieg 2 – Mattson, Michelson, Queche, Lambert

Lambert i Mickelson walczą o linię od bramki. We wczesnej akcji Lambert wygrywa, Michelson na drugim miejscu, a Kvech na trzecim.

Bieg 1 – Lebedevs, Doyle, Hackenbeck, Vagulik

Katastrofa w pierwszej serii spowodowała wznowienie wyścigu, ale Jason Doyle nie otrzymał kary, co spowodowało Andgesa Lebedevsa. Doyle uderzył w przód, gdy Hackenbeck prawie uderzył w barierę, zwiększając swoją przewagę, gdy Australijczyk walczył o miejsca jeden po drugim. Doświadczenie Doyle’a, byłego mistrza świata, było ważne, ponieważ pokonał Hackenbecka na drugim miejscu, a Vagulika na trzecim.

Witamy na Grand Prix FIM Speedway 2024

Dobry wieczór i zapraszamy na drugą rundę tegorocznego FIM Speedway Grand Prix na żywo ze Stadionu PGE Narodowy w Warszawie.

Grand Prix żużla 2024

FIM Speedway Grand Prix powraca w roku 2024 z 11 rundami emocjonującej akcji podczas kolejnej emocjonującej, szybkiej kampanii.

Mający na swoim koncie kolejne tytuły, czterokrotny mistrz Bartosz Zmarzlik spróbuje zostać pierwszym zawodnikiem w historii SGP, który w tym roku zdobędzie trzy tytuły mistrza świata z rzędu, ale reszta stawki będzie spodziewać się rozczarowania.

Doświadczony szwedzki kolarz Fredrik Lindgren pokonał Zmarzlika w 2023 roku, a tytuł został rozstrzygnięty dopiero w przedostatniej serii rundy finałowej w Toruniu, co stanowi zachęcający znak dla każdego, kto ma nadzieję na pozbycie się dominującego pole position.

Oglądaj i transmituj sezon Speedway Grand Prix 2024 w Eurosport i Discovery+.