12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródła – Clippers podpisują kontrakt z Jamesem Hardenem w ramach hitowego kontraktu z 76ers

Źródła – Clippers podpisują kontrakt z Jamesem Hardenem w ramach hitowego kontraktu z 76ers

Adriana WojnarowskiegoNajlepszy znawca NBA31 października 2023 r. o godz. 02:04 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

Źródła ESPN podają, że Los Angeles Clippers pozyskali w poniedziałkowy wieczór 10-krotnego obrońcę All-Star Jamesa Hardena w ramach niezwykle udanej transakcji z Philadelphia 76ers.

76ers wysłali Hardena, P.J. Tuckera i Filipa Petruseva do Clippers w zamian za Marcusa Morrisa, Roberta Covingtona, Nica Batuma, KJ Martina, niechroniony wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2028 r., dwa wybory w drugiej rundzie wyborów, zamianę wyborów w 2029 r. i dodatkowy wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2028 r. -rundowy wybór, według źródeł ESPN, na czele którego stanie trzeci zespół.

Źródła podają, że Clippers i trzeci zespół nadal finalizują te szczegóły w poniedziałkowy wieczór.

Źródła podają, że Sixers zwolnią weterana obrony Danny’ego Greena, aby stworzyć miejsce w składzie dla tej wymiany.

Clippers pozyskali Hardena, aby dołączyć do napastników All-Star Kawhi Leonarda i Paula George’a, a także chronić Russella Westbrooka, który grał u boku Hardena w Oklahoma City Thunder i Houston Rockets. Clippers i Sixers rozmawiali o transferze Hardena od lipca i ostatecznie osiągnęli porozumienie późnym wieczorem w poniedziałek.

Źródła podają, że Clippers i 76ers ponownie zaczęli rozmawiać o wymianie zawodnika, ponieważ powrót Hardena do składu Sixers stawał się coraz bardziej niemożliwy.

Sixers chcieli, aby w ramach umowy z Hardenem odbyły się dwa wybory w pierwszej rundzie i wierzą, że te atuty – wraz z wyborami w drugiej rundzie i możliwością zamiany picków – dają im szansę na pozyskanie kolejnego znanego rozgrywającego w zamian. W tym sezonie będę współpracować z MVP Joelem Embiidem i Tyrese Maxeyem. Jeśli chodzi o Clippers, to w drużynie zatrzymany jest wszechstronny piątoroczny obrońca Terrence Mann, który pauzuje ze względu na skręconą lewą kostkę.

Harden jest „zachwycony” transferem do Clippers i ma nadzieję udać się do Los Angeles tak szybko, jak to możliwe, bliskie mu źródła powiedziały Ramonie Shelburne z ESPN. Istnieje możliwość, że we wtorek wieczorem weźmie udział w domowym meczu Clippers z Orlando Magic.

READ  Jak PFF ocenia Brock Purdy’ego drużyny 49ers w 11. tygodniu zwycięstwa nad Buccaneers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Harden (34 l.) poprosił o opuszczenie Filadelfii w czerwcu, przyjmując opcję zawodnika o wartości 35,6 mln dolarów na sezon 2023–2024. Podczas sierpniowego występu promocyjnego w Chinach kilkakrotnie nazwał prezesa operacji koszykarskich 76ers Daryla Moreya „kłamcą”, a na początku tego miesiąca po powrocie do zespołu Harden przyznał, że ich związku nie da się naprawić.

Harden jeszcze w tym sezonie nie wystąpił w barwach Filadelfii, chociaż podczas niedzielnego meczu siedział na ławce rezerwowych wraz z kolegami z drużyny, ubrany w dżinsy i zieloną kurtkę, po wzięciu udziału w sesji wideo i przejściu drużyny 76ers przed meczem. Oczekiwano, że we wtorek weźmie udział w treningu drużyny w ośrodku drużyny w Camden w stanie New Jersey.

Harden, który dorastał w południowej Kalifornii i grał w Artesia High School w Lakewood, wyraził chęć oddania go do Clippers. Guard to najnowszy produkt z Południowej Kalifornii, przeznaczony do gry u siebie dla Clippers.

Leonard, który pochodzi z Moreno Valley i grał w Martin Luther King High School w Riverside, oraz George, który dorastał w Palmdale i grał w Knight High School, zdecydowali się dołączyć do Clippers latem 2019 roku. Clippers podpisali kontrakt z Leonardem wolnym agentem i zamienił cztery przyszłe wybory w drafcie na jeden wybór w pierwszej rundzie, jeden wybór w górnej rundzie i dwie zmiany wyborów wraz z Shai Gilgeous-Alexanderem i Danilo Gallinarim na rzecz George’a.

Clippers pozyskali także Westbrooka, który grał w Leuzinger High School w Lawndale, zanim wystąpił w UCLA, jako wolny agent podczas przerwy na All-Star, po tym jak rozgrywający został wykupiony z kontraktu z Utah w wyniku wymiany z Lakers.

Harden był jednym z najlepszych zawodników ligi ostatniej dekady, zdobywając trzy tytuły strzelców i nagrodę MVP ligi w 2018 r. W zeszłym sezonie był liderem ligi pod względem asyst.

Według badań ESPN Stats & Information, w Harden, Westbrook i George Clippers mają obecnie trzech z sześciu aktywnych graczy z największą liczbą aktywnych punktów wśród tych, którzy nigdy nie zdobyli tytułu mistrzowskiego. Dzięki tej trójce otaczającej Leonarda, dwukrotnego MVP finałów NBA, Clippers mają nadzieję zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo NBA w historii klubu.

READ  Jak powstał Mason Rudolph, który grał nie tylko po to, by wygrywać, ale także dla swojej kariery

Clippers (2-1) rozpoczną we wtorek mecz jeden po drugim z Magic w Los Angeles, a następnie w środę zmierzą się z Lakers. Potem Clippers będą mieli cztery dni wolnego, więc trener Tyronn Lue sprowadzi Hardena i Tuckera przed poniedziałkowym wyjazdowym meczem w Nowym Jorku przeciwko Knicks, na który składają się trzy mecze.

Podczas tej podróży Harden będzie mógł w środę zagrać na Brooklynie ze swoją byłą drużyną Nets, zanim Clippers zakończą mecz w Dallas w przyszły piątek.

Ohm Youngmisuk z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.