30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kyle Shanahan: Brock Purdy „całkowicie w porządku” po uderzeniu w głowę, które nie zakończyło się wstrząśnieniem mózgu

Kyle Shanahan: Brock Purdy „całkowicie w porządku” po uderzeniu w głowę, które nie zakończyło się wstrząśnieniem mózgu

Jeśli rozgrywający 49er Brock Purdy doznał drugiego wstrząśnienia mózgu w niedzielę, sześć dni po pierwszym, klub N.F.L. Miałaby bałagan na rękach. Ale nie dostaniesz wstrząśnienia mózgu, jeśli nie zostaniesz przebadany.

Purdy uderzył głową o ziemię podczas niedzielnej porażki z Bengals. Z jakiegoś powodu Purdy nie został zbadany pod kątem wstrząśnienia mózgu.

W poniedziałek Shanahan przyznał, że „straszył” Purdy’ego, „ale rozmawiając z nim po meczu i rozmawiając z nim dzisiaj, wszystko było w porządku”.

Shanahan powiedział, że nie zauważył uderzenia, kiedy do niego doszło, ponieważ miał inne zajęcia. Z jakiegoś powodu osoby wyznaczone do zauważania takich incydentów tego nie zrobiły.

„Nie rozumiem telewizyjnej wersji gry, więc nie widzę, jak uderzają z miejsca, w którym się znajduję, więc w ogóle tego nie widzimy” – powiedział Shanahan. „Ale zawsze zakładam, że są ludzie, którzy zauważają takie rzeczy i sprawdzają je, i że każdy tak zrobi, gdy to zobaczy. Nie jest to coś, na co zwracam uwagę podczas meczu. Zwykle obserwuję obronę i patrzę na mój arkusz powołania na następny mecz.”

Po tym, jak Shanahan zobaczył uderzenie, zasugerował, aby sprawdzić Purdy’ego pod kątem wstrząśnienia mózgu, prawda?

„Nie pytałam” – powiedziała Shanahan. „Fakt, że nie ma nic złego, jest powodem, dla którego nie zapytałem. Rozumiem też Twoje pytanie i nie zadałem go.

Shanahan był naciskany, czy usunąłby Purdy’ego z gry w celu zbadania pod kątem wstrząśnienia mózgu, gdyby Shanahan widział uderzenie.

„Nie wiem” – powiedziała Shanahan. „To trochę hipotetyczne pytanie. Jeśli uważam, że któryś z naszych zawodników jest kontuzjowany, zawsze chcę go wyeliminować z gry.

Trudno krytykować Shanahana za to, że nie był bardziej szczery niż był, bo był. Pomimo jego niechęci do przyznania się, że wyrzuciłby Purdy’ego z gry, gdyby Shanahan widział trafienie, w jego komentarzach podkreśla się fakt, że ktoś z ręką na przysłowiowym czerwonym przycisku nie nacisnął go, gdy Purdy wyraźnie tego potrzebował. Do zbadania.

READ  Playoffy NBA: Cavaliers ogłuszają Celtics dominującym zwycięstwem 118-94 w drugim meczu w Bostonie

I tak, jest bardzo prawdopodobne, że żadna z różnych osób uprawnionych do wejścia na boisko w celu oceny wstrząśnienia mózgu nie chciała być tą, która rozpocznie proces, który zakończy się zdiagnozowaniem u Purdy’ego drugiego wstrząśnienia mózgu, a liga będzie miała ogromny bałagan, ponieważ pozwolono mu grać zaledwie sześć dni po pierwszej kontuzji.

Co wskazuje na głębszy problem z całym protokołem dotyczącym wstrząśnienia mózgu w NFL.