19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Żona Francisa Coppoli, reżysera „Serca ciemności”, miała 87 lat

Żona Francisa Coppoli, reżysera „Serca ciemności”, miała 87 lat

Eleanor Coppola, zdobywczyni nagrody Emmy Apokalipsa teraz film dokumentalny serca ciemności, Orientacja Paryż może poczekać I Miłość jest miłością Była żoną Francisa Forda Coppoli przez 61 lat i zmarła W piątek w swoim domu w Rutherford w Kalifornii. Miała 87 lat.

Jest także matką nagrodzonej Oscarem reżyserki Sofii Coppoli i prezesa American Zoetrope Romana Coppoli. Sofia opuściła czwartkową konferencję prasową związaną z premierą swojego nowego filmu na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku Priscilla Być przy chorej mamie.

Eleanor Coppola zdobyła nagrodę Emmy i nagrodę DGA Leadership Award serca ciemności: apokalipsa reżysera, Dokument z 1991 roku o realizacji filmu jej męża o wojnie w Wietnamie Apokalipsa teraz. Produkcja tego klasyka z 1979 roku – który zdobył Złotą Palmę w Cannes i była nominowana do Oscara za najlepszy film – borykała się z problemami związanymi z budżetem, obsadą, scenariuszem i pogodą – tajfun zniszczył większą część planu zdjęciowego – a nawet aktywny bunt na Filipinach, który doprowadził do bitwy, która doprowadziła do wycofania helikopterów wypożyczonych od rządu.

Eleanor filmowała codzienność Francisa i robiła wspaniałe zdjęcia zza kulis Serca ciemności Być może stał się ostatecznym dokumentem dla dużej produkcji filmowej.

Cała rodzina Coppoli przeprowadziła się na Filipiny – Francis, Eleanor i ich trójka dzieci: Gian Carlo, Roman i Sofia – a Eleanor otrzymała zadanie zebrania materiału dokumentalnego z sesji, który mógłby zostać wykorzystany przez dział marketingu United Artists. – Nie wiem, czy [Francis] „Po prostu stara się zająć mnie czymś lub chce uniknąć zatrudniania profesjonalnej ekipy” – napisała wówczas. „Może obydwa.”

Powstały film Serca ciemności: Apokalipsa reżysera To zarówno przestroga, jak i egzystencjalna maść dla twórców filmowych – jeśli jeden z najwspanialszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały, zdoła przetrwać tak wzburzone morze w drodze do kin, być może ta walka jest niezbędną częścią procesu twórczego.

READ  Teledysk Snoop Dogga i Eminema Bored Ape jest dostępny do wypróbowania i sprzedaży na tokenach

„W moim przypadku pomysł na film zaczął się zdecydowanie od dokumentacji Apokalipsa teraz„Nie mam pojęcia” – Eleanor Coppola powiedziała Deadline w wywiadzie z 2017 roku. Na początku lat 70. nakręciłem kilka małych filmów artystycznych, ale kiedy dostałem ten aparat na Filipinach, patrzyłem przez wizjer zafascynowany. Bardzo na to zareagowałem, więc nakręciłem różne filmy dokumentalne, ponieważ zawsze kochałem fotografię.

Francis Ford Coppola i Eleanor Coppola na planie „Czasu apokalipsy” w „Sercach ciemności”

Grupa Everetta

Dodała: „Francis miał tę niesamowitą zdolność kontynuowania pracy Apokalipsa teraz. Były chwile, kiedy mówiłem do niego: „Wiesz co?” Możemy po prostu wrócić do domu. Można po prostu powiedzieć, że to nie zadziałało. Kręciłeś już świetne filmy i możesz to zrobić ponownie. Po prostu odpuść to. Ale ten rodzaj determinacji był dla mnie wielką lekcją w życiu”.

Francis Ford Coppola to pięciokrotny zdobywca Oscara i 15 razy nominowany, autor takich klasyków kina jak Ojciec chrzestny filmy i Rozmowa Razem z dziesiątkami innych dzieł.

Eleanor Coppola napisała także scenariusz i wyreżyserowała Koda: Trzydzieści lat późniejkolejne spojrzenie zza kulis na męża – tym razem perypetie i trudy reżyserowania swojego pierwszego od 10 lat filmu, Młodość bez młodości (2007).

Diane Lane i Alec Baldwin w Paryżu mogą poczekać

Grupa Everetta

To była jej pierwsza przygoda ze scenarzystką, ale Eleanor napisała i wyreżyserowała dwa filmy fabularne. z Paryż może poczekać (2016), w którym wystąpili Diane Lane, Arnaud Viard i Alec Baldwin, w wieku 80 lat została najstarszą amerykańską reżyserką, która kiedykolwiek nakręciła swój debiutancki film dramatyczny. Sony Pictures Classics nabyło film po jego premierze na Festiwalu Filmowym w Toronto.

POWIĄZANE: Reżyserka „Paris Can Wait” Eleanor Coppola: „Nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę kręcić film fantasy” – Toronto Studio

Paryż może poczekać Film opowiada historię kobiety (Lane), która przeżywa swego rodzaju kryzys wieku średniego i robi sobie krótką przerwę od męża, producenta filmowego (Baldwin), aby wybrać się na wycieczkę po malowniczej francuskiej wsi z drogim partnerem biznesowym męża (Viard). .

„Nigdy nie wyobrażałem sobie, że nakręcę film fabularny, ale miałem ogromne doświadczenie, które do mnie przemówiło” – Coppola powiedział w tym roku Deadline na TIFF. Mówiłem o tym znajomej, a ona powiedziała: „Och, to jest film, który chcę zobaczyć”.

Joshua Sasse i Delta Goodrem w filmie „Miłość jest miłością”

Kolekcja Netflix/Everetta

Eleanor także napisała i wyreżyserowała Miłość jest miłością (2020), który splata trzy opowieści zgłębiające temat miłości, zaangażowania i lojalności między parami i przyjaciółmi. Ukłonił się na Festiwalu Filmowym w Deauville.

Powiązany: Obejrzyj ekskluzywne klipy Z powieści Eleanor Coppoli „Miłość jest miłością”

Wcześniej reżyserowała filmy krótkometrażowe o tematyce filmowej lat 90 Dziewicze samobójstwo I rok 2006 Imię Marii Antoniny, Obydwa wyreżyserowała jej córka, Sofia Coppola.

Urodzona jako Eleanor Jessie Neal 4 maja 1936 roku w Los Angeles. Ukończyła studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, a swojego przyszłego męża poznała, pracując jako asystent dyrektora artystycznego przy horrorze z 1962 roku. Demencja 13Było to jego pierwsze wystąpienie jako scenarzysta i reżyser. Pobrali się na początku 1963 roku i mieli synów Gian Carlo i Romana oraz córkę Sofię.

Gian Carlo zginął w wypadku na łodzi w 1986 roku w wieku 22 lat. Jego rodzice nazwali swoją 12-akrową winnicę w winnicy Inglenook w Napa „Gio Vineyard”, a Eleanor stworzyła podróżującą instalację artystyczną zatytułowaną Obwód pamięci Który upamiętnia życie Gian Carlo.

Joe Otichi i Anthony D'Alessandro przyczynił się do powstania tego raportu.