22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Książęta William i George idą razem na mecz piłki nożnej w związku z walką Kate Middleton z rakiem

Książęta William i George idą razem na mecz piłki nożnej w związku z walką Kate Middleton z rakiem

On ogląda: Kate Middleton otrzymuje falę wsparcia

Książę William i jego syn, książę George, spędzili w czwartek wieczór ojcowski na meczu piłki nożnej Aston Villi w Birmingham w Anglii.

Mecz będzie pierwszym publicznym wystąpieniem Williama od czasu, gdy jego żona Kate, księżna Walii, ogłosiła pod koniec marca, że ​​zdiagnozowano u niej raka i rozpoczęła chemioterapię.

William i George (10 lat), najstarszy z trójki dzieci Williama i Kate, siedzieli obok siebie na meczu i kibicowali zwycięstwu Aston Villi 2:1 nad francuskim Lille.

Marka Atkinsa/Getty Images

Książę William, książę Walii i książę Walii wraz z Tyrone Mingsem z Aston Villi podczas pierwszego meczu ćwierćfinału Ligi Europejskiej UEFA 2023/24 pomiędzy Aston Villą a Lille OSC w Villa Park 11 kwietnia 2024 r. w Birmingham w Anglii.

Nie zgłoszono żadnych publicznych komentarzy Williama na temat stanu zdrowia Kate podczas meczu, ale potwierdził reporterowi, że George poszedł w jego ślady jako fan Aston Villi.

Katherine Ifill – AMA/Getty Images

Książę William, książę Walii i książę Walii oglądają z trybun pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Europejskiej UEFA 2023/24 pomiędzy Aston Villą a Lille OSC w Villa Park, 11 kwietnia 2024 r. w Birmingham w Anglii.

Na pytanie reportera sportowego Sunday Paper, Neila Moxleya, czy George był „częścią dumy”, William podobno odpowiedział: „O tak, uwielbia to” – wynika z relacji, którą udostępnił Moxley. Na X.

Marka Atkinsa/Getty Images

Książę William, książę Walii i książę Walii oglądają pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europejskiej UEFA 2023/24 pomiędzy Aston Villą a Lille OSC w Villa Park, który odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w Birmingham w Anglii.

Zarówno William, jak i Kate pozostają poza zasięgiem opinii publicznej od czasu, gdy 22 marca Kate ogłosiła w wiadomości wideo, że w badaniach pooperacyjnych po operacji brzucha zaplanowanej na połowę stycznia wykryto raka.

READ  Tancerze uciekli z wojny. Ich podróże to dopiero początek.

Nie ujawniono rodzaju nowotworu. Według Pałacu Kensington Kate rozpoczęła pod koniec lutego chemioterapię zapobiegawczą.

W chwili ogłoszenia przez Kate pałac poinformował, że William zrobi sobie przerwę od występów publicznych podczas wielkanocnej przerwy swoich dzieci w szkole. George i jego rodzeństwo, księżniczka Charlotte i książę Louis, uczęszczają do Lambrook School, prywatnej szkoły położonej niedaleko domu rodzinnego w Windsorze w Anglii.

WIĘCEJ: Trójka dzieci księcia Williama i Kate: co warto wiedzieć o George’u, Charlotte i Louisie

Kate wycofała się z występów publicznych mniej więcej w połowie stycznia, kiedy przeszła operację brzucha i kontynuuje tę przerwę do dziś. Księżniczka w swoim piśmie informującym o diagnozie poprosiła rodzinę o prywatność, a pałac oznajmił jedynie, że wróci do obowiązków publicznych po uzyskaniu zgody lekarza.

Studia BBC

22 marca 2024 roku Katarzyna, księżna Walii, wydała oficjalne oświadczenie w sprawie swojego stanu zdrowia.

WIĘCEJ: Co dalej z Kate Middleton, księciem Williamem i ich dziećmi po zdiagnozowaniu raka

William, Kate i ich dzieci nie dołączyli do innych członków rodziny królewskiej, w tym króla Karola III, który również walczy z rakiem, aby wziąć udział w mszy wielkanocnej w kaplicy św. Jerzego 31 marca.

Uważa się, że Walijczycy spędzają większość czasu poza centrum uwagi w Anmer Hall, swojej wiejskiej posiadłości w Norfolk w Anglii, niedaleko posiadłości rodziny królewskiej Sandringham.