22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zestaw słuchawkowy Vision Pro o wartości 3499 USD, iOS 17 i wszystko inne, które Apple właśnie ogłosiło na WWDC

Zestaw słuchawkowy Vision Pro o wartości 3499 USD, iOS 17 i wszystko inne, które Apple właśnie ogłosiło na WWDC

Skradziono zestaw słuchawkowy Vision Pro firmy Apple Inc. Który jest wyceniany na 3499 USD w ofercie w poniedziałek, gdy Apple rozpoczyna coroczne wydarzenie WWDC.

Dyrektor generalny Tim Cook i inni dyrektorzy zaprezentowali kolejny rozdział Apple

AAPL

Technologia – „obliczenia przestrzenne” – podczas kluczowego wydarzenia nie zdołała utrzymać rekordowego kursu akcji Apple’a. Akcje były na dobrej drodze do zamknięcia na rekordowo wysokim poziomie przed rozpoczęciem wydarzenia, ale po zakończeniu wydarzenia spadały.

Podczas gdy Vision Pro i jego przyciągająca wzrok cena były największą nowością z prezentacji, Apple drażnił się także z nadchodzącymi ulepszeniami oprogramowania i nowymi komputerami Mac.

Oto wszystko, co zostało ogłoszone w poniedziałek.

Zestaw słuchawkowy Vision Pro

Powszechnie oczekiwano, że Apple zadebiutuje z zestawem słuchawkowym rzeczywistości mieszanej podczas poniedziałkowej imprezy, ale ogłoszenie wciąż przynosi pewne niespodzianki.

Chociaż podobno Apple planował cenę w okolicach 3000 USD za nowe słuchawki Vision Pro, faktyczna cena 3499 USD była wyższa. Ponadto Apple nie będzie sprzedawać urządzenia do początku przyszłego roku, później niż oczekiwano, co oznacza, że ​​firma przegapi okres świąteczny.

Firma poświęciła sporo czasu podczas poniedziałkowej prezentacji pokazując, co potrafi Vision Pro w zakresie przenoszenia zdjęć, filmów i codziennego surfowania po sieci w fizycznych przestrzeniach. Chociaż firma omawiała niektóre aplikacje do gier, a partnerstwo z Unity Software Inc.

Yu

I

Kierownictwo nie dbało o gry i skupiło się na w pełni wciągającym doświadczeniu.

Obejrzyj rozszerzoną relację MarketWatch z premiery Vision Pro tutaj.

Nowe oprogramowanie iPhone’a

Ulepszenia oprogramowania iPhone’a firmy Apple są zwykle przedmiotem WWDC, wydarzenia skierowanego do programistów, którzy tworzą aplikacje dla tej i innych platform Apple. Tegoroczna aktualizacja — iOS 17 — będzie zawierała nowe sposoby udostępniania informacji kontaktowych, czasopism i korzystania z iPhone’a, gdy jest zablokowany.

READ  Kuo: Modele iPhone'a 15 Pro nie będą już miały półprzewodnikowych przycisków

Wraz z iOS 17 tej jesieni użytkownicy Apple będą mogli również skonfigurować dla siebie „naklejki” kontaktów, które będą wyświetlane na pełnym ekranie, gdy będą kontaktować się z innymi. Będą mogli zobaczyć transkrypcje wiadomości poczty głosowej na żywo, aby mogli zdecydować, czy chcą odbierać połączenia, które początkowo zignorowali.

Zapoznaj się z pełnym przewodnikiem MarketWatch po nowych funkcjach iOS 17 tutaj.

Przeczytaj: Czy iPhone’y za tysiąc dolarów są teraz koniecznością? Z reakcji na zarobki Apple można by tak sądzić.

15-calowego MacBooka Air

Apple jeszcze bardziej powiększa MacBooka Air dzięki nowemu 15-calowemu modelowi wyposażonemu w firmowy układ M2. Ta wersja będzie kosztować od 1299 USD i będzie oficjalnie dostępna w przyszłym tygodniu, chociaż zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się już dziś. Urządzenie ma 18-godzinną żywotność baterii, ma grubość 11,5 mm i waży nieco ponad 3 funty.

Mac Pro i Mac Studio

Firma Apple postanowiła wyposażyć swoją linię komputerów PC w niestandardowe układy scalone, a firma uzupełniła to w poniedziałek nowymi komputerami Mac Pro i Mac Studio z procesorem Apple Silicon. Mac Studio będzie kosztować od 1999 USD, a Mac Pro od 6999 USD.

Nie przegap: sztuczna inteligencja może zwiększyć duże marże – ale jest jeden nieznany klucz, mówi Goldman Sachs

Nowe oprogramowanie iPada

Apple zaktualizuje również oprogramowanie swojego iPada, dodając nowy niestandardowy ekran blokady, ulepszenia widżetów, narzędzia do uczenia maszynowego, które pomagają w edycji plików PDF i lepszą funkcjonalność adnotacji w plikach PDF. Ponadto użytkownicy będą mogli wreszcie ustawić kilka timerów.

Nowe oprogramowanie dla komputerów Mac

Apple planuje również zaktualizować swój system operacyjny Mac o nową wersję o nazwie Sonoma. Główną cechą tej aktualizacji jest przeprojektowanie funkcji widżetów, dzięki czemu użytkownicy mogą umieszczać widżety na ekranach głównych i widzieć, jak automatycznie znikają w razie potrzeby, aby ich nie rozpraszać.

READ  Nowy iPad firmy Apple po raz pierwszy w sprzedaży z 50 USD zniżki

Nowy system operacyjny Sonoma doda różne narzędzia do prezentacji internetowych, w tym funkcję umożliwiającą pojawianie się osób jako nakładek na treści prezentacji oraz nowe interaktywne animacje, które mogą pokazywać balony i karton w odpowiedzi na treść spotkania.

W przeglądarce Safari członkowie rodziny będą mogli łatwiej udostępniać hasła. Firma pozwoli również ludziom tworzyć osobne profile do korzystania z komputera Mac w domu, pracy i szkole.

Ulepszenia audio i wideo

Apple dodaje Adaptive Audio, aby pomóc użytkownikom AirPods w stosownych przypadkach zagłuszyć rozpraszające dźwięki. Technologia proaktywnie obniży dźwięk z zewnątrz, gdy ktoś dzwoni, i wykryje, kiedy ktoś rozmawia z prawdziwym towarzyszem, aby obniżyć głośność muzyki na czas rozmowy.

W filmie Apple pozwoli ludziom korzystać z aparatów ich telefonów, aby uczestniczyć w rozmowach FaceTime wyświetlanych na Apple TV. Firma będzie również wspierać łączność AirPlay w hotelach.

Ulepszenia oprogramowania Apple Watch

WatchOS 10, nowy system operacyjny Apple Watch, pozwoli użytkownikom zachować tarcze zegarka, ale przekręć Digital Crown, aby zobaczyć widżety z informacjami takimi jak pogoda, liczniki czasu i wydarzenia. Firma chce również uczynić Apple Watch bardziej użytecznym dla rowerzystów dzięki zaawansowanym funkcjom śledzenia. Jedna część tego pozwala użytkownikom sparować iPhone’a i zobaczyć dane jazdy na rowerze na ekranie blokady telefonu, co może być przydatne dla tych, którzy przypinają telefon do roweru, jednocześnie nosząc zegarek.

Właściciele zegarków otrzymają również nową aplikację do wędrówek, która pozwoli użytkownikom przeglądać dane wysokościowe i informacje topograficzne.

Przeczytaj: Analityk twierdzi, że Apple może ugotować 3 inne firmy warte ponad 10 miliardów dolarów