21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zestaw słuchawkowy Vision Pro firmy Apple ujawnia kompromisy Metaverse dla „obliczeń przestrzennych”

Zestaw słuchawkowy Vision Pro firmy Apple ujawnia kompromisy Metaverse dla „obliczeń przestrzennych”

Nowo zaprezentowany przez Apple zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej, Apple Vision Pro, zwrócił głowy entuzjastów technologii i uniósł brwi po jego odsłonięciu na WWDC 5 czerwca.

W premierze pominięto jednak jedno rażące pominięcie – jedno odniesienie do słowa „metaverse”.

Wydaje się, że firma technologiczna podjęła celowe kroki, aby nazwać swoją technologię swoim pierwszym „komputerem przestrzennym”. Zostanie wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych na początku 2024 roku w zawrotnej cenie detalicznej 3499 USD, a wkrótce potem zostanie wydany w innych krajach.

Ogłoszenie jest stałym krokiem od słuchawek Hololens i Meta firmy Microsoft, które hojnie używały tego terminu w porównaniu.

Używaj aplikacji z Apple Vision Pro. źródło: jabłko

Zamiast tego marketing Apple koncentruje się na słowach „przestrzenny” i „obliczenia przestrzenne”, a nie na słowach takich jak „metaverse”, „AR” i „VR”.

„Stworzenie naszego pierwszego komputera przestrzennego wymagało inwencji w prawie każdym aspekcie systemu” — zauważył Mike Rockwell, wiceprezes Apple ds. rozwoju technologii.

„Dzięki starannej integracji sprzętu i oprogramowania zaprojektowaliśmy niezależny komputer przestrzenny w kompaktowej, nadającej się do noszenia obudowie, która jest najbardziej zaawansowanym osobistym urządzeniem elektronicznym w historii” – powiedział.

Oglądanie zdjęć za pomocą Apple Vision Pro. źródło: jabłko

W styczniu 2022 roku reporter technologiczny Bloomberg, Mark Gurman, zasugerował na Twitterze, że firma nie ma zamiaru podchodzić do sektora na wzór meta Marka Zuckerberga, szczególnie w zakresie koncepcji metaverse.

„Powiedziano mi bezpośrednio, że pomysł w pełni wirtualnego świata, do którego użytkownicy mogą uciec – jak puszka w wizji przyszłości Meta Platforms/Facebook – jest poza zasięgiem Apple” – powiedział Gorman, dodając, że Firma skupiłaby się na dostarczaniu zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej przeznaczonego do użytku w okresach krótkiego czasu na pracę, gry, komunikację itp.

Apple Vision Pro ma zarówno możliwości rzeczywistości rozszerzonej, jak i rzeczywistości wirtualnej, w których może sprawiać wrażenie, jakby aplikacje były renderowane w pobliskiej przestrzeni fizycznej wokół użytkownika lub zapewniać w pełni wirtualne wrażenia za pośrednictwem trybów takich jak środowiska immersyjne.

READ  Czułość półprzewodnikowego przycisku iPhone'a 15 Pro można dostosować, aby pasował do etui i rękawiczek

„Dzięki VisionOS, pierwszemu na świecie przestrzennemu systemowi operacyjnemu, Vision Pro umożliwia użytkownikom interakcję z treściami cyfrowymi w sposób, który wydaje się być fizycznie obecny w ich przestrzeni” – czytamy w ogłoszeniu.

Powiązany: Tim Cook mówi, że Apple zintegruje sztuczną inteligencję z produktami, podczas gdy naukowcy rozpracują problem stronniczości

Oczekiwanie na nowy zestaw słuchawkowy Apple sprawiło, że niektórzy inwestorzy mieli nadzieję, że tokeny związane z Metaverse odnotują wybuchowy rajd; Jednak wydaje się, że nowy pozew SEC tego samego dnia osłabił optymizm co do tokenów związanych z Metaverse.

Według CoinGecko, najwyżej sklasyfikowany komputer online (ICP) spadł o 9,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy drugie i trzecie miejsce The Sandbox (SAND) i Decentraland (MANA) również spadły o 12,7% i 11,2%.

Ceny tokenów Metaverse. źródło: CoinGecko

Idąc w dół listy, nie ma znaczących projektów z dodatnim ruchem cen w tym przedziale czasowym, a całkowita kapitalizacja rynkowa tokenów Metaverse spadła o 10% do 7,7 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

czasopismo: Web3 Gamer: Illuvium Controversy, Aurory Prologue Review, Fornite CEO Salty, Assassin’s Creed NFTs