23 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

15-calowy MacBook Air i 13-calowy MacBook Air: porównanie specyfikacji

15-calowy MacBook Air i 13-calowy MacBook Air: porównanie specyfikacji

Oczywiście największą zaletą nowego MacBooka Air jest to, że jest większy. Nowy model ma 15,3-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości 2880 x 1864, co daje 224 piksele na cal, nawet w przypadku innych modeli MacBooka Air. Ma ten sam procesor M2, co przeprojektowany 13-calowy MacBook Air z zeszłego roku, a wygląd fizyczny jest niemalże odrażający — w komplecie z pasującymi kolorami. To, co różni nowy 15-calowy model, poza rozmiarem i wagą, to to, że jest standardowo wyposażony w dwa dodatkowe rdzenie GPU (w modelu 13-calowym są one dodatkowo płatne) i sześciogłośnikowy system audio zamiast czterogłośnikowego szyk.

Chociaż nowy 15-calowy MacBook Air jest nieco większy i cięższy niż oba 13-calowe MacBooki Air, jest tylko o 0,01 cala grubszy niż jego 13-calowy odpowiednik M2, co oznacza, że ​​większy laptop jest dość cienki jak na swój rozmiar.

MacBook Air (M1) 13-calowy a MacBook Air (M2) 13-calowy i 15-calowy MacBook Air (M2)

Z 15-calowym MacBookiem Air w konkurencyjnej cenie 1299 USD, prawdopodobnie jest to łatwa decyzja, jeśli robisz zakupy w tym przedziale cenowym i chcesz mieć największy dostępny rozmiar ekranu. Jednak nowa, niska cena 13-calowego M2 Air wynosząca 1099 USD oznacza, że ​​​​nadal warto to rozważyć, jeśli chcesz korzystać z wygody kamery internetowej 1080p i ładowania MagSafe, ale nie potrzebujesz dużej ilości ani nie chcesz dużo wydawać. 13-calowy MacBook Air M1 z 2020 r. jest nadal opłacalną opcją za 999 USD, jeśli potrzebujesz tylko czegoś, co poradzi sobie z codziennymi zadaniami komputerowymi, zwłaszcza że często jest dyskontowany już od 799 USD.

Zobaczymy, jak dobrze nowy 15-calowy MacBook Air działa i układa się w rzeczywiste użytkowanie, gdy przeprowadzimy naszą pełną recenzję, ale w międzyczasie oto pełna lista specyfikacji po specyfikacji, aby porównać najmniejsze szczegóły i różnice na papierze. Który wybierasz?

READ  Lekarz z czołowego amerykańskiego ośrodka onkologicznego Anderson uwikłany w skandal znęcania się – czołowy lekarz oskarżony o „nadużycia w stylu mafijnym” i plagiat