18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Według doniesień Apple rozważa współpracę z Google w zakresie funkcji Gemini obsługiwanej w iPhone'ach

Według doniesień Apple rozważa współpracę z Google w zakresie funkcji Gemini obsługiwanej w iPhone'ach

Apple chce współpracować z Google przy ogromnej transakcji, aby wykorzystać model AI Gemini w funkcjach iPhone'a, Bloomberga wspomniany. Dzięki temu Google zajmie pozycję lidera, ponieważ ma już umowę z Apple jako preferowanym dostawcą wyszukiwarek na iPhone'ach z przeglądarką Safari.

W publikacji zacytowano osoby zaznajomione ze sprawą, które twierdziły, że Apple zamierza uzyskać licencję na technologię AI od Google, aby móc oferować funkcje oparte na sztucznej inteligencji wraz z aktualizacjami iOS jeszcze w tym roku. Bloomberg podał ponadto, że firma prowadzi również rozmowy z OpenAI na temat potencjalnego wykorzystania modeli GPT.

Na Apple rośnie presja, aby dogonić konkurentów AI, takich jak OpenAI, Microsoft, Anthropic, a nawet Google. W lutym dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że firma wprowadzi funkcje Gen-AI „jeszcze w tym roku”.

Oferty pracy firmy z ostatniego roku wskazywały, że Apple pracuje nad wieloma wewnętrznymi i zewnętrznymi narzędziami opartymi na generatywnej sztucznej inteligencji. Jednak rozmowy na temat wykorzystania technologii sztucznej inteligencji innych firm oznaczały, że Apple nie osiągnął oczekiwanych postępów w zakresie własnych wysiłków na rzecz sztucznej inteligencji.

Własne modele Apple mogą obsługiwać niektóre funkcje urządzenia w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania iOS 18 — co ma zostać ogłoszone podczas historycznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) w czerwcu. Firma rozważa jednak nawiązanie współpracy z zewnętrznym dostawcą w zakresie generatywnych zastosowań sztucznej inteligencji, takich jak tworzenie obrazów i pomaganie użytkownikom w pisaniu.

Google miał własny zestaw problemów z Gemini. W zeszłym miesiącu firma musiała wstrzymać funkcję generowania zdjęć po tym, jak modelka utworzyła obrazy z niedokładnymi informacjami. Później powiedział to dyrektor generalny Google, Sundar Pichai Odpowiedzi Gemini były „całkowicie nie do przyjęcia”. W zeszłym tygodniu Google poinformował, że blokuje zapytania związane z wyborami w Gemini na całym świecie. Jednak TechCrunch odkrył, że użytkownicy mogą obejść te ograniczenia, wpisując literówki w niektórych zapytaniach.

READ  Firmy te mają plan unicestwienia aplikacji

Pomimo tych spadków Google ma przewagę w uruchamianiu funkcji związanych ze smartfonami. Na początku tego roku firma nawiązała współpracę z firmą Samsung, aby wprowadzić funkcje AI oparte na technologii Gemini do urządzeń z serii Galaxy S24. Gigant wyszukiwania uruchomił te funkcje również w swojej serii telefonów Pixel.

Skontaktowaliśmy się z Apple i Google w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy tę historię, jeśli otrzymamy od nich odpowiedź.