20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Produkcja PSVR2 wstrzymana z powodu braku sprzedaży słuchawek: raport

Produkcja PSVR2 wstrzymana z powodu braku sprzedaży słuchawek: raport

Zestaw słuchawkowy i kontrolery PlayStation VR2.

zdjęcie: Sony

the PlayStationVR2 Wygląda na to, że walczy. Według 17 marca Bloomberga Z raportu wynika, że ​​Sony tymczasowo zaprzestało produkcji gogli rzeczywistości wirtualnej dla PS5 po tym, jak pierwotna oferta nie zapewniła dynamiki sprzedaży, co doprowadziło do przekroczenia niesprzedanych zapasów.

Bloomberga Według International Data Corporation Sony wyprodukowało 2 miliony zestawów słuchawkowych PSVR2 od premiery urządzenia w lutym 2023 r., a sprzedaż stale spada z każdym kwartałem. Jest to zgodne ze styczniem 2023 r Bloomberga raport od nas Trudny start słuchawek Sony. Podobno jeszcze przed premierą PlayStation VR2 Sony miało trudności ze spełnieniem oczekiwań dotyczących zamówień przedpremierowych, choć później firma Zaprzeczył temu.

Na pierwszy rzut oka istnieje kilka powodów, dla których tak się dzieje. Gogle PSVR2 są drogie, a cena detaliczna jeszcze wyższa PlayStation 5 Samo. VR to wciąż rynek niszowy, przede wszystkim dlatego, że jest drogi, a także dlatego, że nie ma zbyt wielu dużych gier, które go obsługują. Z doświadczenia wynika, że ​​zestawy słuchawkowe do rzeczywistości wirtualnej są uciążliwe w noszeniu i mogą powodować… Choroba lokomocyjna U niektórych użytkowników. Istnieje również fakt, że obecny jest zestaw słuchawkowy PSVR2 Brak kompatybilności wstecznej Z oryginalnymi grami na słuchawki. Wiele więc przemawia przeciwko temu urządzeniu, mimo że jest to imponujący element technologii.

Na PSVR2 brakuje także głównej gry, która mogłaby sprzedawać system. chwila Horyzont: Zew Góry Jeśli w dniu premiery umieścisz zestaw słuchawkowy jednej z największych marek Sony, większość konsoli powróci do nowych gier, które stanowią świetne dema technologiczne, ale nie stanowią one dobrego argumentu za wydaniem pół tysiąca dolarów. Oryginalna wersja PSVR została wyprzedana na całym świecie 5 milionów jednostek do 2020 roku, co stanowiło kroplę w morzu, jeśli chodzi o współczynnik przywiązania, biorąc pod uwagę 106 milionów sprzedanych wówczas konsol PlayStation 4. Sony to powiedziało Przetestuj PSVR2 na PCwięc prawdopodobnie zauważysz niewielki wzrost sprzedaży, jeśli nie będzie ona powiązana z konkretnymi urządzeniami.

Aby dowiedzieć się więcej o PlayStation VR2, spłacać Kotakurecenzja.

READ  Dzięki PS Portal Unboxing możemy po raz pierwszy przyjrzeć się przenośnej konsoli PS5 firmy Sony