18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Steam debiutuje z usługą Steam Family z nową kontrolą rodzicielską

Steam debiutuje z usługą Steam Family z nową kontrolą rodzicielską

Dzisiaj Steam uruchomił program Steam Familys Zreformować system dzielenia się rodziną. Nowy system eliminuje ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą grać w gry z jednej biblioteki, ułatwia kupowanie gier dla dzieci oraz dodaje nowe opcje kontroli rodzicielskiej i udostępniania.

Wcześniej konieczne było korzystanie z dwóch różnych systemów — Chmury rodzinnej i Widoku rodzinnego — jeśli chcesz udostępniać swoją bibliotekę, ograniczając jednocześnie liczbę gier, w które mogą grać Twoje dzieci. Również przy starym podejściu tylko jedna osoba na raz mogła grać w grę z cudzej biblioteki. Teraz – używając przykładu Steam – jeśli używasz swojej kopii Portal 2 A ktoś inny chce grać pół życia Z Twojej biblioteki, nie ma problemu. Włączą się tylko w stanie startowym Portal 2 Podczas odtwarzania gry ze swojej biblioteki. Zgadza się – nie mogą mieć Twojego ciastka i jednocześnie je zjeść. (Mam nadzieję wylot Odniesienie jest zadowalające.)

Skonfiguruj udostępnianie rodziny Steam w obszarze Zarządzanie rodziną.
Obraz: Zawór

Aby go wypróbować, musisz brać udział w programie beta. Możesz to zrobić, odwiedzając Ustawienia > Interfejs > Udostępnianie klienta wersji beta i wybierając „Steam Family Beta”. Następnie, aby utworzyć rodzinę, przejdź do strony Sklepu, dotknij Twoje konto, a następnie Szczegóły konta > Zarządzaj rodziną > Utwórz rodzinę.

Konta mogą dzielić bibliotekę z pięcioma innymi członkami rodziny, tak jak poprzednio, ale nie ma wzmianki o ograniczeniach liczby urządzeń, na które można licencjonować. (Wcześniej limit wynosił 10). Teraz obsługiwana jest także gra offline, podczas gdy poprzedni system udostępniania wymagał połączenia z Internetem, aby grać w gry z cudzej biblioteki.

Oto jak może wyglądać biblioteka współdzielona.
Obraz: Zawór

Wykonywanie obowiązków rodzicielskich również stało się łatwiejsze i to nie tylko dlatego, że możesz teraz zarządzać dostępem dzieci do niektórych gier, monitorować ich czas zabawy i ustawiać limity czasowe. Nie będziesz już musiał przechodzić przez proces zakupu karty podarunkowej ani oddawania karty kredytowej, aby kupić grę dla swojego dziecka — wystarczy, że zatwierdzisz jego prośbę o grę, a Twoje konto zostanie obciążone To.

READ  Samsung Galaxy M54 może mieć chipset Snapdragon 888 i baterię 6000 mAh

Jednak uwaga: nowy system ma blokadę regionalną, więc jeśli udostępnisz go komuś w innym kraju, dalsze korzystanie z niego może nie być możliwe. Jeśli ktoś opuści Twoją rodzinę, nie będzie mógł dołączyć do nowej rodziny ani utworzyć kolejnej przez cały rok.

Steam twierdzi, że programiści muszą zatwierdzić swoje tytuły do ​​udostępniania w rodzinie, podczas gdy inne gry, takie jak gry bezpłatne lub te, które wymagają kluczy, kont lub subskrypcji stron trzecich, nie mogą być udostępniane.