29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rainbow Six Kickstarter prosi o więcej pieniędzy od osób, które już wsparły

Rainbow Six Kickstarter prosi o więcej pieniędzy od osób, które już wsparły

W 2021 roku firma Mythic Games, wspierana przez firmę Ubisoft, ogłosiła kampanię na Kickstarterze, mającą na celu adaptację oficjalnie licencjonowanej gry planszowej. Rainbow Six: Oblężenie. Dwa lata później Mythic prosi ludzi, którzy już zapłacili za grę, aby zapłacili trochę – aw niektórych przypadkach bardzo-więcej.

Gra, po prostu zwana 6: Oblężenie, właściwie to, czego można się spodziewać: dwie drużyny agentów walczące na mapie taktycznej, jedna strona atakująca, a druga broniąca. Ponadto, jak można się spodziewać po oficjalnie licencjonowanej grze planszowej, która pojawia się na Kickstarterze, ma to być ogromnyobiecujące wszelkiego rodzaju plastikowe miniatury, rozszerzenia, budynki 3D i tereny.

W 2021 roku grę można kupić na trzech poziomach: podstawowa wersja za 69 USD, wersja deluxe za 199 USD i wersja premium za 269 USD. Ten ostatni wymyślił bardzo Z rzeczy: pięć „lat” rozszerzeń, wiele pakietów map, dodatkowe moduły, neoprenowa taca na kości, budynki 3D, a nawet mały wskaźnik laserowy, dzięki któremu możesz szybko i dokładnie oznaczać elementy w linii wzroku.

Teraz, w roku 2023, Z epidemią w branży gier planszowychlegendarny (tłum wojownik) opublikowali aktualizację na swojej stronie internetowej kampanii, wyjaśniając, że w obecnym stanie pieniądze, które ludzie zapłacili podczas początkowej kampanii, w rzeczywistości nie pokryją ich kosztów produkcji.

W rezultacie dają sponsorom trzy opcje: mogą zapłacić więcej pieniędzy, mogą poczekać, aż ceny spadną i odebrać swoje gry w przyszłości, lub mogą poprosić o zwrot pieniędzy. Wspierający w wysokości 69 USD muszą zapłacić dodatkowe 39 USD, wpłacający za 199 USD będą musieli zapłacić dodatkowe 99 USD, a wspierający w wysokości 269 USD muszą zapłacić dodatkowe 129 USD.

To jest… o rany, to jest to bardzo dodatkowych pieniędzy. legendarny Wyjaśnili tę decyzję na stronie swojej kampaniiprzypisując wzrosty warunkom międzynarodowym, wraz z pewnymi wykroczeniami wewnętrznymi:

… Połączone kryzysy COVID-19 i wojna na Ukrainie, której się nie spodziewaliśmy, zmieniły sytuację międzynarodową. Ceny dosłownie eksplodowały, a szacunki, na których polegaliśmy przed kampanią na Kickstarterze iw jej trakcie, są zupełnie nieistotne.

Aby podać kilka przykładów, koszt papieru i tektury wzrósł średnio o 50 do 100% (na przykład papier, którego używamy, wzrósł z 600 USD za tonę do 1200 USD za tonę), koszty pracy w Chinach, gdzie produkowane są nasze zabawki zlokalizowana, a produkcja, montaż i wysyłka również podwoiły się z 4 do 8 USD za godzinę. Koszt energii, tworzyw sztucznych i surowców wzrósł o około 50%. Wreszcie, podczas gdy opłaty kontenerowe spadły ostatnio z absurdalnie wysokich poziomów (ale nie powróciły do ​​stawek sprzed kryzysu), koszty ostatniej mili gwałtownie wzrosły i nigdy nie były wyższe. Z naszej strony trzeba powiedzieć, że wydaliśmy dużo więcej niż oczekiwaliśmy na rozwój gry, z większą liczbą ludzi niż się spodziewaliśmy i dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy (powodując dodatkowe koszty, ale ma też tę zaletę, że optymalna, dobrze sprawdzona gra) zróżnicowana i ostatecznie zbalansowana).

Na wielką skalę to nie pierwszy raz, kiedy Mythic musi to zrobić; Oni Najciemniejszy loch Adaptacja musiała też poprosić o dodatkowe pieniądze, co odrzuciło 20% zwolenników. W tym przypadku aktualizacja Mythic mówi, że „jeśli nie osiągniemy wskaźnika zaangażowania, zobowiązujemy się do zwrotu wszystkim ofiarodawcom tych dodatkowych kosztów w kwocie ich wkładu” oraz że „na koniec okresu zbierania funduszy, jeśli osiągniemy minimalne zobowiązanie, aby przejść do produkcji, zaczniemy drukować. ”

READ  Apple był zmuszony porzucić ładowarkę Lightning w nowym iPhonie

Chociaż w tej chwili bardzo współczuję moim wydawcom i producentom gier planszowych, okoliczności te nie są nowe; Napisałem „Gry planszowe przeżywają zły okresw kwietniu 2020 r., a ta gra została wydana rok później.Mit, że nie wykraczają poza swoje limity różnic cenowych w tych burzliwych czasach, źle odzwierciedla ich planowanie kampanii, a fani mają pełne prawo być zdenerwowani nie tylko tym, że są proszeni o zapłacenie więcej, ale również bardzo więcej.

Jest to również kolejny przykład nieodłącznych niebezpieczeństw związanych z wyścigiem zbrojeń, tak wielu wydawców gier planszowych łapie się na Kickstarterze, oferując coraz bardziej nieprzyzwoite ilości plastikowych miniatur i innych luksusów w swoich grach, starając się przyciągnąć zwolenników, cały czas zarabiając dużo droższe projekty – A więc ryzykowne – w rzeczywistości.

Skontaktowałem się z Mythic, aby wyjaśnić, co dokładnie stanie się z całą kampanią, jeśli „wskaźnik zaangażowania” nie zostanie osiągnięty, i zaktualizuję, jeśli otrzymam odpowiedź.