9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Z wykresów wynika, że ​​jest „za wcześnie” na odbudowę rynku

Z wykresów wynika, że ​​jest „za wcześnie” na odbudowę rynku

Jim Cramer z CNBC ostrzegł w piątek inwestorów, że rynek akcji prawdopodobnie nie odbije się w najbliższym czasie.

„Wykresy, zgodnie z interpretacją Marka Sebastiana… wskazują, że ten rynek staje się coraz bardziej niedźwiedzi i jest za wcześnie, aby naprawdę iść w górę” – powiedział.

„W przeciwieństwie do niego, myślę, że moglibyśmy zrobić ostry rajd, ale dla naszego funduszu charytatywnego, jeśli tak się stanie, będziemy musieli trochę sprzedać” – dodał.

Indeks S&P 500 zamknął się w piątek w najgorszym miesiącu od marca 2020 r. Dow Jones Industrial Average spadł w ciągu miesiąca o 8,8%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 10,5%.

Przed przejściem do analizy Sebastiana Cramer najpierw wyjaśnił, że kiedy S&P 500 spada, Indeks Zmienności CBOE, znany również jako VIX lub Skala Strachu, zwykle rośnie. A kiedy S&P idzie w górę, VIX zwykle spada.

Następnie zbadał parę wykresów pokazujących dzienny ruch w S&P i VIX:

Podczas gdy S&P i VIX poruszały się w tym samym tempie w czerwcu, sytuacja zmieniła się w sierpniu. Sebastian wskazuje, że kiedy S&P zaczął spadać pod koniec sierpnia, VIX widział „wolny wzrost”, zamiast ryczeć, jak to zwykle bywa, według Kramera.

Cramer powiedział, że niedopasowanie w akcji między ruchami S&P i VIX utrzymywało się na początku września, ale w tym tygodniu eksplodowało, dodając, że rynek wciąż jest daleki od odbudowy.

„Sebastian czeka, aż S&P spadnie, podczas gdy VIX też spadnie – to klasyczny dowód na to, że wyprzedaż dobiega końca” – powiedział. „To się nie dzieje teraz.”

READ  Warren Buffett podaje swoje najbardziej wyczerpujące wyjaśnienie, dlaczego nie wierzy w Bitcoina

Aby uzyskać więcej analiz, zobacz pełne wyjaśnienie Kramera poniżej.

Zobacz, jak Jim Cramer przedstawia nową analizę techniczną Marka Sebastiana

Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera

Kliknij tutaj, aby pobrać Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera Bez kosztów, które pomogą Ci budować długoterminowe bogactwo i mądrzej inwestować.