15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wskazówki i porady dla kierowców w Cape Canaveral

Wskazówki i porady dla kierowców w Cape Canaveral

On gra

Od pokoleń drogi Space Coast były zatłoczone zaparkowanymi pojazdami, gdy setki tysięcy widzów gromadzą się, aby oglądać głośne starty — na przykład wtedy, gdy przewidywano aż 250 000 gości spoza hrabstwa podczas historycznej misji astronautów SpaceX Crew-1 w NASA Listopad 2020.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, natężenie ruchu samochodowego zmalało. W ubiegłym roku w hrabstwie Brevard odbyły się rekordowe 72 starty orbitalne. To bezprecedensowe tempo przyspieszyło – do końca roku na rynek prawdopodobnie trafi 90 lub więcej pojazdów.

„Wystartowania stały się bardzo częste. Nie ma już tak szalonego pośpiechu, ponieważ wszyscy mówią: «Och, za kilka dni będzie kolejny»”. To zjawisko zmniejszyło się” – powiedziała Therin Brotz, dyrektor ds. operacyjnych Kennedy’ego. Kompleks dla zwiedzających Space Center Początkowy wzrost frekwencji o 40–55% to trochę dużo”.

„Oczywiście teraz, kiedy wystartuje stąd New Glenn lub Starship, będzie to absolutnie szalony dom. I oczywiście załoga (misja) Artemis w przyszłym roku” – powiedział Protz.

Niezależnie od częstego harmonogramu startów z Cape, Prutz powiedział, że „ogromny” tłum zebrał się 28 marca w kompleksie turystycznym KSC, aby wziąć udział w pierwszej próbie startu najnowszej trójrdzeniowej rakiety Delta IV Heavy należącej do United Launch Alliance. Wystrzelenie Falcona Heavy przez SpaceX również ostatnio przyciągnęło tłumy widzów.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet dla SpaceX, ULA i NASA na Florydzie

W innych miejscach obfite plaże i brzegi rzek Brevard zapewniają ogromne możliwości obserwacji na przestrzeni kilkudziesięciu mil. „Nie trzeba znajdować się w centrum kosmicznym” – powiedział Don Walker, dyrektor ds. komunikacji hrabstwa Brevard.

READ  NASA ujawnia „dom Marsa” | Wiadomości z kosmosu

Ale to nadal oznacza, że ​​korki i przepełnione miejsca parkingowe mogą powodować bóle głowy od Titusville po Cocoa Beach na południe do mostu Pineda.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na start rakiety

Walker poleca go kierowcom Monitoruj strony mediów społecznościowych Brevard Emergency Managementktóry jest aktualizowany godzinami informacji o ruchu drogowym przed uruchomieniem.

Walker powiedział, że funkcjonariusze służb ratunkowych w Brevard ściśle współpracują z Departamentem Transportu Florydy, aby ostrzegać kierowców w przypadku wypadków lub zamkniętych dróg. Na przykład FDOT czasami tworzy jednokierunkowe pasy na ulicach, aby kontrolować ruch przed głównymi startami i po nich.

Wskazówka: zachowaj cierpliwość podczas jazdy do miejsca startu

„Cierpliwości” – odpowiedział Walker zapytany, co powinni zabrać ze sobą kierowcy. Zaapelował, aby ludzie przybyli i wcześnie znaleźli miejsce do oglądania.

Widzom, którzy są na tyle ambitni, aby wybrać się w pobliże KSC lub stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral, Walker radzi, aby spakowali wodę i lunch, ponieważ mogliby utknąć w korku na wiele godzin.

„Ogólna zasada jest taka, że ​​im bliżej okna startu, tym większy będzie ruch i tym mniej miejsc będzie dostępnych do oglądania startu. Dlatego prosimy o odpowiednie planowanie” – powiedziała Rachel Hurst, urzędniczka ds. informacji publicznej hrabstwa Brevard.

„Jeśli siedzisz za kierownicą, uważaj na innych entuzjastów kosmosu” – powiedział Horst.

Uruchom program Brevard Hotspots

 • Plaża i molo Jetty Park, 400 Jetty Park Road, Port Canaveral. Pobierane są opłaty parkingowe.
 • Plaża Playalinda, 1000 Playalinda Beach Road, wybrzeże narodowe Canaveral. Należy pamiętać, że za parking pobierana jest opłata, a dostęp do Narodowego Wybrzeża Canaveral nie zawsze jest zapewniany w zależności od liczby miejsc i pory dnia.
 • Most Maxa Breuera i park Parrish, 1a. Max Brewer Memorial Parkway w Titusville. Należy pamiętać, że parking jest dostępny po obu stronach mostu Max Brewer.
 • Park Space View, 8 Broad Street, Titusville
 • Park Sand Point, 10 E. Max Brewer Causeway w Titusville
 • Rotary Riverfront Park, 4141 S. Washington St., Titusville
 • Alana Shepherda Parka, 299 E. Most na plaży kakaowej, plaża kakaowa. Uwaga, parking może wiązać się z kosztami.
 • Molo w Cocoa Beach, 401 Meade Ave. Opłaty za parkowanie są różne.
 • Lori Wilson Park, 1400 N. Atlantic Ave., Cocoa Beach. Nawiasem mówiąc, w Lori Wilson Park znajduje się wybieg dla psów.
 • Sidney Fisher Park, 2200 N. Atlantic Ave., Cocoa Beach. Uwaga, parking może wiązać się z kosztami.
 • Sebastian Inlet Park, 9700 S. State Road A1A, Melbourne Beach (koszty wstępu)
READ  Niektóre czarne dziury mogą faktycznie być zaplątane w tkaninę czasoprzestrzeni

Biuro Turystyki Space Coast prowadzi również stronę startu rakiet Zawiera przeszukiwalną mapę kluczowych lokalizacji widokowych. Horst powiedział, że na tej stronie często znajdują się informacje o parkingach i ruchu drogowym.

Obszary o dużym natężeniu ruchu, których należy unikać, jeśli nie oglądam startu

„Ogólnie rzecz biorąc, im bliżej Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, tym większe prawdopodobieństwo, że napotkasz określoną ilość ruchu startowego” – powiedział Horst.

Ostrzegło o zatłoczeniu w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak most Maxa Breuera, most NASA i most State Route 528.

Horst powiedział, że ruch na tych obszarach zazwyczaj zaczyna zwalniać około godzinę po wystrzeleniu. W pozostałych regionach South Brevard i Central Brevard raczej nie odnotuje się takiego wzrostu ruchu.

Artemida I w 2022 roku: „Większe tłumy!” Duży ruch i ogromne tłumy podczas przygotowań NASA do startu Artemis 1.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Brooke Edwards jest korespondentką satelitarną Florida Today. Skontaktuj się z nią pod adresem [email protected] lub X: @brookeofstars

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.