30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Westfield Mall obwinił zamknięcie SF Nordstrom o „szerzącą się” przestępczość

Westfield Mall obwinił zamknięcie SF Nordstrom o „szerzącą się” przestępczość

Nordstrom powiedział, że śródmieście „zmieniło się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat, wpływając na ruch klientów w naszych sklepach i naszą zdolność do skutecznego działania”, nie wspominając konkretnie o kwestiach bezpieczeństwa publicznego w notatce personelu.

Unibail-Rodamco-Westfield, która jest właścicielem centrum handlowego Westfield, w którym zamyka Nordstrom, była bardziej dosadna, a rzecznik miasta obwinia miasto za „niebezpieczne warunki” i „brak egzekwowania wobec szalejącej działalności przestępczej”.

Twierdzenia te są poparte danymi dotyczącymi przestępczości, które pokazują, że kradzieże detaliczne wzrosły w San Francisco w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak niektóre wskaźniki działalności przestępczej, takie jak telefony pod numer 911 na Market i Fifth Street, są niższe niż poziomy sprzed pandemii, co wskazuje na mniejszy ruch i mniejszą aktywność kupujących, co z kolei może zwiększać postrzeganie ryzyka.

Dane z całego stanu pokazują, że San Francisco ma wyższy wskaźnik kradzieży w sklepach niż reszta Kalifornii i sąsiednie hrabstwa Bay Area.

READ  Jeep twierdzi, że jego nowy koncepcyjny elektryczny SUV Wrangler jest tak szybki jak Tesla