21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kanadyjski TD anulował zakup First Horizon za 13,4 miliarda dolarów

Kanadyjski TD anulował zakup First Horizon za 13,4 miliarda dolarów

4 maja (Reuters) – Kanadyjska grupa Toronto-Dominion Bank Group (TD.TO) anulowała w czwartek przejęcie First Horizon Corp (FHN.N) za 13,4 mld USD, co spowodowało spadek akcji amerykańskiego banku regionalnego o prawie 40% na rynku przedrynkowym. handel.

First Horizon i TD powiedzieli w oświadczeniu, że wspólnie zdecydowali o zakończeniu transakcji, ponieważ nie było jasności co do tego, kiedy otrzymają zgody organów regulacyjnych. TD zapłaci First Horizon 200 milionów dolarów, a także zapłaci 25 milionów dolarów tantiem.

Największa transakcja TD do tej pory, którą TD rozpoczęła ponad rok temu, musiała stawić czoła miesiącom niepewności regulacyjnej, a kanadyjski pożyczkodawca nr 2 pod presją niektórych inwestorów, aby odwołać zakup po regionalnym kryzysie bankowym w Stanach Zjednoczonych.

Rzecznik First Horizon powiedział o amerykańskim banku, że wypowiedzenie dotyczyło tylko TD, które nie było w stanie uzyskać zatwierdzeń i nie miało związku z trwającymi zawirowaniami bankowymi.

TD odmówił komentarza po wydaniu wiadomości.

„Jesteśmy zaskoczeni, że strony nie osiągnęły porozumienia w sprawie niższej ceny i uważamy, że odejście od umowy może mieć szersze konsekwencje” – powiedział John Aiken, analityk w Barclays.

„Może to wpłynąć na gotowość potencjalnych partnerów do siedzenia naprzeciwko niszczycieli czołgów w przyszłości” — dodał Aiken.

TD zgodziło się kupić First Horizon w lutym ubiegłego roku, aby rozszerzyć swoją obecność w Stanach Zjednoczonych. Kanadyjski pożyczkodawca ma również udziały w Charles Schwab (SCHW.N), co czyni go jednym z rynków o największej ekspozycji na rynki amerykańskie.

Upadek umowy już wystraszył i tak już chwiejne nastroje wobec amerykańskich banków regionalnych. Trzy z nich upadły od lutego, po tym jak podróż depozytowa wymknęła się spod kontroli.

Najnowszym był First Republic Bank, który został przejęty przez organy regulacyjne, a następnie sprzedał swoje aktywa JPMorgan Chase & Co (JPM.N) na początku tego tygodnia.

READ  Akcje Oracle spadły o ponad 10% z powodu przychodów z lekkiej chmury

Średnie depozyty w First Horizon spadły o 4% do 62,2 mld USD w pierwszym kwartale w porównaniu z końcem ubiegłego roku.

Pierwsza podróż drogowa Horizon od czasu zawarcia umowy

TD, który w tym roku przejął nowojorski butikowy bank inwestycyjny Cowen Inc za 1,3 miliarda dolarów, był również w przetargu na amerykańską jednostkę BNP Paribas (BNPP.PA), Bank of the West, ale później przegrał tę ofertę z Bank of Montreal równorzędny ( BMO.TO).

ORTEX powiedział w czwartek, że TD pozostaje najbardziej ekspozycją na akcje banków na świecie, potwierdzając swoją pozycję na początku ubiegłego miesiąca.

Dodatkowe raporty Nikita Nishanta z Bengaluru; Montaż przez Savio D’Souza

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.