30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Administracja Bidena ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi z medycznymi kartami kredytowymi

Administracja Bidena ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi z medycznymi kartami kredytowymi

Administracja Bidena ostrzegła amerykańskich konsumentów przed niebezpieczeństwami kredytów Medicaid, mówiąc, że wyższe stopy procentowe mogą zwiększyć obciążenie finansowe pacjentów.

Biuro Ochrony Finansów Konsumentów (CFPB) wydał raport w czwartek okazało się, że w latach 2018-2020 ludzie zarobili prawie 1 miliard dolarów na odroczonych płatnościach odsetek za opłaty medyczne za pomocą medycznych kart kredytowych. Agencja monitorująca odkryła również, że kiedy ludzie używają medycznych kart kredytowych, ich płatności medyczne mogą wzrosnąć o około 23 procent po naliczeniu świadczeń . .

„Nasze badania wskazują, że wielu pacjentów – szczególnie tych, którzy nie mogą zapłacić produktu z odroczonym oprocentowaniem w okresie promocyjnym – może zapłacić znacznie więcej niż w innym przypadku” – czytamy w raporcie.

CFPB zauważyła również, że te karty medyczne są często reklamowane w biurach świadczeniodawców i zastąpiły tanie plany finansowania i płatności, które wielu dostawców oferuje bezpośrednio pacjentom. Dodali, że wielu pacjentów, którzy zapiszą się na karty, może już kwalifikować się do pomocy finansowej lub innej pomocy, którą dostawcy są zobowiązani zapewnić na mocy prawa lokalnego, stanowego lub federalnego.

Agencja twierdzi, że pacjenci mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że zapisali się na kartę kredytową w gabinecie lekarskim – zamiast tego myślą, że jest to plan płatności bezpośrednich oferowany przez ich dostawcę. Kiedy pacjenci następnie naliczają odsetki od tych kart kredytowych, CFPB powiedział, że pacjenci często mogą doświadczać większych trudności finansowych, niż gdyby nie zapisali się na kartę kredytową.

Skargi przesłane do agencji potwierdziły, że niektórzy pacjenci nie byli świadomi, że zarejestrowali się w celu uzyskania karty, twierdząc, że usługodawcy otworzyli kartę kredytową w ich imieniu, zgodnie z raportem.

READ  Byju pozywa „drapieżnych” pożyczkodawców na pożyczkę terminową w wysokości 1,2 miliarda dolarów, nie dokona dalszych płatności

„Skargi konsumentów kierowane do CFPB wskazują, że zamiast przynosić korzyści konsumentom, jak twierdzą firmy dostarczające te produkty, produkty te mogą w rzeczywistości powodować dezorientację i trudności u niektórych pacjentów” – czytamy w raporcie.

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.