10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ten odźwierny z Vermont zgromadził fortunę w wysokości 8 milionów dolarów, o czym nikt z jego otoczenia nie wiedział. Oto 3 proste techniki, które uczyniły Ronalda Reeda bogatym — i mogą zrobić to samo dla Ciebie

Ten odźwierny z Vermont zgromadził fortunę w wysokości 8 milionów dolarów, o czym nikt z jego otoczenia nie wiedział. Oto 3 proste techniki, które uczyniły Ronalda Reeda bogatym — i mogą zrobić to samo dla Ciebie

Mówi się, że Warren Buffett powiedział kiedyś: „Nie musisz posuwać się do nadzwyczajnych starań, aby osiągnąć nadzwyczajne rezultaty. Wystarczy, że będziesz bardzo dobrze wykonywać zwykłe, codzienne czynności”.

Może to zabrzmieć zbyt prosto, aby było prawdziwe, ale jeśli kiedykolwiek wątpiłeś w mądrość Wyroczni Omaha, powinieneś posłuchać historii Ronalda Reeda.

Emerytowany pracownik stacji benzynowej i woźny zmarł w Vermont w 2015 roku. Nic w jego życiu ani śmierci nie było niezwykłe, z wyjątkiem faktu, że jego majątek pośmiertnie okazał się wart 8 milionów dolarów.

Było to zaskoczeniem dla większości lokalnej społeczności w Reed. „Był pracowity”, powiedział jego pasierb lokalnej prasie po jego śmierci, „ale nie sądzę, żeby ktokolwiek miał pojęcie, że jest milionerem”.

Czytanie nie miało ścieżki kariery, którą zwykle kojarzy się z miliarderem. Jak on to zrobił? Oto bliższe spojrzenie na trzy proste techniki, które uczyniły go tak bogatym.

nie przegap

oszczędność

Wydaje się, że Ronald Reed ma reputację bardzo oszczędnego. W rzeczywistości prawdopodobnie mógłby dać Buffettowi – który jest znany z oszczędności – ucieczkę za swoje pieniądze.

Przyjaciele Reida pamiętają, jak jeździł używanym samochodem i używał agrafek do spinania postrzępionego płaszcza. Nawet po swoich 90. urodzinach nadal rąbał własne drewno na opał.

To bezbolesnie proste podejście: wydawanie mniej niż zarabiasz sprawia, że ​​inwestujesz i generujesz bogactwo w czasie dzięki inwestycjom.

„Jestem prawie pewien, że jeśli zarabiał 50 dolarów tygodniowo, prawdopodobnie zainwestował 40 dolarów” – powiedział CNBC przyjaciel i sąsiad Reida, Mark Richard.

inwestycje

Po jego śmierci osobiste portfolio Reida zostało przeanalizowane przez The Wall Street Journal. Odkryli, że wiele z jego stanowisk zajmował przez kilka lat – jeśli nie dziesięciolecia – i przez ten czas generował ogromne zyski.

READ  Meta, Rivian, Oracle, DocuSign i nie tylko

W 2015 roku w portfolio The Reds znajdowały się takie gwiazdy, jak Wells Fargo (NYSE: WFC), Procter & Gamble (NYSE: PG) i Colgate-Palmolive (NYSE: CL).

Czytaj więcej: Jest to średnia pensja, którą każde pokolenie twierdzi, że potrzebuje, aby czuć się „zdrowym finansowo”. Pokolenie Z zarabia aż 171 000 dolarów rocznie — ale jak wyglądają Twoje oczekiwania?

Ponownie, oto kolejne podobieństwo między Reedem a Buffettem. Jeśli te nazwiska brzmią znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że widziałeś też niektóre z portfolio Buffetta. W rzeczywistości Berkshire Hathaway ma dużą pozycję w Wells Fargo od kilku lat, a Procter and Gamble nadal jest częścią portfela.

Obaj inwestorzy traktowali priorytetowo długoterminowe pozycje w niedowartościowanych i ignorowanych spółkach. To właśnie pomogło Reedowi zbudować wielomilionową fortunę. Jednak dla obu inwestorów kluczowym składnikiem był czas i cierpliwość.

długość życia

Ronald Reed dożył 92 lat, a Buffett ma teraz 92 lata. Obaj inwestorzy odnieśli ogromne korzyści z życia i pracy dłużej niż przeciętnie. W rzeczywistości 90% fortuny Buffetta powstało po jego 60. urodzinach. Gdyby przeszedł na emeryturę przed pięćdziesiątką, większość ludzi nigdy nie słyszałaby o Warrenie Buffecie.

Siła łączenia jest wzmacniana w dłuższych horyzontach czasowych. Innymi słowy, inwestowanie przez dłuższy okres może przynieść lepsze zyski. Złożona roczna stopa wzrostu Buffetta na poziomie 9,17% zamieniłaby 1000 USD w 9000 USD w ciągu 25 lat i 13 900 USD w ciągu 30 lat.

Szczerze mówiąc, nikt z nas nie ma wpływu na to, jak długo żyjemy. Zamiast tego zacznij wcześnie i zostawać Na rynku tak długo, jak to możliwe, jest prawdopodobnie najlepszą strategią. Zaleca się również, aby zwycięzcy jechali dłużej. Wczesne czerpanie zysków lub handel pozycjami często zwiększa koszty i zmniejsza siłę łączenia.

Co dalej czytasz

Ten artykuł zawiera wyłącznie informacje i nie powinien być traktowany jako porada. Jest on dostarczany bez jakiejkolwiek gwarancji.