20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Według doniesień na przedniej szybie niektórych modeli Apple Vision Pro pojawiło się podobne włosowate pęknięcie

Według doniesień na przedniej szybie niektórych modeli Apple Vision Pro pojawiło się podobne włosowate pęknięcie

Wyobraź sobie tę scenę: świetnie się bawiłem, grając w rzeczywistość mieszaną za pomocą zestawu słuchawkowego Apple Vision Pro. Gdy skończysz na noc, ostrożnie zapakuj Vision Pro, pozostawiając podłączony akumulator i założoną miękką przednią pokrywę. Kiedy jednak budzisz się, aby rozpocząć nowy dzień pracy, mając na sobie zestaw słuchawkowy za 3500 dolarów, odkrywasz problem: na przedniej szybie obudowy pojawiło się włoskowate pęknięcie.

Jest to problem, z którym zetknęło się co najmniej kilku użytkowników – twierdzi A Garść raportów na Reddicie. Nie jest jednak jasne, ile jednostek ucierpiało AppleInsider, która jako pierwsza zgłosiła pęknięcia, sugeruje, że liczba ta jest niewielka. Problem wystąpił również w naszej jednostce recenzującej Engadget.

Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Jednak podobny wygląd pęknięć i niewielka liczba dotkniętych jednostek wskazują, że jest to spowodowane wadą produkcyjną. Engadget skontaktował się z Apple w celu uzyskania komentarza.

Jeśli Apple oficjalnie nie uzna problemu za wadę produkcyjną, gwarancja na urządzenie może nie obejmować uszkodzenia. Według doniesień dotyczyło to niektórych użytkowników, których to dotyczyło. W związku z tym zostali skazani na karę 300 dolarów za naprawę szklanej osłony, jeśli byli objęci ubezpieczeniem AppleCare. W przeciwnym razie koszt wynosi 800 dolarów.

tak jak MacPlotki Zauważa, że ​​Apple często oferuje specjalne programy naprawy rozpoznanych problemów ze sprzętem, ale prawdopodobnie miałoby to miejsce tylko wtedy, gdyby istniała wystarczająca liczba raportów zapewniających, że firma w pełni zbadała sprawę i zidentyfikowała typowy problem. To jednak bardziej uwiarygodnia zasadę, że prawdopodobnie nie należy kupować produktu Apple pierwszej generacji.

To nie pierwszy raz, kiedy urządzenie Apple w pierwszej generacji zostało narażone na zarysowania. Wielu użytkowników pierwszego iPoda nano stwierdziło, że bardzo łatwo się go zarysowuje. Nastąpił pozew i Apple zgodził się zapłacić ugodę w wysokości 22,5 miliona dolarów.

READ  Odpowiedzi do krzyżówki NYT na czwartek, 6 lipca 2023 r