28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Titanic: rzadkie menu przedstawiające życie na pokładzie zostało sprzedane za ponad 100 000 dolarów

Titanic: rzadkie menu przedstawiające życie na pokładzie zostało sprzedane za ponad 100 000 dolarów

HENRY ALDRIDGE & SON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Zawilgocone menu dla pasażerów pierwszej klasy na pokładzie Titanica

Nota wydawcy: Ten artykuł został zaktualizowany o ostateczną cenę sprzedaży i inne szczegóły po zakończeniu aukcji.


Londyn
CNN

Rzadka lista pierwszej klasy Tytaniczny W sobotę sprzedano go za 83 000 funtów (102 000 dolarów). Aukcja O pamiątkach związanych z nieszczęsnym liniowcem.

Brytyjski dom aukcyjny Henry Aldridge & Son Ltd powiedział, że lista, mocno zabrudzona wodą i częściowo zamazana, prawdopodobnie trafiła na północny Atlantyk na pewien czas, kiedy Titanic zatonął we wczesnych godzinach porannych 15 kwietnia 1912 roku. Opisz dużo.

Ostatecznie ocalone menu szczegółowo opisuje pierwszą kolację na pokładzie po wypłynięciu Titanica z Queenstown w Belfaście i ukazuje luksus, jakiego doświadczyliby pasażerowie pierwszej klasy statku.

HENRY ALDRIDGE & SON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Koc w kratę odzyskany z jednej z łodzi ratunkowych sprzedano za 96 000 funtów (117 000 dolarów).

Opcje kolacji tego wieczoru 11 kwietnia obejmowały ostrygi, stek wołowy z kremem chrzanowym i puree z pasternaku, a także desery, w tym burdel morelowy – rodzaj tarty – i budyń Victoria.

Wygląda na to, że nie zachowały się żadne inne egzemplarze listy pierwszej klasy z tej konkretnej nocy, jak dom aukcyjny ustalił po konsultacji z muzeami posiadającymi zbiory Titanica i rozmowach z czołowymi kolekcjonerami pamiątek.

Inne przedmioty wystawione na aukcji dają wgląd w życie 2223 pasażerów i załogi na pokładzie Titanica, z których tylko 706 przeżyło.

HENRY ALDRIDGE & SON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Zegarek kieszonkowy należący do pasażera drugiej klasy Sinai Kantor został sprzedany za 97 000 funtów (119 000 dolarów).

Koc w szkocką kratę, którego jeden z ocalałych używał do ogrzania się w łodzi ratunkowej, został okrzyknięty przez dom aukcyjny „jednym z najrzadszych trójwymiarowych obiektów, jakie widzieliśmy” i sprzedany za 96 000 funtów (117 000 dolarów).

READ  W Chinach nabywcy domów zajmują niedokończone „gnijące” nieruchomości

Wcześniej koc był własnością Fredericka Tobina, który jako zastępca dyrektora generalnego w Nowym Jorku firmy będącej właścicielem Titanica zdobył go na molo w Nowym Jorku, gdy spotkał uratowanych pasażerów schodzących na brzeg, jak podał dom aukcyjny. W sprzedaży w sobotę.

Jednak 1517 osób na pokładzie Titanica nie przeżyło, a zegarek kieszonkowy Sinai Cantor, rosyjskiego imigranta podróżującego drugą klasą do Stanów Zjednoczonych, wskazuje moment, w którym wszedł do wody, a później zmarł. Dzieło osiągnęło cenę 97 000 funtów (119 000 dolarów) i stało się najdroższym dziełem sprzedanym na sobotniej aukcji.

Inne przedmioty na sprzedaż obejmowały dowód konfrontacji, używany do oznaczania paczek pocztowych, który podkreślał los urzędników pocztowych na pokładzie statku, którzy zginęli podczas próby wniesienia worków pocztowych na górne pokłady statku, próbując uratować je przed zalaniem. Dom został dodany.